אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופטבנק משקיעה 215 מיליון דולר ב-Kahoot צילום: שאטרסטוק

סופטבנק משקיעה 215 מיליון דולר ב-Kahoot

החברה מתכוונת להשתמש בהכנסות מהעסקה כדי להרחיב את הצמיחה באמצעות שותפויות חדשות, מיזמים משותפים ורכישות. ההשקעה יוצאת לדרך בתקופה שבה הביקוש ללמידה מקוונת מזנק על רקע השלכות מגיפת הקורונה

13.10.2020, 15:57 | שירות כלכליסט

סופטבנק משקיעה 215 מיליון דולר באפליקצייה הנורבגית Kahoot, בעסקה שתעניק לה אחזקה של 9.7% בחברה. ההשקעה יוצאת לדרך בתקופה שבה הביקוש ללמידה מקוונת מזנק על רקע השלכות מגיפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה הנורבגית, היא מוכרת לסופטבנק 43 מיליון מניות חדשות במחיר של 46 קרונה נורבגית (בסביבות 5 דולר) למניה. החברה מתכוונת להשתמש בהכנסות מהעסקה כדי להרחיב את הצמיחה באמצעות שותפויות חדשות, מיזמים משותפים ורכישות. "מדובר בשינוי הלך המחשבה מכך שכלים דיגיטליים הם תוספת נחמדה לבית הספר ולכיתות להבנה שהם אולי ערכת הכלים החשובה ביותר שעוזרת לייצר מעורבות תלמידים", אמר מנכ"ל החברה איילרט הנואה בריאיון ל-CNBC.

אפליקציית Kaho, צילום: שאטרסטוק אפליקציית Kaho | צילום: שאטרסטוק אפליקציית Kaho, צילום: שאטרסטוק

Kahoot הוקמה ב-2012 והיא מספקת למידה המבוססת על משחקים שמאפשרת לשחקנים ליצור ולהשתתף בחידונים של שאלות אמריקאיות והפכה לפופולרית גם בקרב ישראלים רבים וחברות הייטק. חטיבה אחת בחברה מתמקדת בבתי ספר ולמידה מהבית, בעוד שחטיבה אחרת מתעסקת בלקוחות עסקיים שמעוניינים ליצור קורסי הכשרה ומצגות.

תחום הטכנולוגיה החינוכית זוכה להצלחה רבה השנה בעיקר מכיוון שמגיפת הקורונה הובילה לסגירת בתי ספר ברחבי העולם ובהתאם לעלייה בביקוש לתוכנות ללמידה מרחוק. בדומה, מיקרוסופט השקיעה מעל מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ הבריטית קאנו לרכישת אחזקת מיעוט.

בסבב גיוס הון שנערך ביוני הצליחה Kahoot למשוך השקעות בגובה 28 מיליון דולר.

החברה, שנסחרת בבורסת מרקור באוסלו, נהנית מזינוק של מעל 150% מאז תחילת השנה. על פי הדיווחים, החברה מתכננת כעת לצאת בהנפקה ציבורית מלאה (IPO) בבורסה העיקרית בנורבגיה בתחילת 2021. בעקבות ההשקעה של סופטבנק, הערכת השווי של החברה עומדת על 19.9 מיליארד קרונה נורבגית (2.2 מיליארד דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות