אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן אקספו הגישה בקשת פשיטת רגל אישית נגד אלדד פרי צילום: נמרוד גליקמן

קרן אקספו הגישה בקשת פשיטת רגל אישית נגד אלדד פרי

הקרן למימון חוץ בנקאית בעיקר בתחום הנדל"ן, טוענת כי היא נושה של אלדד פרי בסכום של כ-198 מיליון שקל, שהגיע מועד פירעונו ולא נפרע. הבקשה הוגשה במקביל להליכים שננקטו על ידי הקרן נגד חברות בקבוצת אלדד פרי למימוש בטחונות; הקבוצה בתגובה: "הליך סרק נקמני"

12.10.2020, 11:23 | ליטל דוברוביצקי

קרן אקספו, קרן מימון חוץ בנקאית שמעניקה אשראי בעיקר בתחום הנדל"ן, הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בראשון לציון בקשה למתן צו פתיחת הליכים נגד אלדד פרי, בטענה כי הוא חדל פירעון.

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה הוגשה גם על ידי עו"ד גבריאל רובנבך (כנאמן עבור מלווים אחרים). הקרן טוענת כי הם נושים של אלדד פרי בסכום של כ-198 מיליון שקל שהגיע מועד פירעונו ולא נפרע. הבקשה נגד אלדד פרי באופן אישי הוגשה במקביל להליכים שננקטו על ידי הקרן נגד חברות בקבוצת אלדד פרי למימוש בטחונות.

יודגש, כי ההליכים המשפטיים נגד חברות הקבוצה הוקפאו עקב צו הקפאת הליכים שניתן על ידי בית המשפט המחוזי מרכז ומונו שני נאמנים לקבוצה. הנאמנים, עו"ד גונן קסטנבאום ועו"ד אהוד גינדס הגישו בשבוע שעבר דו"ח בו ציינו כי יש לפעול לשיקום הקבוצה.

קרן אקספו מתנגדת להקפאת ההליכים לחברות שבשליטת פרי ומבקשת את ביטולה ביחס לנכסים המשועבדים לזכותה. במסגרת הבקשה נגד אלדד פרי, ביקשה קרן אקספו צו שיאסור על אלדד פרי לבצע פעולות בכל נכסיו, כספיו וזכויותיו בארץ ובחו"ל וכן למנות נאמן זמני מטעם בית משפט לצורך איתור ושמירה על נכסי פרי.

במרכז: אלדד פרי בביהמ"ש. מימין עוך דינו שי גליקמן, צילום: יובל חן במרכז: אלדד פרי בביהמ"ש. מימין עוך דינו שי גליקמן | צילום: יובל חן במרכז: אלדד פרי בביהמ"ש. מימין עוך דינו שי גליקמן, צילום: יובל חן

מקרן אקספו נמסר היום: "הגישה לבית המשפט בקשת פשיטת רגל אישית נגד אלדד פרי. מתוך אחריות לכספי המשקיעים ומציאת פתרון לטובת הרוכשים, החליטה קרן אקספו להגיש לבית המשפט בקשת פשיטת רגל אישית נגד אלדד פרי, החתום באופן אישי כלווה (ולא רק החברות 'פרי נד"לן' ו'פרי אסטרטגיות'). בנוסף, קרן אקספו תמשיך לפעול בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותה למימוש זכויותיה כמי שיש לה שעבוד בדרגה ראשונה על הקרקע לצורך פרעון החוב המובטח והגנה ככל הניתן על זכויות חברי קבוצות הרכישה.אנו קוראים לנאמנים ולכל מי שנפגע כספית מאלדד פרי להצטרף לבקשה זו".

"את קבוצת פרי לא צריך להבריא ואין הצדקה להבריא"

נאמני קבוצת אלדד פרי תקפו בשבוע שעבר את קרן אקספו. הנאמנים טענו כלפי הקרן, שלאחרונה הגישה בקשה למנות כונס נכסים על פרויקט של קבוצת אלדד פרי כי היא פועלת באופן דורסני.

עוד טענו הנאמנים כי "אם טענת אקספו שמשבר הקורונה גורם לירידת מחירים, הרי איזה טעם יש לממש את השעבוד עכשיו? יש להמתין דווקא לעליית מחירים. ברם, אקספו לא באמת מעוניינת ומתייחסת לכלל הנושים ומה עדיף עבורם, אלא היא רואה ופועלת דרך האינטרס הצר שלה בלבד - מכירה עכשיו - גם במחיר נמוך שיפגע בנושים האחרים".

מנגד, הגיב עו"ד חגי אולמן, בא כוחה של קרן אקספו וטען כי "ברור לכל היום, ודאי לנאמנים, כי קבוצת פרי חייבת סכומי עתק - מאות מיליוני שקלים ואולי יותר לנושים רבים ביותר אשר לפי המתברר עתה, אותם רימתה, עשקה והונתה. קשה להבין כיצד בנסיבות אלו מציעים הנאמנים הליך הבראה לקבוצה. את קבוצת פרי לא צריך להבריא ואין הצדקה להבריא. להבדיל אלף אלפי הבדלים, הפרויקטים המשועבדים מחייבים פתרונות, לטובת פרעון החוב המובטח ולצמצום הנזק העצום שגרמה קבוצת פרי לנושים. בכך עוסקת כיום רבות אקספו ובכך תמשיך לעסוק".

מקבוצת אלדד פרי נמסר כי "מדובר בהליך סרק נקמני שכל מטרתו הפעלת לחץ מיותר על חברי הקבוצות. כספה של קרן אקספו מובטח במסגרת הליך הקפאת ההליכים. אולם היא מסרבת להמתין ומעדיפה שהקרקעות ימכרו במחיר הפסד תוך רמיסת הזכויות של חברי הקבוצה ובלבד שהם יקבלו את כספם במלואו. הנאמנים קבעו בדו"ח שהגישו כי לקבוצה יש פוטנציאל לשיקום, אקספו מתעקשת לחבל בהליך מתוך אינטרסים פרטיים ומתוך מטרה לפגוע בחברי הקבוצות ובנושים האחרים. אנו מאמינים שבית המשפט לא יתן לכך יד".

קבוצת אלדד פרי הוקמה בשנת 2013 ע"י אלדד יוסף פרי כחברת החזקות העומדת בראש קבוצת חברות העוסקת בעיקר בארגון קבוצות רכישה בענף הנדל"ן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות