אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הואצו העבודות על מטוס רה"מ לקראת מסירתו לחיל האוויר צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

הואצו העבודות על מטוס רה"מ לקראת מסירתו לחיל האוויר

אחרי שיותר מ-800 מיליון שקל הוקצו לפרויקט: בתעשייה האווירית מכינים את הבואינג 767 הממשלתי לטיסת ניסוי מסכמת השבוע, לקראת כניסתו לשירות

14.10.2020, 08:38 | אודי עציון

מטוס ראש הממשלה חוזר לטוס אחרי הפסקה של חודשים, לקראת מסירתו לחיל האוויר. הבואינג 767 שהוסב כדי לשמש את בנימין נתניהו בטיסות לחו"ל חזר בימים האחרונים לעבודה אינטיסיבית לאחר חודשים ארוכים של המתנה.

קראו עוד בכלכליסט

מטוס ראש הממשלה בטיפולים, לאחר הפסקה של מספר חודשים, צילום: יאיר שגיא מטוס ראש הממשלה בטיפולים, לאחר הפסקה של מספר חודשים | צילום: יאיר שגיא מטוס ראש הממשלה בטיפולים, לאחר הפסקה של מספר חודשים, צילום: יאיר שגיא

אתמול נראו צוות התעשייה האווירית שהסבה אותו למטוס אח"מ לאחר שיצא משירות בחברות תעופה אוסטרליות, מטפלים בו במתקני חטיבת התעופה של החברה בנתב"ג.

בימים הקרובים צפוי המטוס להמריא לטיסת ניסוי מסכמת לקראת העברתו לבסיס נבטים, המתוכננת לשבועות הקרובים.

עד היום אושרו לטובת הפרויקט יותר מ-800 מיליון שקל, סכום הכולל את רכישתו, שיפוצו, התקנת מערכת ההגנה מטילים "מגן רקיע" מתוצרת אלביט, וכן את הפעלתו בחמש השנים הראשונות.

רשמית מיועד המטוס גם עבור נשיא המדינה ראובן ריבלין, אך זה הצהיר כי יעדיף שלא להשתמש בו.

למרות שהמטוס, שקיבל את השם הרשמי "כנף ציון" יופעל מבסיס התובלה המבצעי של חיל האוויר, נבנה עבורו האנגר נפרד ומשרד ראש הממשלה ימנה מנהל שיהיה אחראי על הפעלתו – תנאים שלא נדרשו בעבר, כאשר ראשי ממשלת ישראל השתמשו בבואינג 707 שהפעיל חיל האוויר.

מדובר צה"ל נמסר כי "עם הגעת מטוס ראשי המדינה לבסיס נבטים יתבצע תהליך קליטה מבצעית ובסיומה תוכרז מבצעיות למטוס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות