אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיט-טק תשקיע מיליון יורו בחברה שמייצרת שומן מתורבת צילום: יח"צ

מיט-טק תשקיע מיליון יורו בחברה שמייצרת שומן מתורבת

החברה שמפתחת תהליך הדפסה של בשר, תשקיע בחברת Peace Of Meat הבלגית שפיתחה טכנולוגיה המבוססת על תאי-גזע לייצור שומנים מן החי ללא פגיעה בבע"ח; בחודש שעבר הודיעה מיט-טק על מכתב כוונות לרכישת 100% מהחברה הבלגית תמורת 17.5 מיליון דולר

18.10.2020, 13:39 | נורית קדוש

מיט-טק המפתחת תהליך להדפסה תעשייתית של בשר נקי באמצעות מדפסת תלת-ממד, תשקיע מיליון יורו בחברת Peace Of Meat הבלגית (POM), הפועלת בתחום מוצרי שומן מתורבת.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה על ההשקעה התקבלה בהמשך להודעת מיט טק בחודש שעבר כי חתמה על מכתב כוונות לרכישת 100% ממניות POM בתמורה ל-17.5 מיליון דולר. זאת, בהתאם לתוכנית האסטרטגית הרחבה של מיט-טק להטמעת טכנולוגיות חקלאיות מבוססות תאים. החברה הבלגית פיתחה טכנולוגיה ייחודית ומוגנת קניינית, המבוססת על תאי-גזע לייצור שומנים מן החי, ללא פגיעה בבע"ח.

מכונת הדפסת תלת מימד של בשר, צילום: יח"צ מכונת הדפסת תלת מימד של בשר | צילום: יח"צ מכונת הדפסת תלת מימד של בשר, צילום: יח"צ

בכוונת מיט-טק למנף את טכנולוגיות השומן המתורבת של POM כדי להרחיב את היצע מוצריה על בסיס תאים, על ידי האצת פיתוח מוצרי שומן מתורבת וקיצור זמני ההגעה לשוק.

שרון פימה, מנכ"ל מיט-טק, מסר כי: "מדובר ברכישה סינרגטית אשר מסייעת להאיץ את תהליכי פיתוח ופותחת מגוון רחב של אפשרויות ליצירת שומן מתורבת שהנו מוצר מבוקש בפני עצמו. רכישה זו מקצרת את זמן ההגעה שלנו למכירות ראשונות בשוקי היעד."

סטיב לוין, יו"ר דירקטוריון מיט-טק, אמר כי "מוצרים היברידיים כמו המבורגרים צמחיים המיוצרים משומן מתורבת, עשויים להתגלות כקטגוריית מוצרים חדשה ומלהיבה. שומנים כאלה יכולים להציע ניחוחות, טעמים ומרקמים משופרים בהשוואה למוצרים המבוססים על חלבונים צמחיים בלבד. השלמת הרכישה תוסיף למיט-טק יכולות טכנולוגיות חשובות עבור היצע המוצרים שבליבת הפיתוח של החברה״.

בחודש שעבר, חתמה מיט-טק הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב עם בנק ההשקעות האמריקאי Wainwright, אשר יוביל את ההנפקה של החברה בבורסת ניו יורק. החברה מבקשת להפוך לדואלית כחלק מאסטרטגיה לחשיפת פעילותה לשוק הבינלאומי. צעד זה נרשם לאחר שגייסה 20 מיליון שקל מרמי לוי וגופים מוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות