אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד DHL: גרמה נזקים בשל עיכובים באספקת מסיכות ומדחומים לטיפול בקורונה צילום: יח"צ

בלעדי לכלכליסט

תביעה נגד DHL: גרמה נזקים בשל עיכובים באספקת מסיכות ומדחומים לטיפול בקורונה

תשעה יבואנים תובעים 4.3 מיליון שקל מחברת שירותי האקספרס לאחר שבמהלך החודשים מרץ-אפריל ייבאו מסין מסיכות ומדחומים. אלא שהם נמסרו להם באיחורים משמעותיים של שבועות ארוכים. עוד נטען כי חלק מהמשלוחים אבד ולא נמצא עד היום

12.10.2020, 15:56 | ליטל דוברוביצקי

תביעה בסך של כ-4.3 מיליון שקל הוגשה היום לבית המשפט המחוזי מרכז נגד חברת שירות האקספרס הבינלאומית DHL, בגין נזק נטען שנגרם לתובעים (יבואנים של ציוד רפואי הקשור למגפת הקורונה) בשל עיכובים ממושכים ולא סבירים בשחרור משלוחי היבוא.

התביעה הוגשה על ידי תשעה יבואנים, שבמהלך החודשים מרץ-אפריל ייבאו מסין מסיכות ומדחומים. על פי הנטען בכתב התביעה, אשר הוגשה באמצעות עו"ד אליס אברמוביץ, חברת DHL שקלטה את המשלוחים במסוף ממן שבנתב"ג, מסרה את המשלוחים לתובעים באיחורים משמעותיים של שבועות ארוכים, כך שמשלוחים שיצאו מסין בחודש מרץ 2020, נמסרו לידי היבואנים בחודשים אפריל ומאי. עוד נטען כי במקרים רבים, גם לאחר ההגעה לישראל לא הצליחו עובדי DHL לאתר את המשלוחים במסוף ממן שבנתב"ג, כך שבפועל נמסרו המשלוחים באיחור רב, אם בכלל, וחלקם אבדו ולא נמצאו עד היום.

קראו עוד בכלכליסט

"עניינה של תביעה זו הוא בהתנהלות שערורייתית של הנתבעת, אשר לפי טענתה שלה שימשה בזמנים הרלוונטיים לתביעה זו כסוכנתה של חברת DHL סין. ככזו, הייתה הנתבעת אמונה על קליטת משלוחים של ציוד רפואי, שיובאו ארצה מסין על ידי התובעים בתחילתו של משבר הקורונה. התנהלות זו, העומדת במרכזה של תביעה זו, חרגה מכל סטנדרט סביר של מקצועיות, והסבה לתובעים נזקי עתק".

אילוסטרציה. עיכוב במסירת מסיכות, צילום: רויטרס אילוסטרציה. עיכוב במסירת מסיכות | צילום: רויטרס אילוסטרציה. עיכוב במסירת מסיכות, צילום: רויטרס

על פי הנטען, התנהלות DHL חרגה באופן קיצוני מכל סטנדרט מקצועי סביר, הנובע מכך ש-DHL לקחה על עצמה את המשימה לסייע ליבואנים ישראליים לייבא ארצה מוצר במחסור, שהביקוש לו היה עצום, והציעה את שירותיה בתעריף גבוה במיוחד תוך הבטחה להשלים את ההובלה ולמסור את הטובין לידי בעליהם בתוך שלושה ימי עסקים, אולם היא לא ניהלה את עסקיה בצורה נכונה או סבירה, ולמעשה "טבעה" בים של משלוחים, מבלי שהיא מצליחה לספק ללקוחותיה את השירותים להם היא התחייבה.

התובעים טוענים כי בשל האיחורים המשמעותיים והבלתי-סבירים בקבלת המשלוחים, ספגו התובעים נזקים אדירים. חלקם נאלצו לרכוש מסכות מיבואנים אחרים בישראל, במחירים גבוהים לאין שיעור, וזאת על מנת שלא לפגוע במוניטין שלהם בפני לקוחותיהם הקבועים. עוד נטען כי לאחר מכן, כשהמשלוחים המקוריים מ-DHL נמסרו סוף סוף באיחור ניכר, לא ניתן היה עוד למכור אותם בשל השוק הרווי, או שניתן היה למכור אותן במחירי הפסד.

טרם הוגש כתב הגנה.

בתגובה נמסר מ-DHL: "מיד עם פרוץ משבר הקורונה שפגע אנושות בתחום השילוח וההטסה האווירית בעולם כולו, DHL אקספרס היוותה עורק חמצן חיוני למשק הישראלי, תמכה במיישרין במשרדי הממשלה, גופי החירום, הצבא ובלמעלה מ 10,000 לקוחות פעילים לשביעות רצונם המוחלטת והמלאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות