אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך פיזיקת קוואנטים משנה את העולם

הייטק בפקקים

כך פיזיקת קוואנטים משנה את העולם

המהפכה הבאה כבר כאן: איך יחליף המחשוב הקוואנטי את המחשוב הרגיל, יעזור למדענים לפתח מודלים מדויקים ויצפין את המידע באמת - הנושאים החמים בפודקאסט "הייטק בפקקים"

15.10.2020, 14:24 | שירות כלכליסט
אי אפשר להתעלם מזה, אי אפשר להגיד שזה עתידני מדי ולא רלוונטי - יישומים של מהפכת הקוואנטים השנייה כבר כאן ומשפיעים על חיינו. הפודקאסט "הייטק בפקקים" חוזר לעסוק בפיזיקת קוואנטים: מחשוב קוונטי שיחליף את המחשוב הבינארי הרגיל, הצפנה קוואנטית שתאורטית אמורה להיות בלתי ניתנת לפיצוח, אופטימיזציה קוואנטית שכבר עוזרת למדענים לפתח מודלים מדויקים יותר לניתוח מזג אוויר, פיתוח תרופות, ניתוח תיקי השקעות ועוד.

00:00

ד"ר טל דוד, מנהל התכנית הלאומית למדע וטכנולוגיות קוואנטים, על מה מתרחש במהפכת הקוואנטים הנוכחית, אילו יישומים כבר קיימים ואילו יישומים עתידים להיכנס לשימוש בשנים הקרובות. כיצד ישראל מתכננת לקחת חלק פעיל בשוק התחרותי העולמי?

22:33

ד"ר תומר סיימון, סמנכ"ל טכנולוגיות לאומיות במיקרוסופט, על שוק מחשוב הקוואנטי העולמי. המחשוב הקוואנטי הקיים כיום מזכיר מאוד את אופן השימוש במחשבים בראשית ימי האינטרנט. כיצד ייראה השימוש במחשוב קוואנטי בשנים הקרובות? מהי הדמוקרטיזציה של המחשוב הקוואנטי? מהי הצפנה קוואנטית ואיך ניתן להשתמש במחשוב קוונטי כדי לשפר ביצועים בתיקי מניות, חקלאות, פיתוח תרופות ומערכות תחבורה?

38:26

"סטארט-אפ בפקקים" עם הסטארט-אפ הקוואנטי הראשון בישראל, קוואנטום מאשינז, בראיון עם מנכ"ל ומייסד שותף של החברה ד"ר איתמר סיוון. איך הגיעו קוואנטום ללקוח משלם לאחר 11 חודשי פעילות בתעשייה של דיפ טק? מה גרם לשלושה דוקטורנטים לעזוב את הסביבה המחקרית של האקדמיה על מנת לפתח סטארט-אפ בתחום וכיצד מתכנתים עבור מחשב קוואנטי?

כך פיזיקת קוואנטים משנה את העולם
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןכך פיזיקת קוואנטים משנה את העולם

הייטק בפקקים היא שילוב של תכנית רדיו ופודקאסט בשידור חי. אנחנו משדרים ברדיו תל אביב בתדר 102 ובמקביל בפייסבוק לייב באצטדיון הסטארט-אפ ובעמוד הפייסבוק של כלכליסט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות