אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על קווי הדמיון בין נתניהו לנוה, העו"ד המשותף והמטרות החופפות צילום: אלכס קולומויסקי, ראובן קסטרו, איי אף פי,

פרשנות

על קווי הדמיון בין נתניהו לנוה, העו"ד המשותף והמטרות החופפות

בלי להתבייש איים היום בגלוי מיקי זוהר על היועץ המשפטי לממשלה - ומבלי משים, ואולי עם, חשף את הקשר שלו לסחיטה לכאורה שמפעיל נוה. ומה יעשה נתניהו? רק אם יפטר את הבריון, יוכיח שהוא באמת מתנער ממנו

14.10.2020, 12:56 | משה גורלי

אתמול (ג') עסקנו בפרק הראשון של משמעות הקלטת שיחות נוה-מנדלבליט. שיחת הקוטראי שבה מתלונן היועץ המשפטי לממשלה באוזני חברו הטוב, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה על שי ניצן, פרקליט המדינה, "המניאק שמחזיק אותו בגרון"; כלומר, מותיר אותו תלוי באויר עם תיק פתוח בפרשת הרפז, שלא מצויינת בו עילת הסגירה לה משווע מנדלבליט - "חוסר אשמה", בלעדיה יקשה עליו להמשיך לתחנה הבאה שלו – מינוי לבית המשפט העליון.

מנדלבליט בתגובה למיקי זוהר: "אמשיך לפעול ללא מורא וללא פחד" היועמ"ש התייחס לפרסומים האחרונים, הנוגעים להקלטות נוה-מנדלבליט: " אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ" שירות כלכליסטלכתבה המלאה

התרכזנו במשולש נוה-מנדלבליט-ניצן, ועכשיו יש לרבע את המשולש הזה, ולהוסיף קיסם למדורה. ולקיסם הזה קוראים בנימין נתניהו.

בנימין נתניהו, אביחי מנדלבליט ואפי נוה, צילום: אלכס קולומויסקי, ראובן קסטרו, איי אף פי, בנימין נתניהו, אביחי מנדלבליט ואפי נוה | צילום: אלכס קולומויסקי, ראובן קסטרו, איי אף פי, בנימין נתניהו, אביחי מנדלבליט ואפי נוה, צילום: אלכס קולומויסקי, ראובן קסטרו, איי אף פי,

מנדלבליט מגיב לאיומים של מיקי זוהר "אמשיך לפעול ללא מורא וללא פחד" היועמ"ש התייחס לפרסומים האחרונים, הנוגעים להקלטות נוה-מנדלבליט: " אין שום זיקה או קשר בין הדברים שנאמרו בכעס בשיחה סגורה בין חברים לפני שנים, לבין התיקים הנוגעים לרה"מ" שירות כלכליסטלכתבה המלאה

נתניהו ונוה חולקים מספר קווי דמיון: שניהם שונאים את שי ניצן; שניהם נאשמים בשוחד מורכב ותקדימי שבנה עבורם ניצן – האחד מין תמורת מינוי, השני רגולציה תמורת סיקור חיובי; שניהם תלויים היום במנדלבליט; ויש עוד נקודת דמיון מעניינת: שניהם מיוצגים בידי אותו עורך הדין, בועז בן צור.

ההדלפה, נדמה שכבר ברור, הגיעה מצידם של נוה ובן צור. ברור שאחד הצדדים לשיחה אפשר את ההדלפה כיוון שחזקה על היועצים המשפטיים - שלא היו מאשרים שידור האזנת סתר. בקורס מזורז בתקשורת, נלמד על שלושה תנאים לזיהוי מדליף: שהחומר בחזקתו, שיש לו מניע, שהגוף המפרסם לא עובר על החוק. היחידים שמקיימים את שלושת התנאים הם נוה ובן צור.

ועכשיו למניע. אתמול הצבענו על המובן מאליו: נוה משדר לפרקליטות ולמנדלבליט שמוטב לא להתעסק אתו בגלל מטעני הצד הנוספים שבכוחו לשחרר מהנייד שלו. כי חוץ ממנדלבליט, ואיתן אורנשטיין לפניו, יש עוד בכירים שהשכילו לתלות את עצמם ולהפקיד את גורלם בידי החבר הטוב שהקליט אותם.

אל תתעסקו איתי הדלפת השיחה עם מנדבליט היא מסר חד מנוה לפרקליטות ההדלפה שפורסמה הערב כאילו מאותתת לפרקליטות מסר מאפי נוה: אתם רוצים להגיש נגדי כתב אישום? תתכוננו לאפשרות שיש לי במחסנית עוד כמה הקלטות מהסוג הזה שזה עתה שמעתם. הרי ככה זה 'חברים טובים', מדברים בלי לעשות חשבון ישר לאפליקציית השיחות האוטומטיות שלי משה גורלילכתבה המלאה

על עגלת הסחיטה הזו קפץ היום (ד') יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת, מיקי זוהר. בלי להתבייש איים בגלוי על היועץ המשפטי לממשלה. מבלי משים, ואולי עם, חשף את הקשר שלו לסחיטה לכאורה שמפעיל נוה. שניים במחיר אחד. גם זוהר וגם נוה מנסים לבנות מההקלטה הזו אקדח שמכוון אל הראש של מנדלבליט.

נתניהו, אגב, התנער מהאיום של זוהר ואמר שהדברים לא מקובלים עליו. לא מקובלים? זה הכל? לפני שמפעילים משטרה ובוחנים חסינות אל מול האיום והסחיטה, יש לפטר את זוהר. אבל נתניהו לא יעשה זאת. כמו שלא עשה דבר לגילה גמליאל. כי בשני המקרים, הוא בעצם בצד שלהם. הוא ואנשיו מפרים סגר כמו גמליאל, והוא גם תומך באסטרטגיה של זוהר. רק אם יפטר את הבריון, יוכיח שהוא באמת מתנער ממנו. למילים בלבד אין שום ערך במקרה הזה.

מסכן מנדלבליט. נתחיל מההקלטה: היועמ"ש חושש שניצן מכשיל אותו מלהגיע לעליון. אגב, לא מופרך לראות את השניים מתחרים בעתיד על כסא אחד, ולניצן יש אפילו עניין להערים את הקושי הזה על דרכו של מנדלבליט; ומנדלבליט, להבדיל מדימויו, הוא ג'ינג'י שנוטה להתלקח. ועכשיו הוא לא יגיע לעליון לא בגלל חוסר אשמה, אלא בגלל חוסר שכל. הכרתי בחיי עשרות שופטים מבית המשפט העליון. למעט אחד, לא עולה על דעתי שגם בשיחה פרטית עם חברים קרובים ידברו כך. יש להם דרכים מעודנות יותר להביע עידנא דריתחא.

זוהר צירף את נתניהו לנוה מתוך אינטרס משותף לחסל את הלגיטימציה של היועץ ולהחריב את מבנה השוחד שבנה ניצן. ניצן כבר בחוץ, ומנדלבליט נותר חשוף בצריח של משרד המשפטים. הוא נשלח לשם בידי הממשלה, נתניהו ושרת המשפטים שלו איילת שקד, בתקווה שנתלתה גם בקודמיו - לרסן את המרץ התביעתי. בתיקי האלפים עשה "חצי עבודה". משלושה תיקי שוחד שהגישו ניצן וליאת בן ארי הוא המיר שניים להפרת אמונים ונותר עם שוחד רק בתיק 4000. וזה הספיק כדי שנתניהו יפתח עליו את שערי הגיהנום. זוהר, בסיוע נוה, ונקווה שלא בתיאום עם בן צור, הרחיב את פתחו של השער הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות