אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: טיסה מסחרית של חברת איתיחאד איירווייז מאבו דאבי נחתה בנתב"ג צילום: צבי זרחיה

לראשונה: טיסה מסחרית של חברת איתיחאד איירווייז מאבו דאבי נחתה בנתב"ג

במטוס היו 58 נוסעים ובהם בכירים מחברת התעופה, אנשי עסקים ועיתונאים שהתקבלו בטקס חגיגי בנתב"ג. טיסה היא יוזמה משותפת של קבוצת ממן הישראלית ואיתיחאד כדי להיות החברה הראשונה מהאמירויות לנחות בישראל

19.10.2020, 08:38 | צבי זרחיה

בנמל התעופה בן גוריון נחת הבוקר (ב') לראשונה מטוס של חברת התעופה איתיחאד איירווייז מאבו דאבי. זו היתה הטיסה המסחרית הראשונה מאיחוד האמירויות הערביות שמפעילה טיסה מסחרית לישראל. המטוס ימיא בחזרה לאבו דאבי בשעה 09:00.

במטוס היו 58 נוסעים ובהם בכירים מחברת התעופה, אנשי עסקים ועיתונאים שהתקבלו בטקס חגיגי הכולל סילוני מים בטרמינל 3.

המטוס שנחת בישראל הוא דרימליינר 787-10 המכונה "גרינליינר", והוא משמש את החברה יחד עם היצרנית בואינג למחקר ופיתוח שנועד לחסוך בדלק ולצמצם את זיהום האוויר בפעילות מטוסיה החברה.

מטוס  איתיחאד איירווייז מאבו דאבי נהבוקר בנתב"ג, צילום: צבי זרחיה מטוס איתיחאד איירווייז מאבו דאבי נהבוקר בנתב"ג | צילום: צבי זרחיה מטוס  איתיחאד איירווייז מאבו דאבי נהבוקר בנתב"ג, צילום: צבי זרחיה

הטיסה היא יוזמה משותפת של קבוצת ממן הישראלית ואיתיחאד כדי להיות החברה הראשונה מהאמירויות לנחות בישראל.

הקברניט סאלח עבדאללה אמר כי הוא מתרגש מאד על שהטיס את הטיסה הראשונה לישראל. יו"ר ממן, נחמה רונן, אמרה בטקס כי "מדינת ישראל חוותה בעיקר רוחות מלחמה והנה פתאום השתנתה המשוואה ואנו חווים רוחות של שלום ונורמליזציה. לפני פחות מחודש ביום שנחתמו הסכמי הנורמליזציה בוושינגטון ביקרנו באבו דאבו ונפגשנו עם חברת התעופה והנה יוצאת הטיסה הראשונה ההיסטורית מאבו דאבי לישראל. זו לא עוד חברה שמגיעה לישראל ואנו מאושרים שאנו חלק מעשיית השלום בין המדינות".

המטוס ימיא בחזרה לאבו דאבי  בשעה 09:00.

הכותב משתתף במשלחת כתבים בטיסה כאורח קבוצת ממן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות