אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה אדומה בוול סטריט, למונייד צללה ב-8.2% צילום: רויטרס

דיווח שוטף

נעילה אדומה בוול סטריט, למונייד צללה ב-8.2%

דאו ג'ונס נחלש ב-0.1%, S&P 500 איבד 0.2%, נאסד"ק נסוג ב-0.5%; קרדיט סוויס הוריד את דירוג מניית למונייד ל'תשואת חסר'; אחרי הדוחות - אלקואה צללה ב-5.4%, יונייטד איירליינס נחתכה ב-3.8%; החמרת ההגבלות באירופה בשל התחלואה הפילה את הבורסות המקומיות - פרנקפורט נפלה ב-2.5%, פריז מחקה 2.1%

15.10.2020, 23:03 | שיר רייטר ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

האנג סנג שנגחאי ניקיי פוטסי קאק דאקס דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

23:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב בירידות שערים. מדד דאו ג'ונס נחלש ב-0.1%, מדד S&P 500 השיל מערכו 0.2% ומדד נאסד"ק ירד ב-0.5%.

21:36 - מחיר הנפט מסוג WTI למסירה בחודש נובמבר ירד היום בבורסת הסחורות של ניו יורק ב-0.2% ונקבע על 40.96 דולר לחבית.

20:40 - מחיר הזהב טיפס היום ב-0.1% (1.60 דולר) ל-1,908.90 דולר לאונקיה, למרות שהמתכת היקרה נסחרה רוב היום בירידות: ברקע, הדולר מתחזק עקב דחייה מסתמנת של חבילת התמריצים למשק האמריקאי - לאחר הבחירות לנשיאות ארה"ב. 

19:35 - מניית למונייד צוללת ב-7% אחרי מהלומה מקרדיט סוויס, שם הורידו את דירוג המניה ל'תשואת חסר'. חברת הביטוח הדיגיטלי הישראלית שהונפקה בתחילת יולי בניו יורק, נסקה ביומה הראשון ב-140% למחיר מניה של 69 דולר. עתה נסחרת במחיר של 63 דולר ושווי השוק שלה עומד על 3.6 מיליארד דולר.

הנפקת למונייד בוול סטריט, צילום: Facebook/Lemonade הנפקת למונייד בוול סטריט | צילום: Facebook/Lemonade הנפקת למונייד בוול סטריט, צילום: Facebook/Lemonade

19:20 - נעילה מאכזבת בבורסות אירופה בשל החמרת ההגבלות ביבשת עקב מצב התחלואה שם: מדד דאקס הגרמני צלל ב-2.5%, פוטסי הבריטי נחתך ב-1.7% וקאק הצרפתי נחלש ב-2.1%. מניות התעופה בלטו באדום: לופטהנזה נחתכה ב-3.2% בפרנקפורט, איזיג'ט נחלשה ב-3.3% בלונדון, ריינאייר ב-4.3%, יצרנית המטוסים אייר פראנס נסוגה ב-1.9% בפריז.

17:00 - מורגן סטנלי ניצח את תחזיות האנליסטים בכל הסקטורים: הכנסות הבנק עמדו ברבעון השלישי על 11.7 מיליארד דולר, 16% מעל הרבעון המקביל אשתקד, וטוב מהצפי ל-10.64 מיליארד דולר. הרווח הנקי זינק ב-25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד עם 2.72 מיליארד דולר (או 1.66 דולר למניה) מעל התחזיות ל-1.28 דולר למניה.

במורגן סטנלי נהנו מהכנסות חטיבת המסחר של הבנק – שהכו את התחזיות עם 400 מיליון דולר יותר מהצפי, בעיקר בזכות מסחר באג"ח. כמו כן, הבנק התעלה על תחזית ההכנסות גם בחטיבת ההשקעות שלו ובחטיבת הייעוץ ללקוחות.

ההכנסות מייעוץ ללקוחות עמדו על 4.66 מיליארד דולר בהשוואה לצפי של 4.45 מיליארד דולר. חטיבת ההשקעות הכניסה 1.06 מיליארד דולר לעומת תחזיות ל-856 מיליון דולר. ההכנסות מריביות עמדו על 2.26 מיליארד דולר בהשוואה לצפי של 2.19 מיליארד דולר.

ג'יימס גורמן, מנכ"ל הבנק אמר כי "רשמנו רבעון חזק ברווחים כשבחודשי הקיץ המשק נותר פעיל. המודל העסקי המאוזן שלנו ממשיך לספק לנו הכנסות גבוהות".

16:30 - המסחר בניו יורק נפתח באדום (יום שלישי רצוף של ירידות) כשברקע שר האוצר האמריקאי מנו'צין מודיע כי קטנו הסיכויים להגיע להסכמה על חבילת תמריצים למשק טרם הבחירות לנשיאות: מדד דאו ג'ונס נחתך ב-1.1%, S&P 500 נסוג ב-1.2% ונאסד"ק נחלש ב-1.3%.

אחרי הדוחות: וולגרינס בוטס מזנקת ב-4%, אלקואה נופלת ב-8.3%, יונייטד איירליינס נחתכת ב-3.8%. עוד בולטות בפתיחה: אפל יורדת ב-1.1%, אמזון מוחקת 1.8%.

הנפט צולל ביותר מ-4% עקב חשש כבד לירידה הצפויה בביקוש בשל החמרת ההגבלות באירופה על רקע העלייה בתחלואה שם. מחיר ה-WTI על 39.39 דולר לחבית, הברנט על 41.72 דולר.

אסדת נפט, צילום: שאטרסטוק אסדת נפט | צילום: שאטרסטוק אסדת נפט, צילום: שאטרסטוק

15:30 - דוח התעסוקה השבועי בארה"ב: 898 אלף תביעות חדשות לדמי אבטלה נוספו בשבוע שעבר שהסתיים ב-10 לאוקטובר - מספר הדורשים הגבוה מאז ה-22 לאוגוסט, ועלייה של 53 תביעות חדשות מהשבוע שקדם לו. הצפי עמד על תוספת פחותה יותר של 830 אלף דורשי עבודה. יחד עם זאת, התביעות החוזרות (פעם שנייה ומעלה) ירדו ב-1.165 מיליון ל-10 מיליון.

עוד במאקרו: מדינת ניו יורק מתקשה להתאושש, שיפור ניכר באזור פילדלפיה: מדד הייצור של האמפייר סטייט (שפועל לפי סקר בקרב 200 מפעלים במדינת ניו יורק) נפל באוקטובר ל-10.5 נק' מ-17 נק' בספטמבר. הצפי עמד על 15 נק'. מדד הייצור של פילדלפיה (נוגע למחוז העיר פילדלפיה) הפוך: זינק ל-32.3 נק' באוקטובר מ-15 נק' בספטמבר. הצפי עמד על 14 נק'.

14:45 - יצרנית התכשיטים טיפאני פרסמה תחזית לרבעון הנוכחי (הרביעי) והודיעה כי היא צופה ירידה סביב 5% (mid single precntage) בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אך עלייה דומה ברווח התפעולי. בנוסף צופה החברה עלייה ברווח למניה סביב 5%-10%. האנליסטים סקפטים יותר - צופים רווח למניה של 1.73 דולר, עלייה של 3.6% מהתקופה המקבילה אשתקד.

"בעוד אנו צופים כי התוצאות השנתיות שלנו אכן יושפעו מהקורונה, אנחנו גם מרוצים מההתאוששות שלנו ברבעון השלישי, בנוסף להצלחה שרשמנו ברבעון הראשון, במיוחד במכירות בסין. אנו אף מצפים להמשך ההתאוששות במכירות שלנו בארה"ב", כך לדברי מנכ"ל טיפאני אלסנדרו בוגליולו Alessandro Bogliolo.

עוד הוסיף המנכ"ל כי המכירות של טיפאני בכלל העולם נחתכו מעט באוגוסט וספטמבר, בעוד הרווח התפעולי זינק ב-25% באותה תקופה. המכירות השתפרו בחודש הנוכחי. המכירות אונליין כמעט והוכפלו באוגוסט-ספטמבר לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ואף היוו כ-13% מכלל המכירות של טיפאני מתחילת השנה ועד סוף ספטמבר.

לטיפאני יש מעל למיליארד דולר בתזרים המזומנים שלה ומצפה שיישארו לה סביב 900 מיליון דולר בסוף 2020. מניית החברה נחלשה ב-11% מתחילת השנה, היום מוחקת טיפאני 0.9% בטרום.

חנות תכשיטים של טיפאני בסין, צילום: ויקימדיה חנות תכשיטים של טיפאני בסין | צילום: ויקימדיה חנות תכשיטים של טיפאני בסין, צילום: ויקימדיה

14:10 - אלקואה נופלת ב-6% במסחר המוקדם בניו יורק, בעקבות פרסום הדוח הרבעוני אמש לאחר הנעילה: התוצאות הכספיות של תעשיינית האלומיניום דווקא עלו על ציפיות השוק אך התחזית ל"קיפאון ברבעון הרביעי" במגזר מינרל הבוקסיט (המשמש להפקת אלומיניום ושמיועד לתעשיות שונות) גררה את המניה למינוס.

החברה סיכמה את הרבעון השלישי עם צמצום חד בהפסד ל-49 מיליון דולר, או 26 סנט למניה, בהשוואה להפסד של 221 מיליון דולר או של 1.19 דולר למניה ברבעון המקביל. ההפסד המתואם עמד על 1.17 דולר למניה – הצפי בשוק היה להפסד עמוק יותר של 2.37 דולר למניה.

ביקושים חזקים בעיקר מתעשיית הרכב אך גם מסקטורים נוספים, לצד עלייה במחירי האלומיניום, תרמו לשיפור בשורה התחתונה של הדוח. ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-2.37 מיליארד דולר – האנליסטים ציפו להכנסות של 2.26 מיליארד דולר.

13:45 - הבורסות בניו יורק צפויות להיפתח בירידות ולרשום יום שלילי שלישי ברצף, ברקע דעיכת התקוות בנוגע לעסקת סיוע למשק בעקבות משבר הקורונה. שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר אתמול כי הגעה להסכם על חבילת תמריצים נוספת לפני הבחירות תהיה קשה בשל מחלוקות בין הדמוקרטים לרפובליקנים.

החוזים העתידיים על מדד נאסד"ק נופלים ב-1.4%, החוזים על דאו ג'ונס ו-S&P 500 נחלשים ב-1%. בין המניות שבולטות בירידות בשלב טרום המסחר - אפל שמאבדת 2.5%, טסלה שנסוגה ב-2.7% ואנבידיה שנחלשת ב-2.8%.

13:30 - ממשלת בריטניה בראשות בוריס ג'ונסון מתכוונת להטיל בקרוב הגבלות מחמירות יותר בלונדון, כך לפי הדיווחים בבריטניה. מטרת ההגבלות נועדה לבלום את ההתפשטות המהירה של הקורונה בעיר. לפי הדיווחים, בירת אנגליה תעבור לרמה הגבוהה ביותר החל מחצות ביום שישי, עלייה מרמה בינונית שבה היא מוגדרת כעת. 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

 

12:15 - המגמה השלילית בבורסות אירופה מחריפה - מדד דאקס צולל ב-3.1%, קאק נופל ב-2.5% ופוטסי ב-2.4%.

קבוצת הבנקאות הבריטית לוידס הודיעה על תוכנית לקיצוץ 125 משרות. ההודעה מגיעה חודש לאחר שהבנק הודיע על תכנית לפישוט המבנה העסקי שלו, שיכלול מחיקת 865 משרות. באותה הודעה ציין הבנק כי הוא יוצר 226 משרות חדשות, כך שהתוצאה הסופית היא אובדת של 639 משרות.

מניית לוידס נופלת ב-3%, במקביל לירידות חדות גם במניות יתר הבנקים - קומרצבנק מוחק 4.8%, סוסייטה ג'נרל מאבד 4.5%, קרדיט סוויס יורד ב-3.5%, BNP פאריבה נחלש ב-3.4%, UBS מאבד 2.7%, ברקליס נסוג ב-2.4%.

 

חברת הטיסות המוזלות ריינאייר הזהירה היום גם היא מפני קיצוץ משרות, כיוון שהמגפה פגעה באופן קשה בביקוש לטיסות.

ריינאייר צמצמה את לוח הטיסות שלה לעונת החורף בעקבות הגבלות התעופה ברחבי אירופה, ותפעיל בעונה הקרובה רק 40% טיסות לעומת מספר הטיסות שערכה בתקופת נובמבר-מרץ בשנה שעברה. לפי התוכניות הקודמות, תכננה ריינאייר לקיים 60% מהטיסות בעונה הקרובה.

סניף בנק לוידס, צילום: בלומברג סניף בנק לוידס | צילום: בלומברג סניף בנק לוידס, צילום: בלומברג

 

11:15 - מניות התעופה צוללות ברקע התחזקות מגפת הקורונה והחמרת ההגבלות ברחבי אירופה. לופטהנזה מובילה את המגמה השלילית וצונחת ב-5.3%, איזיג'ט מאבדת 4.6%, ריינאייר נחלשת ב-2.9%, אייר פראנס מוחקת 2.8% ומניית וויז אייר יורדת ב-2.3%. 

מטוסים של לופטהנזה, צילום: ויקימדיה מטוסים של לופטהנזה | צילום: ויקימדיה מטוסים של לופטהנזה, צילום: ויקימדיה

 

10:20 - הבורסות באירופה פותחות את יום המסחר בירידות חדות לאחר הנעילה השלילית אתמול בניו יורק וכשעלייה במספרי ההידבקות בקורונה מובילה להחמרת ההגבלות במדינות אירופה.

מדד דאקס בבורסת פרנקפורט נופל ב-2.3%, פוטסי הלונדוני מוחק 2.1% וקאק הפריזאי נחלש ב-1.7%.

גרמניה רשמה שיא נדבקים יומי בנגיף הקורונה, עם 6,638 חולים מאומתים שאובחנו ביממה האחרונה. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הזהירה שמספר הנדבקים עלול להגיע ל-19,200 ביום אם המגמה הנוכחית תמשיך. מרקל אמרה אתמול כי הימים הקרובים יהיו מכריעים עבור גרמניה. בצרפת הודיע אתמול הנשיא עמנואל מקרון כי פריז ושמונה ערים גדולות נוספות יהיו נתונות לעוצר לילי החל מיום שבת למשך ארבעה שבועות לפחות, בניסיון לעצור את התפרצות הקורונה.

 

7:30 - המסחר באסיה מתנהל הבוקר בעיקר בירידות, לאחר הנעילה השלילית בוול סטריט כשברקע נמוגו התקוות לכך שהקונגרס האמריקאי יגבש תוכנית תמריצים חדשה לפני הבחירות לנשיאות, שצפויות להתקיים ב-3 בנובמבר.

מדד האנג סנג נופל ב-1.4%, ניקיי נחלש ב-0.6% ואילו מדד שנגחאי מטפס ב-0.1%.

המשקיעים מגיבים לנאומו של נשיא סין שי ג'ינפינג שהתקיים אתמול בשנזן. שי הדגיש את החשיבות של ההגנה על "הזכויות והאינטרסים הלגיטימיים של יזמים, זכויות קניין כמו גם זכויות קניין רוחני בהתאם לחוק". לפי שי, ההגנה "תניע יזמים לפתוח סטארט אפים ולפתח את עסקיהם".

המסחר בניו יורק עבר אתמול מעליות קלות לירידות, לאחר ששר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין אמר כי הדמוקרטים והרפובליקנים רחוקים מלהסכים על תוכנית סיוע חדשה, והוסיף כי יהיה קשה להגיע להסכם לפני הבחירות.

בנעילה בוול סטריט - דאו ג'ונס ירד ב-0.6%, נאסד"ק איבד 0.8% ו-S&P 500 נחלש ב-0.7%.

לאחר פרסום הדוחות - וולס פארגו מחק 6%, בנק אוף אמריקה איבד 5.3%, גולדמן זאקס הוסיף 0.2%.

יונייטד איירליינס טיפסה ב-0.8% במסחר המאוחר אחרי פרסום הדוחות. חברת התעופה דיווחה לאחר הנעילה על נפילה של 78% במכירות בסיכום הרבעון השלישי – ההכנסות מנוסעים, ללא מטען, צללו ב-84%.

בעקבות המכה שספגה החברה ממשבר הקורונה הסתכמו הכנסותיה ב-2.49 מיליארד דולר בלבד, מול 8.16 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2019. שורת ההכנסות היתה קרובה לציפיות האנליסטים, שעמדו על 2.50 מיליארד דולר.

יונייטד סיימה את הרבעון עם הפסד של 1.8 מיליארד דולר או של 6.33 דולר למניה, בהשוואה לרווח של מיליארד דולר או 3.99 דולר למניה ברבעון המקביל. ההפסד המתואם עמד על 8.16 דולר למניה, עמוק מציפיות השוק, להפסד מתואם של 7.53 דולר למניה.

לנוכח הצמצום החד בפעילות הצליחה יונייטד לקצץ את ההוצאות התפעוליות ב-59%. קופת המזומנים של חברת התעופה עמדה בסוף הרבעון על 19.4 מיליארד דולר – בזכות גיוס של 22 מיליארד דולר מאז חודש מרץ (באמצעות גיוס הון, חוב, והסיוע שקיבלה בחבילת החילוץ).

בורסת טוקיו, צילום: בלומברג בורסת טוקיו | צילום: בלומברג בורסת טוקיו, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות