אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכת הטכנולוגיה הענקית של דובאי תתקיים בדצמבר צילום:emirati.news

מפרץ תיכון חדש

תערוכת הטכנולוגיה הענקית של דובאי תתקיים בדצמבר

תערוכת Gitex 2020 תתקיים בין ה-6 ל-10 בדצמבר השנה במרכז הסחר העולמי בדובאי, לאחר דחייה של חודש בשל אילוצי הקורונה. התערוכה מתמקדת במחשבים ואלקטרוניקה והיא אחת המפורסמות בדובאי מתחילת שנות השמונים; למרות המגבלות, המארגנים מסרו כי זהו "אירוע הטכנולוגיה העולמי היחיד בשנת 2020 שיתקיים באופן פיזי"

14.10.2020, 14:08 | דורון פסקין
לא נכנעת לקורונה: תערוכת הטכנולוגיה הענקית של דובאי תתקיים בדצמבר

דובאי הודיעה אתמול שתערוכת Gitex 2020 תתקיים בין ה-6 ל-10 בדצמבר השנה במרכז הסחר העולמי בדובאי. במקור תוכנן האירוע לסוף ספטמבר. תערוכה זו המתמקדת במחשבים והאלקטרוניקה הצרכנית היא אחת המפורסמות ביותר שמארחת דובאי כל שנה, מאז תחילת שנות השמונים. הרשויות התלבטו במשך זמן האם ניתן לקיימה השנה נוכח תנאי הבריאות החריגים והחליטו בסופו של דבר לקיימה באופן פיזי ולא ווירטואלי כמו שקורה כיום למרבית הכנסים והתערוכות במדינה.

הרשויות הודיעו כי האירוע יתקיים תוך הקפדה על אמצעי זהירות בכדי למנוע את התפשטותו של נגיף קורונה. לפי המארגנים, התערוכה תהיה "אירוע הטכנולוגיה העולמי היחיד בשנת 2020 שיתקיים באופן פיזי".
תערוכת Gitex בדובאי, צילום:emirati.news תערוכת Gitex בדובאי | צילום:emirati.news תערוכת Gitex בדובאי, צילום:emirati.news

ומתי ישראל? מדינה ראשונה שקיבלה אישור על השלמת הביתן באקספו 2020

הביתן של נורבגיה בתערוכת אקספו 2020 בדובאי קיבל אתמול באופן רשמי את "תעודת השלמת הבנייה" מהמארגנים. בכך הפכה נורבגיה למשתתפת הראשונה ב-Expo 2020 שמשיגה אישור שכזה לביתן הלאומי שלה.

הביתן של נורבגיה ממוקם "באזור ההזדמנויות" והסלוגן שלו: "נורבגיה, המדינה הימית המובילה". העיצוב והתוכן של הביתן מדגישים את תרומתה של נורבגיה למושגים הקשורים בחשיבות השימוש המושכל והפיתוח בר הקיימא של האוקיאנוסים. בדרך אינטראקטיבית, נורבגיה צפויה לסקור את המגזרים השונים העוסקים בים ובאוקיאנוסים, ובמחקרים האחרונים ובפתרונות בתחום זה.

הביתן של נורבגיה באקספו 2020, צילום: expo2020dubai הביתן של נורבגיה באקספו 2020 | צילום: expo2020dubai הביתן של נורבגיה באקספו 2020, צילום: expo2020dubai

אייפון 12: נקבע תאריך תחילת ההזמנות על ידי איתיסאלאת

חברת התקשורת של האמירויות "איתיסאלאת" הודיעה כי החל מיום שישי הקרוב (16 באוקטובר) ניתן יהיה להתחיל להזמין באמצעותה את מכשירי האייפון 12 שהוצגו אמש על ידי אפל. לפי הודעת החברה, בשלב זה ההזמנות אפשריות לשני דגמים מתוך הארבעה שהוצגו – אייפון 12 מיני ואייפון 12 פרו מקס.

חושבים על בריאות: אבו דאבי משקיעה בחברת תרופות גרמנית

חברת ההשקעות מובאדלה, אחת מזרועות ממשלת אבו דאבי, תשקיע 235 מיליון דולר בחברת התרופות הגרמנית Evotec. ההשקעה מתבצעת ביחד עם אחד המשקיעים בחברה הגרמנית, חברת Novo Holding שתשקיע עוד 60 מיליון דולר. החברה הגרמנית הודיעה כי ההשקעה החדשה תשמש אותה להגשים את תכניתה לפיתוח אגנוסטי של גישות טיפוליות חדשניות.

חברת Evotec הרחיבה בשנים האחרונות את פעילותה ברחבי העולם, ויש לה כ -3,400 מועסקים ב -14 אתרים שונים ברחבי גרמניה, ארה"ב, צרפת, איטליה, בריטניה ואוסטריה. החברה שואפת לשפר את הגישה הגלובלית שלה לתרופות מדויקות ויעילות יותר על ידי מינוף הפלטפורמות הקנייניות שלה.

חברת התרופות Evotec, גרמניה, צילום: pharmashots חברת התרופות Evotec, גרמניה | צילום: pharmashots חברת התרופות Evotec, גרמניה, צילום: pharmashots

יד קלה על המקלדת? לא באמירויות

התביעה הכללית באיחוד האמירויות שבה והזהירה אתמול את כל מי שמעלה בדעתו לכתוב תגובות מעליבות או פוסטים של לשון הרע ברשתות החברתיות. אזרח או תושב באמירות שיורשע בהעלאת פוסטים מסוג זה צפוי לקבל עונש מאסר ו/ או קנס שנע בין 68 אלף ל-136 אלף דולר. על פי סעיף 20 לחוק מס' 5 לשנת 2020 העוסק במאבק בפשעי רשת, אדם צפוי לעונש אם הוא מבצע את הפשע באמצעות רשתות התקשורת. לפי נתוני משטרת אבו דאבי, בשנת 2019, דווח על 512 מקרים של עבירות במדיה החברתית לעומת 357 מקרים שדווחו בשנת 2018.

מההשלכות החיוביות של המשבר: ירידה במחירי חומרי הבנייה בבחריין

לפי גורמים בשוק הבחרייני, מכירות חומרי הבניין השנה נמצאות בעלייה לעומת השנה שעברה. הם מסבירים כי משבר קורונה הביא לירידה חדה במחירים וביחד עם ביטול ההלוואות מצד הממשלה והיעדר היכולת לנסוע לחו"ל מוזרמים יותר ויותר כספים לשוק הבנייה. כך למשל מחיר 100 לבנים ירד מ-69 דולר לכ-64 דולר בעוד שמחיר חול התייצב על 212 דולר למשאית.

במקביל ירד מחיר הבטון המוכן מ-79.5 דולר למ"ק לכ-74 דולר למ"ק, דבר שהוביל לזינוק של כ-50% בביקוש וזאת לאור התחרות הרבה בשוק. בבחריין צופים כי שוק הבנייה ימשיך להתאושש בחודשים הקרובים בייחוד לאור התחייבות הממשלה לממן פרויקטי דיוור חדשים.

בנייה באבו דאבי, צילום: גטי בנייה באבו דאבי | צילום: גטי בנייה באבו דאבי, צילום: גטי

המלחמה בקורונה: האמירויות ביצעה 800 אלף בדיקות בשבוע

ממשלת איחוד האמירויות ערכה אתמול (יום שלישי) תדרוך תקשורתי בנושא המצב הבריאותי במדינה, במסגרתו חשף ד"ר עומר אל חמאדי, הדובר הרשמי נתונים סטטיסטיים המתייחסים לתקופה שבין 7 ל -13 באוקטובר 2020.

במהלך תקופה זו נערכו 793,642 בדיקות במדינה, עלייה של 9% בהשוואה לשבוע הקודם. לפי אל-חמאדי, שיעור המקרים החיוביים התייצב על כ-1%, בהתאם לשבוע הקודם. לדבריו זהו מהשיעורים הנמוכים בעולם שכן הממוצע באיחוד האירופי מגיע ל -7.3%, במזרח התיכון וצפון אפריקה ל- 6.6% ובמדינות ה- OECD ל-6.3%.

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות