אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחמיאס ומגה אור סיכמו על רכישת דסק"ש תמורת 950 מיליון שקל צילום: ורד פיצ׳רסקי

בלעדי לכלכליסט

נחמיאס ומגה אור סיכמו על רכישת דסק"ש תמורת 950 מיליון שקל

התקדמות דרמטית במכירת דסק"ש: ההסכמות - מול כונסי המניות רענן קליר ואלון בנימיני ומפרק אי.די.בי אופיר נאור; מגה אור עומדת בראש קבוצת רוכשים ותחזיק בכ-24.9% ממניות דסק"ש; המוכרים התחייבו לא לקבל הצעה אחרת, אלא אם תהיה גבוהה ב-40 מיליון שקל, כלומר 990 מיליון שקל עבור המניות

15.10.2020, 17:43 | גולן חזני

התקדמות דרמטית במכירת השליטה בדסק"ש. מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס סיכמה עם כונסי מניות השליטה בדסקונט השקעות על רכישת השליטה בחברה תמורת 950 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הכונסים התחייבו לא לקבל הצעה אחרת, אלא אם תהיה גבוהה ב-40 מיליון שקל מההצעה של מגה אור. במקרה שיקבלו אותה ויעדיפו למכור את המניות למציע החדש, יקבלו נחמיאס ומגה אור פיצוי של 15 מיליון שקל שיכונו דמי חיתום.

צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס | צילום: ורד פיצ׳רסקי צחי נחמיאס, צילום: ורד פיצ׳רסקי

מגה אור מהווה 24.9% ממניות קבוצה שגיבשה לרכישת השליטה בדסק"ש, ואשר תכלול את ביג מרכזי קניות וכנראה גם את רמי אונגר ומשקיעים נוספים. מגה אור התחיבה להעמיד ערבויות של 10% מהסכום עד יום ראשון הקרוב, כלומר 95 מיליון שקל, וערבויות נוספות של 47 מיליון שקל עד ה-4 בנובמבר, המועד האחרון שהציבו הכונסים לקבלת הצעות.

המחיר של מגה אור משקף שווי של 1.357 מיליארד שקל לדסק"ש הנסחרת בשווי 1.08 מיליארד שקל. המחיר הוא עבור 70% המניות המשועבדות לסידרה יד' של אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח. החברה חייבת לסידרה כ-900 מיליון שקל כך ש-50 מיליון שקל נוספים יועברו למחזיקי האג"ח סידרה ט', להם אין שיעבודים כלשהם על המניות, וסידרה טו', להם משועבדות מניות כלל ביטוח. שתי הסדרות ישארו גם עם 12% נוספים ממניות דסק"ש ששועבדו עבור אי.די.בי פיתוח.

מימין: עו"ד אופיר נאור המפרק של אי.די.בי, והכונסים - עוה"ד אלון בנימיני ורענן קליר, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל מימין: עו"ד אופיר נאור המפרק של אי.די.בי, והכונסים - עוה"ד אלון בנימיני ורענן קליר | צילומים: אוראל כהן, עמית שעל מימין: עו"ד אופיר נאור המפרק של אי.די.בי, והכונסים - עוה"ד אלון בנימיני ורענן קליר, צילומים: אוראל כהן, עמית שעל

את המהלך הובילו הכונסים של המניות המשועבדות לסידרה יד': עורכי הדין רענן קליר ואלון בנימיני ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות' - יחד עו"ד אופיר נאור, המפרק של אי.די.בי פיתוח, שהיה שותף מלא לעיסקה יחד עם השניים.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה היוצא באי.די.בי, שנחוש לרכוש חזרה את מניות השליטה בדסק"ש, ואף הציע תמורתן 900 מיליון שקל, בלי להעמיד ערבויות כלשהן, יתקשה עתה לרכוש את השליטה בחזרה. אלשטיין וקרן דולפין הגיעו לחדלות פרעון בחובות אי.די.בי ואיבדו גם את השליטה בדסק"ש. דסק"ש מחזיקה באלרון, סלקום ונכסים ובניין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות