אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני שישובו לבלפור: אלפי מפגינים בצמתים ובגשרים נגד ראש הממשלה צילום: הדגלים השחורים

לפני שישובו לבלפור: אלפי מפגינים בצמתים ובגשרים נגד ראש הממשלה

מפגינים ברחבי הארץ יצאו למחות נגד ראש הממשלה לפני שחלקם יחזרו להפגין מול מעונו בירושלים במוצ"ש. מתנגדיהם, בהם פעילי "לה פמיליה" הגיעו להפגנה בחולון וריססו גז לעבר המפגינים. המשטרה פתחה בסריקות אחר החשודים. בשעה 20:00 תתקיים הפגנת ענק בכיכר הבימה בתל אביב

15.10.2020, 20:08 | ynet
אלפי מפגינים יצאו היום (ה') למחות בכאלף נקודות ברחבי הארץ, באזור ביתם במסגרת ההפגנות הקטנות שתפסו תאוצה בשבועות האחרונים בשל הגבלת הקילומטר שמנעה יציאה מהבית למרחקים גדולים מזה, אף שזו בוטלה ביום רביעי האחרון ובמוצאי שבת המפגינים יחזרו למחות גם מול מעון ראש הממשלה בירושלים.

נכון לשעה זו נרשמות הפגנות גדולות במחלף דבירה בדרום הארץ, במחלף חמד בירושלים וכן במחלף ההלכה בתל אביב. בארגונים השונים טענו הערב כי הם צופים שאפילו יותר אנשים יצטרפו למחאה במהלך הערב אך התריעו כי גם תומכי נתיהו הפיצו ברשתות החברתיות קריאה להתעמת עם המפגינים. שיאה של ההפגנה יגיע לקראת השעה 20:00, כשהמונים צפויים להגיע לרחבת הבימה בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת תומכי הליכוד הגיעה להפגין בחולון מול מתנגדי ראש הממשלה, וכמו כן גם פעילי "לה פמיליה" הגיעו למקום וריססו גז על המפגינים. לפי המשטרה, איש לא הזדקק לטיפול.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך מחאה המתקיימת בככר קוגל בחולון הגיעו מספר אנשים אשר התעמתו עם המוחים. בתוך כך רוסס גז כלשהו לעבר המוחים. איש לא נזקק לטיפול".

מפגינים נגד נתניהו מתעמתים עם ארגון לה פמיליה, צילום: קובי קואנקס מפגינים נגד נתניהו מתעמתים עם ארגון לה פמיליה | צילום: קובי קואנקס מפגינים נגד נתניהו מתעמתים עם ארגון לה פמיליה, צילום: קובי קואנקס

כזכור, בשבועות האחרונים עלה רף האלימות בין המפגינים לבין תומכי הליכוד, כשבתחילת השבוע נעצרו בחולון ארבעה אנשים לאחר שריססו מפגינים בגז מדמיע.

בין הארגונים השותפים למחאה המקומית - ״הדגלים השחורים״, ״אין מצב״, ״קריים מינסטר״, ״קומי ישראל״, ״החזית הורודה״, ״התעוררנו״, ״בעלבתים״ ו״הלם תרבות״. לדבריהם, חלק מהמפגינים מעדיפים את אופי ההפגנה הזה על פני הנהירה לבלפור בשל העובדה שהיא הרבה יותר נגישה עבורם.

על אף שהשבוע לא נערכה הפגנה ביום שלישי כבדרך כלל, אתמול יצאו חלק מהמפגינים בדרישה לפתוח בוועדת חקירה בפרשת הצוללות. המפגינים יצאו בשיירה השכם בבוקר מצפון הארץ וסיימו אותה ליד רחוב בלפור בירושלים בערב.

"מדינת ישראל נמצאת בשבר הכלכלי-בריאותי הגדול מיום הקמתה" הצהירו בתנועת הדגלים השחורים. "מיליון מובטלים, עסקים שנסגרים כל יום, משפחות מתרסקות - כל זה תוצאה של נאשם בפלילים שנאחז בתפקידו כדי להימלט ממשפט צדק. בשבועות האחרונים ראינו הפגנות בכל הערים המזוהות עם הליכוד ואף באפרת. כל קצוות העם מאוחדים בעד הנהגה שתעבוד למען אזרחי ישראל ולא למען טיסות כביסה לוושינגטון או הטבות מס לחצר המלוכה של נתניהו".

 

תנועת "קריים מיניסטר" דרשה מהמשטרה לפרוס כוחות בשטח: "במקום להפיץ הודעות כזב ולשלוח קצינים לשקר באולפנים, תגברו כוחות לפני שיישפך דם. הכתובת מרוחה באותיות גדולות על הקיר והאחריות היא שלכם. הראשון לבוא איתכם חשבון יהיה אמיר אוחנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות