אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל ממחר בחצות: נתב"ג נפתח לפעילות מחדש צילום: יאיר שגיא

החל ממחר בחצות: נתב"ג נפתח לפעילות מחדש

נוסעים שיטוסו למדינות "ירוקות" יהיו פטורים מבידוד בחזרתם ארצה. גורם בענף התעופה לכלכליסט: "הישראלים מוכים וחבולים, הם לא יודעים מה יקרה מחר והם כבר נכוו בחגים. יקח זמן עד שנראה שוב יציאות של נופשים מהארץ, גם למדינות ירוקות"

14.10.2020, 16:54 | תומר הדר ונווית זומר

החל ממחר (ה') בחצות: נתב"ג נפתח לפעילות מחדש לפי המתווה שהיה לפני הטלת הגבלות החגים. כך סיכמו שר הבריאות יולי אדלשטיין ושרת התחבורה מירי רגב. בכך מסתיים "סגר אווירי" שהוטל על ישראל במהלך השבועות האחרונים עקב מגפת הקורונה. אנשים שיטוסו למדינות "ירוקות" יהיו פטורים מבידוד בחזרתם ארצה.

קראו עוד בכלכליסט

משמעות ההחלטה היא המשך מתווה המדינות הירוקות (פטור מבידוד) והאדומות (חובת בידוד ביתי). בכל מקרה, טיסות לחו"ל יוכלו להמריא ממחר בחצות, כרטיסים אפשר כמובן לקנות כבר עתה.  

נציגת משרד הבריאות, עו"ד טל פוקס, אמרה בוועדת הכלכלה כי"ההגבלה על יציאה לשדה התעופה בתקנות הגבלת השהיה במרחב הציבורי הוארכה רק עד מחר בחצות והוחלט שלא להאריך את ההגבלות על יציאה לשדה התעופה".

נתב"ג בימי קורונה, צילום: רויטרס נתב"ג בימי קורונה | צילום: רויטרס נתב"ג בימי קורונה, צילום: רויטרס

מבחינת היעדים למחזיקי דרכון ישראלי למעט סרביה, בולגריה ויוון, ישראלים לא מורשים להיכנס לשאר מדינות אירופה. ביחס לארה"ב מי שנוחת בניו ארק שבניו ג'רסי לא חייב בבידוד, מי שנוחת במדינת ניו יורק חייב בבידוד.

מתחמי המזון בנתב"ג יחזרו לפעול ובמתחם המזון באזור הדיוטי פרי מספר השולחנות יוגבל ל-45.

עם זאת, גורמים בענף התעופה לא ממהרים לשמוח. "הישראלים מוכים וחבולים, הם לא יודעים מה יקרה מחר והם כבר נכוו בחגים. יקח זמן עד שנראה שוב יציאות של נופשים מהארץ, גם למדינות ירוקות", אמר לכלכליסט גורם בתחום.

השבועות האחרונים, מאז הטלת הסגר, אופיינו בעיקר בכאוס, זאת לאור הנחיית משרד התחבורה שקבעה כי רק נוסעים שרכשו כרטיסי טיסה לפני ה-25 בספטמבר יכולים לטוס.  גורמים בענף מעריכים כי נוסעים רבים חמקו לחו"ל למרות שבפועל הזמינו את הטיסות אחרי ה-25 בספטמבר. בנוסף, עיקר הנזק נפל על כתפי חברות התעופה, שנאלצו לבטל טיסות בגלל חוסר כדאיות. מאז ה-25 בספטמבר בוטלו מעל 200 טיסות בשל חוסר כדאיות, שלא לדבר על העובדה שטיסות רבות המריאו מישראל ובחזרה לישראל כשהן ריקות למחצה. ישראייר עתרה לבג"ץ פעמיים בנושא זה, בטענה כי לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו כל אדם חופשי לצאת מגבולות הארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות