אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובה גייסה 175 מיליון דולר באג"ח להמרה והיעד לשווי - 2 מיליארד דולר

נובה גייסה 175 מיליון דולר באג"ח להמרה והיעד לשווי - 2 מיליארד דולר

יצרנית המוליכים גייסה אג"ח להמרה בריבית אפס ממוסדיים אמריקאים וישראלים. הגיוס תוכנן ל־150 מיליון דולר והוגדל נוכח ביקושים

15.10.2020, 08:05 | צלי גרינברג

יצרנית המוליכים ומכשירי המדידה נובה השלימה אתמול את הנפקת האג"ח הראשונה בתולדותיה. החברה גייסה 175 מיליון דולר באג"ח להמרה בריבית אפס, מגופים מוסדיים אמריקאים וישראלים. בנק אוף אמריקה וסיטיבנק הובילו את ההנפקה.  

קראו עוד בכלכליסט

במקור תכננה החברה לגייס 150 מיליון דולר, אולם הביקושים היו גבוהים פי חמישה ולכן הוחלט להגדיל את סכום הגיוס ב־16%. סכום הגיוס עשוי לעלות עד ל־200 מיליון דולר, אם החתמים יממשו בשבועיים הקרובים את האופציה שניתנה להם לרכוש אג"ח בעוד 25 מיליון דולר.

פתרון מדידה של נובה, צילום: יח"צ פתרון מדידה של נובה | צילום: יח"צ פתרון מדידה של נובה, צילום: יח"צ

פקיעת האג"ח בעוד 5 שנים תתאפשר במחיר של 74.6 דולר למניה, שמבטא פרמיה של 27.5% על מחירה עם תחילת המסחר ביום הגיוס ומציב לחברה יעד לשווי שוק של 2.1 מיליארד דולר.

נובה, שנסחרת בבורסות תל אביב ונאסד"ק בשווי 1.64 מיליארד דולר, עלתה 6.4% מאז הודיעה היום על תוצאות ההנפקה. בכך השלימה עלייה של 48% מתחילת השנה, שמציבה אותה במקום השישי במדד תל אביב־35 מבחינת תשואה.

נובה ציינה כי היא צופה הכנסות שיא לרבעון השלישי של השנה, שיעמדו בטווח של 70-68 מיליון דולר. זאת לעומת התחזית הקודמת שלה, שהיתה בטווח של 66-58 מיליון דולר. צפי מעודכן זה עומד גם מעל תחזית השוק, המציבה את הכנסות נובה לרבעון השלישי בטווח של 63.6-62 מיליון דולר.

החברה צופה כי הרווח המתואם למניה לאותה תקופה יעמוד בטווח של 56-51 סנט למניה. תחזית זו גבוהה מהרף התחתון והעליון של טווח התחזית הקודמת ב־50% ו־19% בהתאמה (47-34 סנט למניה). היא גם עולה על תחזית השוק לרווח של 41־45 סנט למניה.

מנכ"ל נובה איתן אופנהיים. צפי של הכנסות שיא לרבעון השלישי מנכ"ל נובה איתן אופנהיים. צפי של הכנסות שיא לרבעון השלישי מנכ"ל נובה איתן אופנהיים. צפי של הכנסות שיא לרבעון השלישי

נובה היא לא הישראלית היחידה להנפיק אג"ח להמרה בוול סטריט. חברת המערכות הסולאריות סולאראדג' גייסה 550 מיליון דולר לפני שלושה שבועות והותירה אופציה של 15% נוספים לחתמים.

דרור דוד, סמנכ"ל הכספים של נובה, אמר לכלכליסט: "נובה מכפילה עצמה כל 6 שנים ויש לה תוכניות אגרסיביות לצמיחה. חלק ממנועי הצמיחה כולל גם רכישות וניצול הזדמנויות בשוק. הצמיחה של החברה בשנה האחרונה העלתה את רמת ההתעניינות של הגופים האמריקאיים, וכ־100 גופים הגישו הצעות להשתתף בגיוס.

"בחרנו בכלי של אג"ח להמרה כי מצאנו שהתנאים בו הכי טובים הן מבחינת הדילול הכי נמוך לבעלי המניות, והן מבחינת עלות הון הכי טובה. לראיה, האג"ח היא ב־0% ריבית. רק הרוכש מחליט באיזה מחיר ומתי להיכנס, אבל לאור הריבית האפסית, וביצוע המרת האג"ח במחיר הגבוה ב־27.5% ממחיר המניה בעת הגיוס, ניתן להניח שהרוכשים מאמינים בתוכניות האסטרטגיות; שהרי רק אם המחיר יעקוף את מחיר ההמרה הם ירוויחו".

ההכנסות ברבעון השני עלו ב־22.3% ל־62.5 מיליון דולר בהשוואה ל־51.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2019. הרווח המתואם היה 13.7 מיליון דולר או 48 סנט למניה בהשוואה ל־13.4 מיליון דולר או 47 סנט למניה בתקופה המקבילה, ועמד בטווח העליון של צפי האנליסטים, 48-42 סנט למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות