אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה חיובית בת"א; דלק עלתה ב-3.4%, להב נסקה ב-22.7% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה חיובית בת"א; דלק עלתה ב-3.4%, להב נסקה ב-22.7%

מדד ת"א 35 התחזק ב-0.5%, ת"א 125 עלה ב-0.6%; תשובה מכר את דלק ישראל ללהב אל.אר ב-535 מיליון שקל; מגה אור עלתה ב-3.1% לאחר הגשת ההצעה לרכישת דסק"ש, שזינקה בתגובה ב-8.3%; ישראל קנדה הוסיפה 6% ברקע כניסה לתחום האנרגיה המתחדשת; מחזור חריג ברמי לוי - הגבוה בבורסה

18.10.2020, 15:54 | מיקי גרינפלד

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב ועדכוני האנליסטים 

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

15:50 - הבורסה נעלה את יום המסחר הראשון של השבוע במגמה חיובית. מדד ת"א 35 התחזק ב-0.5%, ת"א 125 הוסיף לערכו 0.6%, מדד הבנקים טיפס ב-1% בהובלת דיסקונט שקפץ ב-1.6%.

להב אל.אר המריאה ב-22.7% אחרי שרכשה מיצחק תשובה את דלק ישראל. קבוצת דלק טיפסה ב-3.4%. מגה אור קפצה ב-3.1% אחרי שהגישה הצעה לרכישת דסק"ש, שזינקה ב-8.3%. ישראל קנדה קפצה ב-6% ברקע כניסתה לתחום האנרגיה המתחדשת.

רמי לוי טיפסה ב-1.8% וריכזה מחזור חריג של 44.5 מיליון שקל - הגבוה בבורסה ולעומת מחזור יומי ממוצע של 9.4 מיליון שקל במניית רמי לוי בחודש האחרון.

 

14:45 - קצוות מדדים בבורסה - לייבפרסון מתחזקת ב-3.7% ומובילה את מדד ת"א 35, סאפיינס נחלשת ב-2.6% בתחתית המדד. ישראל קנדה קופצת ב-5.9% בפסגת ת"א 90, פתאל נסוגה ב-3.4% וסוגרת את המדד.

 

13:10 - מניית רמי לוי מרכזת מחזור חריג של 43 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - פי 4.6 מהממוצע היומי, העומד על 9.4 מיליון שקל (בחודש האחרון). המניה עולה ב-1.4%.

רמי לוי , צילום: עמית שעל רמי לוי | צילום: עמית שעל רמי לוי , צילום: עמית שעל

13:00 - טוגדר הודיעה כי מוצריה יימכרו החל מהיום גם בסופר-פארם: החברה הודיעה כי החל מהיום מוצרי הקנאביס הרפואי של החברה ניתנים לרכישה בכ-40 סניפים של רשת סופר-פארם. תחילת הפעילות בסופר-פארם מתווספת לכ-40 בתי מרקחת פרטיים בהם החברה כבר משווקת את מוצריה.

12:00 - ירידות חזקות באג"ח פתאל לאחר הורדת הדירוג ועדכון שערי הריבית בעקבות זאת בסדרות ב' וג', בשתיהן תוספת בשיעור של 0.25% שנתית.  אג"ח ב' של פתאל יורד ב-3.50% ואג"ח ג' ב-5.14%. האג"ח של פתאל אירופה יורדות בשיעורים של בין 0.5% ל-1.1%; מניית פתאל מאבדת 3.6^ .

11:00 - שיפור קל בתמונת המדדים שעה לאחר הפתיחה: ת"א 35 עולה עתה ב-0.6%, ת"א 125 מתחזק ב-0.7% - ת"א נפט וגז עם עלייה חדה של 2.3%; מעבר לעולות שכבר הוזכרו, בולטות גם: טבע מתחזקת ב-3% ואנרג'יקס מטפסת ב-2.9% בת"א 35, גילת מזנקת ב-5.4% וישראל קנדה עולה ב-4.3% בת"א 90 - ישראל קנדה הודיעה על כניסה לפעילות בתחום האנרגיה המתחדשת, באמצעות הקמת חברה בת יעודית חדשה.  

10:05 - שבוע המסחר נפתח בירוק: המדדים ת"א 35 ות"א 125 עולים ב-0.4%, ת"א בנקים עולה ב-0.6%; ארביטראז' חיובי דוחף את לייבפרסון ב-4% - פער שלילי מוריד את סאפיינס ב-3.5%; קבוצת דלק קופצת ב-8.3% לאחר העסקה למכירת דלק ישראל - הרוכשת להב אל אר  מזנקת ב ב-12%, אך עדיין בשלב הטרום פתיחה (עדכון 10:10 - המניה החלה להיסחר בקפיצה של 18%); השותפות בלווייתן רציו ודלק קידוחים מטפסות ב-3% וב-4.9% בהתאמה. מגה אור מתחזקת ב-1.9% לאחר הגשת ההצעה לרכישת דסק"ש, שקופצת בתגובה ב-10.7%.

9:30 - סאפיינס השלימה את הנפקת המניות שלה, בסכום של כ-100 מיליון דולר (לפני הוצאות הנפקה).  החברה העניקה לחתמים אופציה לרכוש מניות נוספות בסכום של 15 מיליון דולר הניתנת למימוש תוך 30 ימים ממועד השלמת ההנפקה. המחיר בהנפקה נקבע על 29.50 דולר למניה.

רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס | צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני

9:20 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא: בסוף השבוע היה המועד הקובע לעדכון המשקל של חודש נובמבר. העדכון ייכנס לתוקף בשלב הנעילה של ה-5 בנובמבר. במסגרתו יירסו המניות מימון ישיר ומספנות ישראל למדדי ת"א 90 ות"א 125 והמניות יוניקורן ונקסטקום יכנסו למדד צמיחה.

בעדכון בולט היצע מצרפי מהותי למניות מדד ת"א 125. הביקוש למניית דוראל תלוי בכך שהמניות שהונפקו יוכרו לצורך העדכון. אחרת ביקוש זה ידחה לחודש דצמבר. בעדכון זה יתבצע גם העדכון הרבעוני של מדד המומנטום של אלפא-ביתא. בעבר עדכון זה היה מהותי, אך כיוון שכמות הכסף המנוהל בקרן המניות הגדולות של סמארט-ביתא ירד ל 135 מיליון שקל בלבד, השפעת העדכון כעת נמוכה. המניות מיטרוניקס ונייס צפויות להיכנס למדד המומנטום החיובי. אך הביקוש שינבע מכך יהיה כ- 11.8 מיליון שקל. 

לחצו כאן לטבלה המרכזת את הביקושים וההיצעים שקרנות הסל וקרנות סמארט-ביתא יזרימו למניות .

9:00 - ד"ר גיל מיכאל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, ואסטרטג הריביות דודי רזניק מלאומי:  "על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה ובתוספת להאטה במשק על רקע המגבלות והסגר של החודש האחרון לא בלתי נמנע כי בנק ישראל יכריז השבוע על שימוש בעוד כלים מוניטאריים כגון: הרחבת תכנית הרכישות של אג"ח ממשלתי, השקה אפשרית של הלוואות לבנקים בריבית אפסית ותיתכן אף הורדת ריבית נוספת של עד 10 נ"ב לרמה האפס. האפשרות להרחבת הפעילות של בנק ישראל נתמכת גם בהמשך מגמת התחזקות השקל והעובדה כי השקל חזר להיסחר ברמות השיא מול סל המטבעות". 

8:40 - אייסקיור מדיקל מדווחת על קבלת אישורים רגולטוריים לשיווק והפצת מוצרי החברה ברוסיה ובטייוואן  האישורים הם עבור שיווק ושימוש במוצר ProSense והמחטים של החברה בשתי המדינות, אשר בהן אייסקיור כבר מחזיקה בהסכמים עם מפיצים. ״אישורי הכניסה לשווקים נוספים אלה מצטרפים לאישורים רגולטורים, ולהסכמים ועסקאות בין השאר בהודו, תאילנד, סינגפור, צרפת וגרמניה, בהן אנו יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיה שלנו להשמדת גידולים במגוון של התוויות", אמר אייל שמיר, מנכ״ל אייסקיור.

7:15 - יצחק תשובה מוכר 70% מדלק ישראל ללהב אל אר של אבי לוי ואלי להב ולאורי מנצור תמורת 525 מיליון שקל. העסקה שנחתמה ביום שישי מייחסת לחברה שווי של 750 מיליון שקל. קרן ארבל קיבלה ביום חמישי בערב הודעה מדלק על הפסקת המו"מ, לאור העובדה שפג הדד ליין מבחינתה לעסקה. מחזיקי האג"ח של דלק הם שטירפדו למעשה את העסקה עם ארבל כשהתנגדו לאישורה ולשינוי שטר הנאמנות.

7:10 - בשל הסגר שהוטל בישראל החל מחודש ספטמבר וההגבלות החלקיות שהוטלו בחלק ממדינות אירופה החליטה סוכנות הדירוג מידרוג להוריד את דירוג החוב של פתאל החזקות מדרגת A3 בסולם הדירוג הישראלי בדרגה אחת לדרגת Baa1. בנוסף נקבע על ידי האנליסטים כי אופק הדירוג של פתאל יישאר "שלילי", כך שייתכנו הפחתות דירוג נוספות בהמשך הדרך.

מלון הרודס של פתאל , צילום: אתר החברה מלון הרודס של פתאל | צילום: אתר החברה מלון הרודס של פתאל , צילום: אתר החברה

7:00 - התקדמות לקראת במכירת השליטה בדסק"ש. מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס סיכמה עם כונסי מניות השליטה בדסקונט השקעות על רכישת השליטה בחברה תמורת 950 מיליון שקל. הכונסים התחייבו לא לקבל הצעה אחרת, אלא אם תהיה גבוהה ב-40 מיליון שקל מההצעה של מגה אור. במקרה שיקבלו אותה ויעדיפו למכור את המניות למציע החדש, יקבלו נחמיאס ומגה אור פיצוי של 15 מיליון שקל שיכונו דמי חיתום.

.

6:50 - בורסת ת"א תפתח בעוד שעה קלה שבוע מסחר חדש, בשעה שישראל נכנסת לשלב הראשון של יציאה מהסגר. המשקיעים יעקבו בימים הקרובים, בין היתר, להמשך שלבי היציאה בזירה המקומית ולנתונים שיצאו מאירופה וארה"ב בחזית העולמית.

 הנתונים שמגיעים מהעולם ממשיכים להדאיג: מספר הנדבקים שאובחנו ביום שישי עמד על 69 אלף, המספר הגבוה ביותר מאז סוף חודש יולי. ממוצע החלים היומי בשבעת הימים האחרונים עלה ב-39 מהמדינות בארה"ב, כולל ניו יורק וניו ג'רזי – מספרם באירופה גבוה עוד יותר. 

"השילוב של 'אין' חבילת סיוע, היחלשות המומנטום הכלכלי, והאיום של העלייה במקרי הקורונה, מייצר כרגע דינמיקה שלילית לנכסים בסיכון", כתב טום אסיי (Tom Essaye) מ-Sevens Report במכתב למשקיעים.

 

עוד על הפרק השבוע, בנק ישראל: נגיד הבנק אמיר ירון יפרסם ביום חמישי את החלטת הריבית של בנק ישראל. הריבית העומדת על 0.1% לא צפויה להשתנות לפי התחזיות, והעניין יתמקד בתחזיות הבנק ובהתייחסות של הנגיד למצבה של הכלכלה ולמדיניות הנדרשת.

את השבוע שעבר סיימו המדדים המובילים של הבורסה בנסיגה מתונה - ת"א 35 ות"א 125 ירדו שניהם ב-0.5%.

ברקע למסחר, המגמה המעורבת שנרשמה בשישי בניו יורק – מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4%, נאסד"ק ירד ב-0.4%, S&P 500 ננעל ביציבות. אלה פערי הארביטראז' עמם שבות הבוקר הדואליות הבכירות לבורסה בת"א: פער חיובי: טבע 2%, פריגו 2.8%, אלביט מערכות 0.1%, נייס 0.3%, אורמת טכנולוגית 0.8%, איי.סי.אל 0.6%, לייבפרסון 3.8%, איי.אפ.אפ 0.6%, אופקו 2.9%; פער שלילי: טאואר 0.7%-, נובה 1.1%-, סאפיינס 3.8%-.

 

 

 , צילום: שי סלינס צילום: שי סלינס  , צילום: שי סלינס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות