אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטול הפיצול בין תשתית לספק מפלג גם את ההסתדרות צילום: דוברות ההסתדרות

ביטול הפיצול בין תשתית לספק מפלג גם את ההסתדרות

איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, המייצג את עובדי בזק בינלאומי, פרטנר וסלקום, שחלקן מתנגדות לרפורמה, מתייצב נגד הסתדרות עובדי המדינה, המייצגת את עובדי בזק, התומכת ברפורמה. ההסתדרות: "היו"ר יקיים פגישות בימים הקרובים עם כלל הצדדים בניסיון למצוא פתרון מאוזן"

19.10.2020, 14:10 | אביאור אבו

בחינת משרד התקשורת לביטול ההפרדה בין תשתית לספק מובילה למאבק פנימי בהסתדרות העובדים. מהצד האחד, איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, המייצג את עובדי בזק בינלאומי, פרטנר וסלקום, שחלקן מתנגדות לרפורמה. מהצד השני, הסתדרות עובדי המדינה, המייצגת את עובדי בזק, התומכת ברפורמה.

משרד התקשורת שוקל לאפשר לבזק ו־HOT, בעלות התשתית, לספק שירות אינטרנט מאוחד, ללא תלות בספקיות. מצד אחד זהו תיקון של עיוות צרכני, אך מנגד הספקיות הקטנות עלולות להיפגע מהמהלך, במקביל להקטנת התחרות.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, צילום: דוברות ההסתדרות יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד | צילום: דוברות ההסתדרות יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, צילום: דוברות ההסתדרות

יו”ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי שלח מכתב לשלמה כפיר, יו”ר ועד עובדי בזק, שבו הוא מבקש לברך את העובדים על הרפורמה המתגבשת: “זו החלטה ראויה מאוד לטובת הציבור שכן ייפסק טרטור הצרכנים הלוך ושוב”. יעקבי לא מסתיר את ניגוד העניינים שנוצר בהסתדרות וכותב: “ברור כי אנו כהסתדרות וכחברת בזק נצטרך להיערך ולהגן גם על עובדי החברות המתמחות בתחומים אלה לרבות בחינת האפשרות לקליטתם לחברה ולאפשר להם משא ומתן ראוי להסדרת כל ההשלכות אשר יהיו ממהלכים אלה”.

מהצד השני, ועד עובדי בזק בינלאומי הכריז יחד עם ההסתדרות על סכסוך עבודה וכוונה לשבות החל מ־26 באוקטובר. ועד עובדי פרטנר שלח מכתב חריף למשרד התקשורת, שבו הוא מביע את התנגדותו ומעלה את החשש לפיטורי עובדים. נכון לרגע זה, ועד עובדי סלקום טרם הביע את עמדתו ושומר על שתיקה. במקביל היועץ הכלכלי של יו”ר ההסתדרות, ארנון בן דוד, הכין חוות דעת המתנגדת למהלך.

מההסתדרות נמסר: "היו"ר יקיים פגישות בימים הקרובים עם כלל הצדדים בניסיון למצוא פתרון מאוזן”. ממשרד התקשורת נמסר: “משך הזמן למתן התייחסויות לשימוע הוארך עד ל־5 בנובמבר, לאחר שהגיעו כמה פניות בנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות