אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריאנאייר מקצצת בשליש את הטיסות המתכוננות לחורף - ומתכננת פיטורים נוספים צילום: רויטרס

ריאנאייר מקצצת בשליש את הטיסות המתכוננות לחורף - ומתכננת פיטורים נוספים

חברת התעופה המוזלת הודיעה על המהלכים המתוכננים, ותלתה אותם ב"ניהול הכושל של ממשלות האיחוד האירופי את תעשיית התעופה" במהלך משבר הקורונה. לפי החברה, זה "בלתי נמנע" שהטייסים והדיילים יוצאו שוב לחל"ת, אך בכל זאת מדובר בתוצאה טובה יותר מפיטורים המוניים

15.10.2020, 12:24 | שירות כלכליסט

חברת התעופה המוזלת ריאנאייר הודיעה כי תקצץ בשליש את הטיסות המתכוננות לחורף בשל ההגבלות הנמשכות המוטלות באירופה לבלימת הקורונה. בחברה אף הזהירו כי בעקבות זאת, ובשל הצניחה במספר הנוסעים, צפויים פיטורים נוספים.

החברה כבר צמצמה את מספר הטיסות החודש ל-40% מההיקף ההרגיל. כעת היא ממשיכה בקיצוצים, ובעונת החורף הנמשכת בין נובמבר ומרץ היא תפעיל, כאמור, רק שליש מהטיסות הרגילות. עם זאת, בחברה מקווים שיוכלו לפחות למלא 70% מהמטוסים וזאת כדי "למזער את שריפת המזומנים". החברה מתכוונת לשמור על נתיבי הטיסות הקיימים, אך להפחית את מספר הטיסות, כולל ממדינות כמו בלגיה, גרמניה, ספרד ופורטוגל.

קראו עוד בכלכליסט

דוכן של ריאנאייר בשדה תעופה בברצלונה, צילום: רויטרס דוכן של ריאנאייר בשדה תעופה בברצלונה | צילום: רויטרס דוכן של ריאנאייר בשדה תעופה בברצלונה, צילום: רויטרס

"למרבה הצער צפויים פיטורים נוספים בקרב מספר קטן של צוותי אוויר שלא הגיעו עדיין להסכמה על שעות עבודה וקיצוצי שכר, שזו החלופה היחידה", מסר המנכ"ל מייקל או'לירי. "אנחנו מצטערים מעומק הלב על הקיצוצים הללו בטיסות, אך הם נכפו עלינו בשל הניהול הכושל של ממשלות האיחוד האירופי את תעשיית התעופה", הוסיף.

לפי החברה, זה "בלתי נמנע" שהטייסים והדיילים יוצאו שוב לחל"ת, אך בכל זאת מדובר בתוצאה טובה יותר מ"פיטורים המוניים".

לפי התחזית הנוכחית של ריאנאייר החברה מעריכה כי תטיס השנה 38 מיליון נוסעים, ירידה מ-149 מיליון נוסעים בשנה שעברה. בחברה מזהירים כי התחזית הזו עלולה לרדת "אם ממשלות האיחוד האירופי ימשיכו בניהול הכושל של תעשיית התעופה, ויטילו סגרים נוספים בחורף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות