אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלניה טראמפ שלילית לקורונה: "בננו בארון נדבק גם הוא ומאז החלים" צילום: NBC

דיווח שוטף

מלניה טראמפ שלילית לקורונה: "בננו בארון נדבק גם הוא ומאז החלים"

כך מסרה הגברת הראשונה בארה"ב; עוצר לילי יוטל על פריז ועוד שמונה ערים בצרפת החל משבת בניסיון לבלום את הקורונה; ביממה האחרונה אובחנו באיטליה מעל 7,300 מקרי קורונה חדשים - שיא יומי חדש

14.10.2020, 23:35 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

23:00 - מלניה טראמפ שלילית לקורונה: "בננו בארון נדבק גם הוא ומאז החלים"

רעייתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, מלניה, הודיעה כי יצאה שלילית לקורונה. עוד ציינה הגברת הראשונה באתר הבית הלבן כי בנם בן ה-14, בארון, אובחנו כחיובי לנגיף אך לא סבל מתסמינים ומאז החלים. לאחר שבני הזוג טראמפ אומתו לנגיף, הבית הלבן טען כי בארון שלילי לנגיף. היום טען הנשיא טראמפ כי מצבו של בנו "טוב", זאת בתשובה לשאלות כתבים.

מלניה טראמפ כי הסימפטומים מהם סבלה בזמן מחלתה כללו כאבי ראש, שיעולים וחולשה קשה. בניגוד לבעלה, היא לא אושפזה בבית החולים אלא בחרה ב"נתיב טבעי" יותר שכלל הסתמכות על "ויטמינים ואוכל בריא".

22:00 - מיום שבת: עוצר לילי על פריז

נשיא צרפת עמנואל מקרון הודיע כי פריז ושמונה ערים גדולות נוספות יהיו נתונות לעוצר לילי החל מיום שבת, וזאת למשך ארבעה שבועות לפחות, בניסיון לעצור את התפרצות הקורונה. העוצר יחול בשעות 21:00 עד 06:00. מקרון, שהודיע על הצעד החריף בראיון בטלוויזיה, הוסיף כי יוכרז מעתה מצב חירום בצרפת. הוא ציין כי הממשלה תבחן אף אפשרות להאריך את העוצר לשישה שבועות אם הדבר יידרש. אתמול אובחנו בצרפת 22,951 חולים חדשים.

הערים הנוספות שיהיו בעוצר הן אקס אן פרובנאס, מרסיי, גרנובל, מונפלייה, טולוז, סנט אטיין , ליל וליון. התושבים בערים שעליהן יוטל עוצר לילי יחויבו בהצגת סיבה מוצדקת בכל מקרה של תנועה מחוץ לבתים בשעות הרלוונטיות. יציאות חיוניות יהיו מותרות. "אנו חייבים לפעול, אנו חייבים לעצור את ההתפשטות של הנגיף", אמר מקרון, שאישר שמדובר בצעד "קשה", אך הכרחי. בתי הספר יישארו פתוחים והתנועה תהיה חופשית במהלך היום.

20:30 - ארגון הבריאות העולמי: חשש לעלייה בתמותה בשל העלייה בתחלואה בקורונה

בכיר בארגון הבריאות העולמי הביע חשש כי העלייה במקרי הקורונה בעולם תביא בקרוב גם לעלייה בתמותה. כיום ישנם כ-5,000 מקרי מוות מקורונה מדי יום ברחבי העולם.

 

18:10 - הקורונה באיטליה: 7,332 אובחנו ביממה האחרונה - הנתון הגבוה מפרוץ המגפה

משרד הבריאות באיטליה עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 7,332 חולי קורונה. לפי נתוני הרשויות, מדובר בנתון הגבוה ביותר ליממה מפרוץ המגפה. אתמול אובחנו 5,901 חולים והשיא הקודם, שנקבע ב-21 במרץ, עמד על 6,557 מאומתים ביממה. מאתמול מתו 43 חולי קורונה במדינה, זאת בהשוואה ל-793 חולים שמתו באותה יממה בארץ המגף במרץ.

 

17:16 - שוויץ: שיא יומי של נדבקים - יותר מ-2,800 

שוויץ רשמה ביממה האחרונה שיא של נדבקים חדשים בקורונה - 2,823 - כמעט כפול מזה של יום קודם. עד כה, נרשמו בשוויץ 68,704 מקרים של מאובחנים חדשים בקורונה. 5,167 אנשים טופלו בבתי חולים ו- 1,816 מתו מהנגיף.

חולה קורונה בבית חולים בשוויץ, צילום: אי אף פי חולה קורונה בבית חולים בשוויץ | צילום: אי אף פי חולה קורונה בבית חולים בשוויץ, צילום: אי אף פי

 

ספרד: מסעדות ופאבים בקטלוניה ייסגרו ל-15 ימים, יתאפשר טייק-אווי

מחוז קטלוניה בספרד הורה על סגירת כל המסעדות והפאבים למשך 15 ימים ממחר כצעד למניעת התפשטות הקורונה. המסעדות יוכלו להציע שירותי משלוחים וטייק-אווי. כזכור, בבירה מדריד ובפרבריה הוטל סגר חלקי בשבוע שעבר.

 

14:48 - רוסיה: שיא יומי במספר הנדבקים בקורונה - יותר מ-14 אלף

הרשויות ברוסיה דיווחו היום כי ברחבי המדינה התגלו 14,231 נדבקים חדשים בקורונה ב-24 השעות האחרונות - שיא יומי מתחילת המגפה. 4,500 מתוכם במוסקבה. מספר המתים מהנגיף עלה ב-239 ל-23,205.

למרות שמספר הנדבקים החדשים בנגיף עולה בהתמדה בימים האחרונים, הרשויות אמרו כי לא יטילו מגבלות על הפעילות הכלכלית. סרגיי סוביאנין, ראש העיר, אמר כי תלמידי כיתות ו'-יא' ילמדו שיעורים מקוונים למשך שבועיים החל מיום שני, בעוד התלמידים הצעירים ימשיכו ללמוד בבית הספר כרגיל.

 לוויה של חולה קורונה ברוסיה, צילום: AP לוויה של חולה קורונה ברוסיה | צילום: AP  לוויה של חולה קורונה ברוסיה, צילום: AP

 

13:50 - סגר חלקי בצ'כיה כולל מסעדות ובתי ספר

ממשלת צ'כיה הטילה סגר חלקי למשך שלושה שבועות במדינה, שכולל סגירת בתי ספר, מסעדות, ברים ומועדוני לילה. אסורה גם צריכה בציבור של אלכוהול.

שיעור הנדבקים היומי ל-10 אלף איש והוא הגבוה ביותר באירופה. ביום שישי אובחנו 8,618 נדבקים חדשים במדינה המונה 10.47 מיליון תושבים. הסגר הנוכחי מגיע לאחר שבמרץ הייתה צ'כיה אחת המדינות הראשונות שסגרה את הגבולות והטילה סגר כלל ארצי בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. הצעדים, שכללו גם חובת עטיית מסיכה, הוכיחו את עצמם והממשלה הסירה בהדרגה את ההגבלות.

אולם באוגוסט החלה עלייה מחודשת במספר הנדבקים, שמגיעה כעת לשיאה. ההגבלות הנוכחיות כוללות איסור על התקהלות של יותר מעשרה אנשים בחוץ ו-20 בפנים, והלמידה באוניברסיטאות היא מרחוק בלבד.

07:30 - גרמניה: נמשכת מגמת העלייה במספר הנדבקים מתחילת החודש

הרשויות בגרמניה הודיעו כי ביממה האחרונה נרשמו 5,132 נדבקים מאומתים חדשים בנגיף הקורונה במדינה. כמו בשאר מדינות אירופה, מדובר במגמת עלייה שנרשמה מתחילת החודש. כמו כן, ביממה האחרונה מתו 40 חולים כתוצאה מסיבוכי הנגיף, זאת לעומת 19 מתים ביממה הקודמת ו-11 ביום ראשון.

07:15 - טראמפ על התרופה שלקח: "הרגשתי כמו סופרמן"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ערך עצרת שנייה מאז שחרורו מבית החולים, בג'ונסטאון שבפנסילבניה. בעצרת התייחס הנשיא לטיפול שקיבל מהנגיף באמצעות נוגדנים: "הרגשתי כמו סופרמן אחרי שלקחתי משהו, אני לא יודע מה לכל הרוחות זה היה אבל זה ריפא אותי. נוגדנים, אין לי מושג". הנשיא המשיך והבטיח כי יפעל להפצת הטיפול שקיבל ברחבי ארצות הברית במהירות לצד 100 מיליון מנות חיסון עד סוף השנה כדי "לחזור לחיים נורמליים", לדבריו.

דונלד טראמפ, צילום: רויטרס, איי פי דונלד טראמפ | צילום: רויטרס, איי פי דונלד טראמפ, צילום: רויטרס, איי פי

07:00 - הבנק העולמי אישר תמיכה של 12 מיליארד דולר לטיפול בקורונה במדינות מתפתחות

הבנק העולמי אישר תמיכה של 12 מיליארד דולר שיועברו למדינות מתפתחות כדי לממן רכישת חיסונים, בדיקות ותרופות להילחם בקורונה. מדובר בחלק מתוכנית בעלות של 160 מיליארד דולר שיועברו למדינות אלה כדי לסייע להן להילחם במגפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות