אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מתאוששת ממשבר הקורונה - אבל בשיעור נמוך מהצפוי: צמחה ב-4.9% ברבעון השלישי צילום: רויטרס

סין מתאוששת ממשבר הקורונה - אבל בשיעור נמוך מהצפוי: צמחה ב-4.9% ברבעון השלישי

האנליסטים צפו צמיחה מעט גבוהה יותר, של 5.2%; מתחילת השנה צמחה הענקית האסייתית ב-0.7% - בקרן המטבע הבינלאומית צופים כי השנה תסתיים עם התרחבות של 1.9%

19.10.2020, 07:34 | שירות כלכליסט

כלכלת סין צמחה ב-4.9% ברבעון השלישי - כך לפי נתונים רשמיים שפרסמה לשכת הסטטיסטיקה במדינה. הנתונים מלמדים כי הענקית האסייתית מתאוששת ממשבר הקורונה, אף שהצמיחה היתה נמוכה מעט מתחזיות האנליסטים שעמדו על 5.2%.

קראו עוד בכלכליסט

ברבעון הראשון, שבו פרצה מגיפת הקורונה, התכווצה כלכלת סין ב-6.8% - הירידה הראשונה שנרשמה בתוצר מאז 1992 לפחות, אז החל המעקב. ברבעון השני נרשמה צמיחה של 3.2%.

שיעור הצמיחה מתחילת השנה עומד כעת על 0.7% לעומת אשתקד. לפני פרוץ המגיפה, ההערכות היו שהכלכלה הסינית תצמח השנה ב-5.5%-6%.

"באופן כללי, הכלכלה ממשיכה להתאושש", מסרה לשכת הסטטיסטיקה. "עם זאת אני צריכים להיות מודעים לכך שהזירה הבינלאומית סובלת מאי-ודאות ואי-יציבות, ושעדיין  יש סכנה להידבקות בקורונה מצד אנשים המגיעים לסין מבחוץ. הכלכלה הסינית עדיין מתאוששת מהמגיפה, ויש להמשיך בייצוב היסודות להמשך ההתאוששות".

סופרמרקט בשנגחאי, צילום: Qilai Shen סופרמרקט בשנגחאי | צילום: Qilai Shen סופרמרקט בשנגחאי, צילום: Qilai Shen

לפי הנתונים, המכירות הקמעונאיות עלו ב-3.3% בספטמבר (מעל תחזיות האנליסטים לגידול של 1.7%), וב-0.9% ברבעון השלישי כולו. בתשעת החודשים הראשונים של השנה המכירות ירדו ב-7.2%. 

הייצור התעשייתי עלה ב-6.9% בספטמבר לעומת אשתקד, וב-1.2% מתחילת השנה. שיעור האבטלה ירד בספטמבר ל-5.4%, לעומת 5.6% באוגוסט. יעד הממשלה עומד על 6%.

קרן המטבע הבינלאומית צופה כי סין תהיה הכלכלה הגדולה היחידה בעולם שתרשום צמיחה חיובית ב-2020, בשיעור של 1.9%. לשם השוואה, כלכלת ארה"ב צפויה להתכווץ השנה ב-4.3%, וגוש היורו - ב-8.3%.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות