אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרד יחכה: הרשתות משהות את פתיחת החנויות בכמה ימים צילום: חיים הורנשטיין

המרד יחכה: הרשתות משהות את פתיחת החנויות בכמה ימים

רשתות המסחר, האופנה וההסעדה, שהודיעו שייפתחו את החנויות בניגוד להנחיות מיום ראשון הקרוב, נענו לבקשת נציגי משרד רה"מ והשהו את הצעדים

15.10.2020, 09:44 | אורנה יפת

רשתות המסחר האופנה וההסעדה משהות את המרד לפתיחת החנויות ביום ראשון הקרוב. אחרי שהכריזו לפני כשבוע על פעולה חד צדדית לפתיחת החנויות, הודיעו הבוקר הרשתות כי לאור שיחה שהתקיימה עם נציגי משרד ראש הממשלה אתמול בחצות, הם משהים את המרד למשך מספר ימים. מחר אמורים נציגי הרשתות להמשיך את השיחות עם נציגים ממשרד רה"מ.

קראו עוד בכלכליסט

המטרה של הרשתות היא להקדים את הפתיחה של החנויות לחודש אוקטובר. נכון להיום על פי מתווה הממשלה הן אמורות להפתח רק ב-15 בנובמבר. בשיחות עם נציגי הממשלה הציעו ראשי ההתאגדות מספר פתרונות בהם אימוץ מנגנונים שמתקיימים בבריטניה וצרפת כמו סגר לילי, פתיחה של חנויות באזורים ירוקים, החמרת התו הסגול בערים שאינן ירוקות, והחלת מדרג של השטח והריחוק על פי גודל החנות, כך שבחנות קטנה ייכנסו פחות אנשים ובחנות גדולה יותר אנשים.

אייס במרכז ביג בב"ש בקורונה, צילום: חיים הורנשטיין אייס במרכז ביג בב"ש בקורונה | צילום: חיים הורנשטיין אייס במרכז ביג בב"ש בקורונה, צילום: חיים הורנשטיין

נציגי ההתאגדות מסרו, כי במשרד ראש הממשלה ביקשו מהם לדחות את פתיחת החנויות במספר שבועות אך הם סירבו והודיעו על השהייה בת מספר ימים. "שהודענו על פתיחה של חנויות לפני שבוע, ידענו שקבינט הקורונה אמור להתכנס ביום שלישי, אבל אז דחו את הדיון ליום חמישי ואין לנו מספיק זמן להערך לפתיחת החנויות, להחזיר אנשים מחל"ת ולהחליף את הסחורה על המדפים לעונת חורף", אומר שחר תורג'מן יו"ר קבוצת בריל וחבר ועד בהתאגדות. "בגלל שדחו ליום חמישי את הדיון בקבינט איבדנו יומיים יקרים של הערכות".

לדבריו, הרשתות הקטנות החברות בהתאגדות לוחצות על ועד ההתאגדות לפתוח את החנויות במיידי. "אנחנו לא נצליח לעצור את הרשתות הקטנות והבינוניות מלפתוח בעוד כמה ימים. אני אומר את זה כי השטח מבעבע. לקחנו שליטה ואמרנו לאנשים אל תעשו דברים על דעת עצמכם. אבל אם לא נגיע להסכמות עם הממשלה החנויות ייפתחו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות