אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יהודה בכר סמנכ"ל המכירות של דלק ישראל יחליף את קובי מימון בתור יו"ר פוליגון צילום: shutterstock

יהודה בכר סמנכ"ל המכירות של דלק ישראל יחליף את קובי מימון בתור יו"ר פוליגון

מימון התפטר מתפידו כיו"ר החברה לאחר שהמוסדיים ובעלי מניות פרטיים סיכלו את תנאי השכר שלו; בכר שימש בתפקידו בדלק ישראל מאז 2005, ובעברו שורת תפקידים עסקיים במשק ובצבא

19.10.2020, 11:38 | חזי שטרנליכט

לאחר שהמוסדיים ובעלי מניות פרטיים סיכלו את תנאי השכר והובילו להתפטרות קובי מימון ממשרת יו"ר חברת הנדל"ן המניב - פוליגון, הודיעה החברה הבוקר על מינויו של יהודה בכר לתפקיד.  

קראו עוד בכלכליסט

בכר משמש בתפקיד סמנכ"ל המכירות והסחר של דלק ישראל מאז 2005 ובעברו שורה של תפקידים עסקיים במשק ובצבא.

למינוי של בכר לתפקיד קדמה סערה בין המוסדיים ובעיקר בעלי מניות פרטיים שסיכלו את תנאי השכר המבוקשים עבור קובי מימון לתפקיד יו"ר החברה. מדובר בתנאי שכר צנועים יחסית, של 10,000 שקל בלבד לחודש שלוו בהענקת שיפוי ביטוחי במסגרת תפקידו. אולם האסיפה של בעלי המניות לא אישרה זאת.

מימון כיהן עד יולי כיו"ר החברה ללא תמורה, אולם אז העביר את השליטה בפוליגון לנאמנות שבה מחזיקים ילדיו. 

הגופים המוסדיים שהתנגדו לתנאי השכר של מימון ולהארכת כתב ההתחייבות לשיפוי היו קרנות הנאמנות של קסם, חברת ליאור מזור ניהול והשקעות ולהם התלוו בעלי מניות שהיו אחראים לעיקר ההצבעה הנגדית.

התוצאה היא שאת מימון מחליף כאמור בכר בתפקיד. קודם לתפקידו כסמנכ"ל מכירות וסחר בדלק ישראל שימש כמנכ"ל דלק תעשיות, פיצה האט וסמנכ"ל הכספים של רשת אורט. את שירותו הצבאי סיים בדרגת אל"מ ותפקידיו כללו שירות במסגרת יחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל (יועכ"ל).

קובי מימון, צילום: אוראל כהן קובי מימון | צילום: אוראל כהן קובי מימון, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות