אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחירי השכירות בשארג'ה ובדובאי יורדים - ובעלי הנכסים בלחץ צילום: gulftoday

מפרץ תיכון חדש

מחירי השכירות בשארג'ה ובדובאי יורדים - ובעלי הנכסים בלחץ

קרן הון סיכון בחריינית חדשה ששוויה 60 מיליון דולר צפויה להשקיע ב-120 חברות סטארט-אפ באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה במהלך 3 השנים הקרובות; חברת הנפט הלאומית של איחוד האמירויות ENOC החלה לבצע משלוחים של ביודיזל באמצעות פלטפורמה דיגיטלית חדשה; ובדובאי רוצים להפוך למעצמת רכיבה על אופניים

12.10.2020, 13:20 | דורון פסקין

יש לכם רעיון? קרן הון סיכון בחריינית מחפשת סטארט-אפים בשלב הסיד

קרן הון סיכון בחריינית חדשה בשווי של 60 מיליון דולר צפויה להשקיע ב-120 חברות סטארט-אפ באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה במהלך שלוש השנים הקרובות. ההתמקדות תהיה בחברות סטארט-אפ בשלבי הפעילות הראשונים שלהן, כאשר הקרן שואפת למקסם את רווחיה מהפריחה הטכנולוגית שנוצרה עקב הופעת נגיף קורונה. החברה תתמקד במגזרים מגוונים, כולל FinTech, HealthTech ו-EduTech בנוסף ללוגיסטיקה, תוכן ומסחר אלקטרוני.

את הקרן, הנקראת + VC, יובילו שני מנהלים בכירים לשעבר בקרן הון סיכון שהתמקדה בחברות סטאטרט-אפ במזרח התיכון. החברה שבסיסה יהיה בבחיירן תפתח משרדים גם באמירויות, בסעודיה ובמצרים.

קראו עוד בכלכליסט

חדש: פלטפורמה חדשה למשלוחי ביודיזל באמירויות

חברת הנפט הלאומית של איחוד האמירויות ENOC החלה לבצע משלוחים של ביודיזל לחברות מסחריות, באמצעות פלטפורמה דיגיטלית חדשה. ENOC Link מספקת סוגים שונים של ביודיזל B5, B20 ו-B100 והיא הפלטפורמה היחידה שמספקת סוג כזה של דלקים במדינה. ביודיזל הוא דלק ביולוגי ידידותי לסביבה. הוא נבדק ואושר באיחוד האמירויות ונמצא כיום בשימוש על ידי חברות רבות בתחום התחבורה והלוגיסטיקה, כמו גם בתחום הבנייה.

משאית ביודיזל של ENOC, צילום: gulftoday משאית ביודיזל של ENOC | צילום: gulftoday משאית ביודיזל של ENOC, צילום: gulftoday

על מנת לספק שירות זה, ENOC Link הקצתה מספר משאיות למסירת ביודיזל, עם קיבולות שנעות בין 800 ל-5,000 ליטר. בעתיד מתכוונת הפלטפורמה גם להגדיל את מספר הרכבים בצי שלה, כדי לעמוד בקצב הביקוש הגובר מצד הלקוחות.

הבעלים בלחץ: מחירי השכירות בשארג'ה ובדובאי יורדים

נוכח המשך הירידה במחירי השכירות באמירויות דובאי ושארג'ה הסמוכה, בעלי הנכסים עושים כל מאמץ כדי להשאיר את הדיירים בנכס לפני שהם מציעים אותו מחדש בשוק. בדובאי נרשמות ירידות חדות במחירי השכירות, בייחוד באזורים היוקרתיים ביותר: כך למשל, בדובאי ספורטס סיטי ובדובאי לנד נרשמו במהלך החודשים יולי-ספטמבר ירידה של כ-20% במחירי השכירות בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

הירידות מיוחסות לכך שיותר דירות מוצעות בשוק, וכן למעבר של הדיירים לאזורים אחרים בשל שינויים בתחום התעסוקה.

אמירות שארג אמירות שארג'ה | צילום: gulftoday אמירות שארג

האמירויות שואפת להפוך למעצמת רכיבה על אופניים

ממשלת האמירויות מתייחסת ברצינות לענף הרכיבה באופניים. ימים ספורים אחרי ש-Team Emirates זכתה במרוץ היוקרתי של טור דה פראנס החלו הרשויות לבדוק את צרכיה של קהילת הרוכבים באמצעות סקר מיוחד. בין היתר, הנסקרים צריכים לענות האם הם חשים מספיק מוגנים מבחינה בטיחותית בעת שהם מדוושים.

שביל אופניים בפארק מושרף בדובאי, צילום: TimeOut Dubai שביל אופניים בפארק מושרף בדובאי | צילום: TimeOut Dubai שביל אופניים בפארק מושרף בדובאי, צילום: TimeOut Dubai

באוגוסט האחרון הכריזו ראשי אמירות דובאי כי היא תהפוך לעיר ידידותית לרוכבים וזאת באמצעות אימוץ מספר חוקים בנושא ושיפור תשתיות הרכיבה. היוזמות הללו משתלבות ביעדים של אסטרטגיית התחבורה של דובאי השואפת לצמצם את מספר ההרוגים בכבישים, ושל אסטרטגיית האנרגיה של איחוד האמירויות הערביות 2050, שמטרתה להשיג ירידה של 16% אחוז בפליטת הפחמן בשנה הבאה.

ראס אל-ח'ימה ידידותית לסביבה: הבנייה הירוקה מתרחבת

עיריית ראס אל-ח'ימה הנפיקה 800 היתרי בנייה החל מה-20 בפברואר ועד ל 20 באוגוסט, כחלק מפרויקט "ברג'יל" (Barjeel) ליישום דרישות הבנייה הירוקה. לפי העירייה, הבנייה הירוקה תורמת להפחתת צריכת האנרגיה ב-30% בהשוואה לדיור המסורתי.

מעיריית ראס אל-ח'ימה נמסר עוד כי היא השלימה את הפרויקט הראשון שלה לייצור אנרגיה חשמלית מאנרגיה סולארית בבנייני ממשלה. פרוייקט זה יושם בחניוני מחלקת העירייה עם 91 מקומות חנייה סה"כ ובהספק של 230 קילוואט. על גג החניון הוצבו פאנלים סולאריים שחוברו לרשת חכמה להעברת חשמל. הפרויקט נועד לצמצם את התלות ברשת החשמל הארצית ולהפחית את טביעת הרגל הפחמנית ב-140 טון מדי שנה של פליטת פחמן דו חמצני, שווה ערך להסרת 50 מכוניות מהכבישים. 

עיריית ראס אל-ח עיריית ראס אל-ח'ימה | צילום: Ras Al Khaimah Municipality עיריית ראס אל-ח

"מפרץ תיכון חדש" זהו פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות