אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המלצת הנובליסטים של 2019: "סגר כולל בצרפת לפני חג המולד"

המלצת הנובליסטים של 2019: "סגר כולל בצרפת לפני חג המולד"

אסתר דופלו ואבהיג'יט באנרג'י, יעצו בחודש שעבר לממשלת צרפת להטיל סגר בשלושת השבועות הקודמים לחג, כדי לאפשר למשפחות לבלות יחדיו

13.10.2020, 08:10 | שירות כלכליסט

זוכי נובל בכלכלה ל־2019, הזוג אסתר דופלו ואבהיג'יט באנרג'י, יעצו בחודש שעבר לממשלת צרפת לשקול הטלת סגר כולל בשלושת השבועות הקודמים לחג המולד, זאת כדי לאפשר למשפחות לבלות יחדיו את החג, תוך הפחתת הסיכון להעלאת היקף ההדבקות.  

קראו עוד בכלכליסט

במאמר דעה לעיתון "לה מונד" ציינו השניים, כי התנהלות "ברורה, אחידה ושקופה" מעין זו תפחית את הסכנות בהדבקה עבור האוכלוסיות הפגיעות ביותר. לפי הצעתם, הסגר יוטל מ־1 בדצמבר עד 20 בדצמבר.

מימין: מיכאל קרמר, אסתר דופלו, אבהיג׳יט באנרג׳י, זוכי פרס נובל לכלכלה 2019
מימין: מיכאל קרמר, אסתר דופלו, אבהיג׳יט באנרג׳י, זוכי פרס נובל לכלכלה 2019 צילום: Youtube, wikipedia, גטי אימג'ס

לדבריהם, לסגר בתקופה הזו תהיה השפעה זניחה על מערכת החינוך, והנזקים הכלכליים יהיו פחותים לעומת ביטול גורף של חג המולד, או הטלת סגר ממושך מאוחר יותר, אם חגיגות השנה החדשה יציתו גל חדש של הדבקות.

אם התוכנית הזו תמומש, "אנשים יקבלו מוטיבציה לערוך את קניות חג המולד שלהם בנובמבר", ציינו זוכי הנובל.

שלשום דווחו 16,101 מקרים מאומתים חדשים בצרפת, צניחה חדה מ־26,896 יום קודם לכן. צרפת היא כעת המוקד השלישי בגודלו של המגפה באירופה, אחרי בריטניה וספרד.

בעקבות הזינוק במקרים בסוף השבוע, ממשלת צרפת הודיעה אתמול כי הברים ייסגרו בשתי ערים נוספות, טולוז ומונפלייה, ובכך יעלה לשמונה מספר הערים שבהן ננקט המהלך. ערים נוספות מונות את פריז, מרסיי, ליון, ליל, סנט אטיין וגרנובל.

ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס הפציר אתמול בתושבי צרפת להגביל את מספר האנשים שהם מזמינים לבתיהם. "לפי החוקה שלנו, אני לא יכול לפקח על המרחב הפרטי, אבל הבעלים של המרחב כן יכולים לעשות זאת", אמר קסטקס בראיון לפרנס־אינפו, תוך שהוא מקביל את המאבק בנגיף ל"מרוץ".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות