אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך מאתרים קרן השתלמות שפתחתי בעבודה הקודמת? צילום: שאטרסטוק

איך מאתרים קרן השתלמות שפתחתי בעבודה הקודמת?

האם קיים אתר שיכול לעזור לי למצוא את הפנסיות ואת קרנות ההשתלמות שלי שהצטברו לאורך השנים? מדור "כלכליסטיות עונות" יענה מדי שבוע על שאלות ששאלתן בקבוצת "עוברות ושוות"

26.10.2020, 13:05 | אתי אפללו

האם קיים אתר שיכול לעזור לי למצוא את הפנסיות ואת קרנות ההשתלמות שלי שהצטברו לאורך השנים?

תשובה מאת אתי אפללו:

הי לעוברת והשווה, ישנם מספר מקומות בהם ניתן למצוא את המידע:

1) המסלקה הפנסיונית. באתר המסלקה הפנסיונית יופיעו כל הנתונים על כל מכשירי החיסכון הפנסיוני (ובכלל זה קרנות ההשתלמות) שקיימים על שמך, פעילים ולא פעילים.

2) אתר הר הכסף. באתר יש רשימה של המכשירים הפנסיוניים וביטוחי החיים הרדומים, שלא הייתה בהם הפקדה או משיכה בשנה האחרונה, כלומר אלו שיש חשש שאולי "נשכחו". כאשר את מחפשת בהר הכסף, שימי לב שאת נכנסת לאתר הממשלתי הרשמי, ושאת לא משלמת עבור השירות. אם את מנסה להגיע להר הכסף דרך גוגל, התוצאות הראשונות שיופיעו הן של גופים מסחריים שיתנו לך את אותו מידע, בתשלום.

3) אתרי הגופים המנהלים את החסכונות, באזור האישי. זה יכול להיות יעיל אם את יודעת באילו גופים יש לכך פוליסה, ואת מעוניינת רק לדעת את מצבה.  

קרן השתלמות, צילום: שאטרסטוק קרן השתלמות | צילום: שאטרסטוק קרן השתלמות, צילום: שאטרסטוק

כאשר את מאתרת את כל החסכונות הפנסיוניים שלך, מומלץ להכין טבלת מעקב שתרכז לך את כל הנתונים הרלוונטיים: האם הפוליסה פעילה (כלומר, האם יש בה מרכיבי ביטוח)? כמה כסף צפוי להיות לך בפרישה? מהו הסכום שתקבלי במקרה נכות? מהו הסכום למקרה מוות והאם הוא מתאים לצרכייך? מהם דמי הניהול בכל אחד מהמכשירים הפנסיוניים שלך? כשיהיה לך את כל המידע הזה בצורה מסודרת, יהיה לך קל יותר לקבל החלטות נכונות לגבי החיסכון.

"במדור 'כלכליסטיות עונות' – נענה מידי שבוע לעומק על שאלה ששאלתן בקבוצת "עוברות ושוות". אם תרצו להפנות אלינו שאלה במיוחד, שלחו את הקישור אליה מהקבוצה אל aflalo13@gmail.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות