אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים: הנחיה שתאפשר לנשים עצמאיות שילדו ב-2019 לקבל מענקים - עד סוף השבוע

רשות המסים: הנחיה שתאפשר לנשים עצמאיות שילדו ב-2019 לקבל מענקים - עד סוף השבוע

נציג הרשות אמר את הדברים בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה שנערך היום; במצב הנוכחי, נשים שילדו בשנת 2019 וקיבלו מענק לידה לא יכולות להראות ירידה בפעילות שמזכה אותן במענקים, מכיוון שדמי הלידה לא נחשבים כהכנסה לצורך חישוב הכנסות העסק

12.10.2020, 11:54 | אתי אפללו

"עד סוף השבוע נוציא הנחיה שתאפשר לנשים עצמאיות שילדו בשנת 2019 לקבל מענקים" - כך אמר היום (ג') נציג רשות המסים, בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בנושא מצבן של הנשים הללו והעיוות לפיו הן לא זכאיות למענקים שמחלקת הרשות לעצמאיות.

קראו עוד בכלכליסט

בדיון, שנוהל על ידי יו"ר הועדה עודד פורר, נידונו בעיות של נשים עצמאיות בשל מגפת הקורונה והסגר. בין היתר עלתה סוגיה שעד כה נפלה בין הכיסאות: נשים שילדו בשנת 2019 וקיבלו מענק לידה, לא יכולות להראות ירידה בפעילות שמזכה אותן במענקים, כיוון שדמי הלידה לא נחשבים כהכנסה לצורך חישוב הכנסות העסק לקביעת הזכאות למענקים. האפשרויות שעלו לפתרון הבעיה היו השוואת הירידה במחזור ל-2018, או התייחסות אל עסק של נשים שילדו במהלך 2019 כעסק חדש – וחישוב הירידה במחזורים בהתאם.

בדיון נידונו קשיים נוספים העומדים בפני נשים עצמאיות שמפעילות עסקים קטנים של מתן שירותים או חנויות קטנות, וביניהם הרתיעה של נשים שכירות שלא מצליחות לחזור למעגל העבודה מלפתוח עסק פרטי – בשל החשש לאבד את דמי האבטלה שהן מקבלות (מרגע פתיחת העסק מנוכות מדמי האבטלה מקדמות בהתאם לענף הפעילות, גם אם אין הכנסות בפועל, א.א). יצוין כי לפי הנתונים שהוצגו בוועדה, 70% מהיוצאים לחל"ת בסגר השני הן נשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות