אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה בדרך לפתח תקווה: תרכוש נכס עבור מרכז שירות צילום: גטי אימג'ס

טסלה בדרך לפתח תקווה: תרכוש נכס עבור מרכז שירות

לכלכליסט נודע כי החברה מנהלת מגעים עם גורמים בענף הנדל"ן להקמת מרכז שירות בקריית אריה

13.10.2020, 08:00 | תומר הדר ואודי עציון

טסלה צפויה להקים את מרכז השירות הראשון שלה בישראל באזור התעשייה קריית אריה בפתח תקווה, כך נודע ל"כלכליסט". נציגי החברה מנהלים מגעים עם כמה גורמים בענף הנדל"ן במטרה לאתר נכס מתאים לרכישה.

בין היתר קיימו מגעים עם מוסכים באזור - שבו נמצאים מוסכים מרכזיים של אאודי, ב.מ.וו ולקסוס - כשהדגש הוא על מוסך חדיש שיוכל לתמוך בדרישות הטיפול הנלוות למכוניות חשמליות.  

קראו עוד בכלכליסט

ב־2019 הגיעו נציגי טסלה לישראל עם 10 מכוניות שקיבלו היתר תנועה בכבישי הארץ, אך לא באמצעות יבוא סדרתי בהיקף גדול. לאחר מכן פעלו הנציגים, ובראשם עדי גיגי, לאיתור מיקום מתאים לסוכנות. אחד המכשולים העיקריים העומדים בפני אנשי טסלה ישראל בדרכם להפוך ליבואן רכב גדול, הוא נושא המוסך משום שהחוק הישראלי קובע כי יבואן שמעוניין לשווק מכוניות באופן מסחרי, חייב להקים מוסך מרכזי.

  

אילון מאסק, מייסד טסלה. בדרך לישראל, צילום: גטי אימג אילון מאסק, מייסד טסלה. בדרך לישראל | צילום: גטי אימג'ס אילון מאסק, מייסד טסלה. בדרך לישראל, צילום: גטי אימג

באפריל מונה אילן בננו למנהל השירות של טסלה בישראל, אך בהמשך פרש מהתפקיד בחברה, בין היתר על רקע חוסר היכולת להשתתף בהדרכות החברה באירופה בגלל הקורונה. מאז החלה טסלה ישראל במסע גיוסים מחודש להשלמת צוות מחלקת השירות שלה.

ל"כלכליסט" נודע עוד כי טסלה מבקשת לגייס אחראי תמיכה למערך האנרגיה, כחלק מפריסת רשת מתקני אחסון אנרגיה. החברה אינה רק יצרנית של מכוניות חשמליות, אלא גם עוסקת בפיתוח של שנאים ומתקנים לאחסון אנרגיה לשימוש ביתי ומסחרי.

המהנדס שיגויס יעמוד בקשר עם קבלנים שיבצעו תחזוקה במוצרי האנרגיה של טסלה, ידריך חשמלאים ומהנדסים, ויבחן תקלות ותיקונים במוצרים תעשייתיים לאגירת אנרגיה של טסלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות