אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-WHO: לתרופה לקורונה שניתנה לטראמפ אין השפעה על שיעור התמותה צילום: שאטרסטוק

דיווח שוטף

ה-WHO: לתרופה לקורונה שניתנה לטראמפ אין השפעה על שיעור התמותה

דאגה באירופה: שיאי הידבקות יומיים באיטליה, גרמניה, צ'כיה ושוויץ; אוניברסיטת ג'ונס הופקינס: 5,000 חולי קורונה מתים בממוצע כל יום ברחבי העולם; בקטלוניה נערכים לסגירת הבארים והמסעדות; פייזר: נבקש אישור חירום לחיסון לקורונה בסוף נובמבר

16.10.2020, 21:48 | שירות כלכליסט

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

21:30 - איטליה מדווחת על שיא נדבקים בקורונה ביממה: יותר מ-10,000 אובחנו

 

משרד הבריאות באיטליה מסר כי ביממה האחרונה אובחנו 10,010 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה, המספר הגבוה ביותר במדינה מאז פרוץ המגפה. מדובר בעלייה לעומת אתמול, אז נשבר שיא נוסף עם אבחונם של 8,804 נדבקים. מנתוני משרד הבריאות האיטלקי עולה עוד כי 55 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף ביממה האחרונה. איטליה מדורגת שנייה במספר המתים מקורונה באירופה אחרי בריטניה, ומספר המתים שם עומד על 36,427 מפרוץ המגפה.

19:00 - ה-WHO: לתרופה לקורונה שניתנה לטראמפ אין השפעה על שיעור התמותה ומשך האשפוז

מחקר שערך ארגון הבריאות העולמי (WHO) מלמבד כי לתרופת רמדסיביר, כמו גם שלוש תרופות נוספות, יש "השפעה מעטה, או בכלל לא" על שיעורי התמותה מקורונה.

תוצאות הביניים של המחקר מלמדות כי  לתרופות רמדסיביר, הידרוקסיכלורוקווין, ליפונוויר/לופינוויר ואינטרפרון "היתה השפעה קטנה, או כלל לא היתה השפעה", על שיעור התמותה מקורונה, או על השפעת המחלה בקרב מאושפזים בבתי חולים, במשך 28 ימים.

רמדסיביר היתה אחת התרופות שניתנו לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאחר שאובחן כחולה קורונה לפני שבועיים.

המחקר נערך ב-405 בתי חולים ב-30 מדינות, בקרב 11,266 חולים.

"אף תרופה לא הפחיתה את שיעור התמותה או הקטינה את משך האשפוז" נכתב במחקר.

לפני שבוע פרסמה חברת גילאיד, יצרנית רמדסיביר, נתונים שלפיהם התרופה תרמה להפחתה משמעותית בשיעור התמותה של חולים שנמצאים בשלבים ראשונים של קבלת חמצן. עם זאת לא נמצא כי התרופה השפיעה על שיעור התמותה בכלל החולים בקוביד-19.

רמדסיביר , צילום: שאטרסטוק רמדסיביר | צילום: שאטרסטוק רמדסיביר , צילום: שאטרסטוק

17:00 - פייזר: נבקש אישור חירום לחיסון לקורונה בסוף נובמבר

ענקית התרופות פייזר הודיעה היום (ו') כי בסוף נובמבר תגיש, ככל הנראה, למינהל המזון והתרופות (FDA) בארה"ב בקשת אישור "שימוש חירום" בחיסון לקורונה שהיא מפתחת בשיתוף חברת ביונטק הגרמנית. המשמעות: החיסון לא יהיה מוכן לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב, שייערכו ב-3 בנובמבר, כפי שהבטיח הנשיא דונלד טראמפ.

 

החברה מצפה למידע חשוב על יעילות החיסון בהמשך החודש, ולמידע לגבי בטיחותו בשבוע השלישי של נובמבר. בהנחה שהתוצאות יהיו חיוביות, פייזר תגיש ל-FDA בקשה לאישור חירום לשימוש בחיסון בארה"ב.

15:30 - שיאי הידבקות יומיים בצ'כיה ושוויץ

בצ'כיה נרשם שיא של 9,721 חולים חדשים אתמול (חמישי). מדובר ביום השני ברציפות של שיא במספר הנדבקים. המדינה עם 10.7 מיליון התושבים רושמת את העלייה החדה ביותר במספר המקרים באירופה.

באיטליה, בתי הספר במחוז קמפניה נסגרו, פחות מחודש לאחר פתיחתם המחודשת. בשל העלייה בשיעור החולים החדשים, הרשויות במחוז אמרו שבתי הספר יישארו סגורים עד סוף חודש אוקטובר.

שוויץ, בדומה לצ'כיהדיווחה על שיא במספר הנדבקים היומי מאז פרוץ המגפה, זה היום השני ברציפות. בסך הכול נרשמו 74,422 מקרים של חולים חדשים בשוויץ ובנסיכות השכנה - ליכטנשטיין.

הולנד מדווחת על 7,984 מקרים ב-24 השעות האחרונות. כך עולה מהנתונים של המכון הלאומי לבריאות הציבור במדינה.

חברת התרופות האמריקאית גיליאד סיינסס (Gilead Sciences) מטילה ספק בממצאי מחקר שפרסם ארגון הבריאות העולמי (WHO), לפיהם התרופה של החברה רמדסיביר לא מסייעת לחולים שאושפזו בבתי חולים.

 

התרופה רמדסיביר של גיליאד סיינסס, צילום: שאטרסטוק התרופה רמדסיביר של גיליאד סיינסס | צילום: שאטרסטוק התרופה רמדסיביר של גיליאד סיינסס, צילום: שאטרסטוק

 

11:00 - מספר המתים מקורונה בעולם מתקרב ל-1.1 מיליון

מספר המתים העולמי מקורונה מתקרב ל-1.1 מיליון, וצפוי לעבור אותו ביממה הקרובה. המספר הנוכחי על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס הוא 1,096,833, כאשר מדי יום מדווח על 5,000 מתים בממוצע בעולם. מספר הנדבקים בארה"ב מתקרב לשמונה מיליון. כך על פי נתוני אוניבריטת ג'ונס הופקינס.

לונדון מתכוננת להטלת מגבלות מדרגה 2 החל ממחר, שכוללות איסור על מפגש בין אנשים ממשקי בית שונים, כולל בפאבים ומסעדות. מדיניות ממשלת בריטניה להתמודדות עם נגיף הקורונה הידרדרה לכדי כאוס לאחר שראשי ערים וחברי פרלמנט מצפון מערב המדינה סירבו לעבור לרמת ההסגר הגבוהה ביותר, והאשימו שרים ביחס מבזה כלפי חלק זה של המדינה.

עיתון הטיימס דיווח שרוסיה הכינה קמפיין הטעיה שאמור לעורר פחד בנוגע לחיסון שמפתחת אוניברסיטת אוקספורד, שכולל תמונות, ממים וסרטונים.

החיסון של אסטרה זנקה ואוקספורד, צילום: גטי אימג החיסון של אסטרה זנקה ואוקספורד | צילום: גטי אימג'ס החיסון של אסטרה זנקה ואוקספורד, צילום: גטי אימג

בגרמניה נרשם שיא יומי במספר הנדבקים זה היום השני ברציפות. מספר המקרים המאושרים במדינה עלה ב-7,334 ל-348,557, שיא יומי במדינה, והשני ברצף. מספר המתים בגרמניה עלה ב-24 ל-9,734.

ראש ממשלת מדינת ויקטוריה האוסטרלית דניאל אנדרוז אמור להודיע על הקלת המגבלות, לאחר שאובחנו רק שני מקרי קורונה חדשים ואפס מקרי מוות. בירת המדינה, מלבורן, נמצאת תחת מגבלות תנועה מזה 99 יום, 75 מתוכם בהסגר החמור ביותר – מדרגה 4.

מלבורן, אוסטרליה, צילום: איי אף פי מלבורן, אוסטרליה | צילום: איי אף פי מלבורן, אוסטרליה, צילום: איי אף פי

שירות הבריאות הלאומי הבריטי (NHS) עשוי להתחיל להפיץ חיסון לקורונה בדצמבר. הארגון נמצא בשיחות עם איגוד הרפואה הבריטי לגבי ניהול הפצת החיסון החל מדצמבר, כך דיווח אתר Pulse אתמול.

בצרפת נרשם שיא נדבקים יומי – מעל 30,000. הרשויות במדינה דיווחו על 30,621 נדבקים ביממה, בפעם הראשונה שמספר הנדבקים היומי במדינה עולה מעל ל-30,000.

ארגון הבריאות העולמי מזהיר שהעלייה במספר הנדבקים מהווה "סיבה רצינית לדאגה." במסיבת עיתונאים בקופנהגן, מנהל אזור אירופה של הארגון אמר שהגיע הזמן "להגביר את האמצעים" כיוון שמספר הנדבקים ביבשת מהווה "דאגה חמורה".

מספר מקרי הקורונה בספרד עלה ב-13,300 ל-921,374, זאת בעוד קטלוניה מתכוננת לסגירת הברים והמסעדות בניסיון להאט את התפשטות המגפה.

משרד החוץ של גרמניה הזהיר מנסיעות לא חיוניות לצרפת, הולנד, מלטה וסלובקיה, עקב שיעורי התחלואה העולים בהן.

אירופה רשמה את מספר הנדבקים השבועי הגבוה ביותר עד כה. ארגון הבריאות העולמי הזהיר שללא צעדי מניעה משמעותיים שיעור הנדבקים היומי עשוי להגיע לפי 5 מהנוכחי תוך מספר חודשים.

יותר ממחצית מדינות האיחוד האירופי, כולל בריטניה, סומנו באדום במפה חדשה שפרסמה רשות מניעת המחלות של האיחוד, שאמורה לעזור למקבלי ההחלטות להחליט בנוגע למגבלות תנועה. המפה פורסמה לאחר שמדינות האיחוד החליטו ביום שלישי לתאם את עמדותיהן בנוגע למגבלות נסיעה בין מדינות.

משרד הבריאות השווייצרי הזהיר אתמול שהמצב במדינה "מידרדר" בקצב מדאיג, זאת על רקע שיאים חדשים במספרי הנדבקים היומיים במדינה.

נשיא ארה"ב טראמפ אמר אתמול שהוא מוכן להעלות את הצעתו לחבילת סיוע ל-1.8 טריליון דולר כדי להגיע להסכמה עם ראשת בית הנבחרים הדמוקרטית ננסי פלוסי, מהלך שצפוי להעלות חששות בקרב הרפובליקנים בסנאט.

איטליה רשמה אתמול 8,804 מקרי קוביד 19 חדשים, ומספר המתים הוכפל והגיע ל-84. שיא יומי נרשם במחוז לומברדיה – עם יותר מ-2,000 נדבקים חדשים, וכן במחוזות קמפניה ופיידמונט.

צ'כיה מתכוננת להתחיל לטפל בחולי קוביד 19 מחוץ לבתי החולים, זאת בעוד המדינה מתמודדת עם שיעור הנדבקים הגבוה ביותר באירופה.

נשיאת הנציבות האירופית אמרה שהיא נכנסת לבידוד עצמי לאחר שאחד מעמיתיה אובחן עם קוביד 19.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות