אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים בסרט: הפרויקט הסולארי הגדול ביותר באמירויות יוקם בפארק האחים וורנר באבו דאבי צילום: wam

מפרץ תיכון חדש

חיים בסרט: הפרויקט הסולארי הגדול ביותר באמירויות יוקם בפארק האחים וורנר באבו דאבי

הפרויקט שיוקם על שטח של 36 אלף מ"ר בגג של פארק השעשועים באבו דאבי, על האי ששמו יאס, יכלול 16 אלף מודולים סולאריים וייצר כ-40% מביקוש האנרגיה השנתי של הפארק

13.10.2020, 13:35 | דורון פסקין

חיים בסרט: הפרויקט הסולארי הגדול ביותר יוקם בפארק האחים וורנר באבו דאבי

נקבע האתר של פרויקט הפוטו וולטאי (PV) הסולארי הגדול ביותר שיוקם על גג באבו דאבי – בפארק האחים וורנר באי יאס (Yas). על פי התכנית, הוא יכלול כ-16,000 מודולים סולאריים על פני שטח הגג של פארק השעשועים המגיע ל-36,000 מ"ר והוא ייצר קרוב ל-40% מביקוש האנרגיה השנתי של הפארק.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט יבוצע בעקבות הסכם שנחתם בין מסדר Masdar, חברת האנרגיה המתחדשת, לחברת מיראל Miral, חברה מאבו דאבי המתמחה בבניית "חוויות". מסדר תהיה אחראית על הפרויקט, כולל תכנון, רכש ובנייה, כמו גם הפעלה ותחזוקה של הפרויקט, שאמור להתחיל לפעול ברבעון האחרון של 2021.

יזמי הפרויקט טוענים כי עם השלמת הפרויקט, פארק השעשועים האחים וורנר באבו דאבי יהפוך לפארק השעשועים הגדול ביותר המופעל באמצעות אנרגיה סולארית בכל שש מדינות המפרץ.

הפרויקט הסולארי בפארק האחים וורנר באבו דאבי, צילום: wam הפרויקט הסולארי בפארק האחים וורנר באבו דאבי | צילום: wam הפרויקט הסולארי בפארק האחים וורנר באבו דאבי, צילום: wam

ירידה לצורך עלייה? צניחה בשווי סחר החוץ של דובאי

שווי סחר החוץ שאינו נפט בדובאי הגיע במחצית הראשונה לכ-150 מיליארד דולר, מתוכו שווי היבוא כ-63 מיליארד דולר, ייצוא בשווי כ-21 מיליארד דולר, וייצוא מחדש בשווי של כ-42 מיליארד דולר. מבחינה כמותית, סחר החוץ של דובאי בתקופה זו הסתכם ב-44 מיליון טון, מתוכו 30 מיליון טון של יבוא, 8 מיליון טון ייצוא ו -6 מיליון טון ייצוא מחדש. לצורך השוואה שווי סחר החוץ של דובאי במהלך המחצית הראשונה של 2019 הגיע לכ-184 מיליארד דולר ובמחצית הראשונה של 2018 לכ-175 מיליארד דולר.

במהלך המחצית הראשונה של השנה, שווי סחר החוץ של דובאי באמצעות תחבורה אווירית הגיע לכ-68 מיליארד דולר, קרי 45% מסך שווי סחר חוץ, הובלה ימית עם כ-58 מיליארד דולר (39%) וביבשה כ-24 מיליארד דולר (16%).

מוכן לקליטת הישראלים: נחנך פרויקט הרחבת שדה התעופה שארג'ה

בשדה התעופה שארג'ה, האמירות השלישית בגודלה, נחנכה אתמול הרחבה בה הושקעו כ-11 מיליון דולר כך שיכולתו תוגדל ל -20 מיליון נוסעים בשנה עד שנת 2025. ההרחבה בשטח של 4,000 מ"ר כוללת ארבעה שערים חדשים, תשעה אזורי המתנה, ציוד אבטחה מודרני וחדרי המתנה לאנשים עם קשיי ניידות.

ההרחבה כוללת גם מתחם מסעדות וחנויות פטורות ממכס. ההרחבה היא כחלק מההיערכות שדה התעופה לתקופה שלאחר מגפת קורונה. עלי אל מידפע, יו"ר רשות שדה התעופה בשארג'ה, הגיב על פתיחת הפרויקט באומרו שההרחבה "תחזק את מעמדה של אמירות שארג'ה על מפת הנסיעות העולמית". יצוין כי במהל ך2019 עברו בשדה התעופה שארג'ה 13 מיליון נוסעים.

שדה התעופה שארג שדה התעופה שארג'ה | צילום: wam שדה התעופה שארג

מסימני הזמן: האמירותים נוטשים את הכספומטים

נתונים עדכניים מצביעים על כך שנרשמה ירידה של 50% בשימוש של לקוחות הבנקים במכשירים האוטומטיים במדינת איחוד האמירויות, לעומת המצב בתחילת השנה. הירידה החדה נובעת ככל הנראה מהמעבר לשירותי בנקאות באינטרנט ויישומים חכמים. לפי הערכות בשוק, עד סוף השנה צפויה רמת השימוש במכשירי הכספומט להמשיך ולצנוח.

לפי אותם גורמים, מאז פרוץ מגפת קורונה לקוחות מעדיפים שירותי בנקאות דיגיטלית בנוסף לנקודות תשלום אלקטרוניות, וזאת על פני ביצוע עסקאות מסורתיות.

כספומט באמירויות, צילום: The National כספומט באמירויות | צילום: The National כספומט באמירויות, צילום: The National

בשורה לאורחים: שירות הספא חוזר למלונות אבו דאבי

מחלקת התרבות והתיירות באבו דאבי הודיעה על הפעלה מחדש של שירותי הספא במלונות באבו דאבי, לאחר הפסקה בגלל מגיפת קורונה. המחלקה הבהירה כי ההפעלה מחדש, החל מיום ראשון שעבר, צריכה להיעשות תוך הקפדה על כל אמצעי הזהירות ומניעת ההדבקה והפרוטוקולים הרלבנטיים שפורסמו, הכוללים הקפדה על שעות העבודה וכן בדיקת העובדים והמטפלים כל שבועיים.

כמו כן ישנה חובה על הצבת מצלמה תרמית בכניסה, הקצאת חדרי בידוד למקרים חשודים ווידוא מוכנות הצוות הרפואי. המחלקה ציינה כי מתקני המלון ייבדקו באופן עתי כדי לוודא שהם עומדים בהוראות אלה.

ספא של מלון אמירייטס פאלאס באיחוד האמירויות, צילום: Kempinski Hotels ספא של מלון אמירייטס פאלאס באיחוד האמירויות | צילום: Kempinski Hotels ספא של מלון אמירייטס פאלאס באיחוד האמירויות, צילום: Kempinski Hotels

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות