אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאוצ'י: "טראמפ לא נזהר, איני מופתע שנדבק בקורונה" צילום: אם סי טי

דיווח שוטף

פאוצ'י: "טראמפ לא נזהר, איני מופתע שנדבק בקורונה"

מעל 200 אלף מתו מקורונה באירופה - איטליה מטילה הגבלות חדשות; 20 חברי פרלמנט באיטליה נדבקו; סין מתאוששת מהקורונה: הכלכלה התרחבה ב-4.9% ברבעון השלישי; ברזיל: 230 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה; דרום קוריאה: 160 אלף בדיקות קורונה ייערכו בקרב עובדי בתי חולים ובתי אבות

19.10.2020, 14:10 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

14:00 - הגבלות חדשות באיטליה

 

ממשלת איטליה הכריזה על שורה של צעדים חדשים שנועדו לבלום את העלייה במספר הנדבקים בקורונה. ראש הממשלה ג'וזפה קונטה חשף את ההגבלות החדשות, שלדבריו נחוצות "כדי להימנע מסגר נוסף". לדבריו, ראשי הערים יקבלו את הסמכות לסגור אזורים ציבוריים לאחר השעה תשע בערב. כמו כן, שעות הפתיחה של מסעדות וברים יצומצמו כך שיסגרו בחצות כשהחל משש בערב ניתן יהיה לקבל שירות רק בישיבה, ומספר האנשים המורשים לחלוק שולחן יעמוד על 6 בלבד.

הגבלות נוספות כוללות הרחבת הלמידה מרחוק עבור תלמידי התיכון והאוניברסיטאות, וקיצור שעות הלימידה בבתי הספר, בוטלו כנסים מקומיים ופסטיבלים, בעוד שההחלטה לגבי המשך הפעילות של חדרי כושר ובריכות שחייה ציבוריות תתקבל בשבוע הקרוב.

ההחלטה על הטלת ההגבלות התקבלה לאחר שבמשך יומיים רצופים דווח על מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר – אתמול דווח על 11,705 נדבקים חדשים לאחר שבשבת התגלו 10,925 נדבקים.

ג ג'וזפה קונטה | צילום: EPA ג

11:10 - פאוצ'י:: "טראמפ לא נזהר, איני מופתע שנדבק בקורונה"

 

ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הראשי בארה"ב למחלות זיהומיות ויועץ הקורונה הבכיר בבית הלבן, מודה כי "כלל אינו" מופתע שדונלד טראמפ נדבק בקורונה, זאת לאחר שנצפה מוקף באנשים שאינם עוטים מסיכות. "דאגתי שהוא יחלה כשראיתי אותו במצב חסר זהירות שבו עמד בצפיפות ובלי הפרדה בין אנשים, ואף אחד כמעט ולא עטה מסיכה", אמר בראיון לתכנית "60 דקות" ששודר אמש. "כשראיתי את זה בטלוויזיה אמרתי לעצמי הו אלוהים. שום דבר טוב לא יצמח מזה, זו בטוח תהיה בעיה", הוסיף. "ואז אכן התברר שהיה זה אירוע של הדבקת על".

 

פאוצ'י קרוב לוודאי התייחס לאירוע בגן הוורדים בבית הלבן, שבו הכריז טראמפ כי הוא מתכוון למנות את השופטת איימי קוני בארט לבית המשפט הגבוה במקומה של רות' ביידר גינזבורג. לפחות 12 אנשים שנכחו באירוע שהתקיים ב-26 בספטמבר נדבקו בקורונה. האירוע אמנם התקיים בחוץ (מלבד קבלות הפנים שנערכו בחלל סגור), ורבים מהמשתתפים עברו בדיקת קורונה לפני כן, אך מעטים בלבד עטו מסיכה ורבים התחבקו, לחצו ידיים ועמדו צמודים. בראיון הדגיש פאוצ'י את חשיבות עטיית המסיכות, שלדבריו "בהחלט עוזרות".

אנתוני פאוצ אנתוני פאוצ'י | צילום: אם סי טי אנתוני פאוצ

 

09:40 - מעל 200 אלף מתו מקורונה באירופה; 29 חברי פרלמנט באיטליה נדבקו

 

קרוב ל-4.8 מיליון אנשים באירופה נדבקו בקורונה ומעל 200 אלף מתו מהנגיף, כך לפי הנתונים העדכניים שפרסם המרכז האירופי לבקרה ומניעת מחלות. הנתונים מתייחסים למדינות האיחוד האירופי וכן לנורבגיה, איסלנד, ליכטנשטיין ובריטניה, אך אינם כוללים את שוויץ. בריטניה מובילה מבחינת מספר המתים (מעל 43 אלף), ואחריה איטליה, ספרד וצרפת.

 

בצרפת דיווחו אתמול על 29,837 נדבקים חדשים, ירידה קלה משיא של 32,400 שדווח יום קודם לכן. המספר הגבוה של המקרים מגיע על אף שהממשלה הטילה עוצר לילי בפריז ובשמונה ערים נוספות. בין השעות תשע בלילה ועד שש בבוקר מותר לעזוב את הבית רק לצרכי עבודה, מקרי חירום רפואיים, טיפול בילדים ונסיעות לשדה התעופה.

בבריטניה דווח על 16,982 מקרים חדשים בתוך 24 שעות, עלייה מיום קודם לכן. אולם, הממשלה הבריטית מתקשה להילחם בהתפרצות מכיוון שהרשויות המקומיות מתנגדות לניסיונות להטיל מגבלות אזוריות בלבד.

באיטליה דיווחו אתמול על 11,705 נדבקים חדשים, עלייה של קרוב ל-800 נדבקים חדשים מאשר יום קודם. המגיפה פגעה גם בפרלמנט האיטלקי, ו-20 מחוקקים אובחנו כחולי קורונה.

בפראג, צ'כיה, המשטרה ריססה אתמול בגז מדמיע מפגינים שמחו נגד הגבלות הקורונה. אלפי אנשים השתתפו בהפגנות בכיכר העיר העתיקה נגד סגירת ברים ומסעדות ואיסור על קיום תחרויות ספורט. ההפגנה הפכה אלימה לאחר שהמארגנים הפסיקו אותה מכיוון שעקפו את מגבלת ה-500 אנשים המותרים. חלק מהמפגינים החלו לזרוק בקבוקי בירה, אבנים וחפצים אחרים על המשטרה. צ'כיה נחשבת בשלב זה לבעלת שיעור ההדבקות הגבוה ביותר באירופה.

 

 

08:00 - סין: הכלכלה התרחבה ברבעון השלישי ב-4.9%

 

מפעל נונגפו במחוז ז מפעל נונגפו במחוז ז'ג'יאנג סין | צילום: imagine china מפעל נונגפו במחוז ז

התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) של סין צמח ב-4.9% ברבעון השלישי של השנה בקצב שנתי (בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019). הנתון, שמציג את התאוששותה של סין מהמשבר הכלכלי שהביאה עימה מגפת הקורונה, נמוך מתחזיות הכלכלנים, שעמדו על צמיחה של 5.2% ברבעון השלישי. ברבעון הראשון שבו הכתה מגפת הקורונה במדינה, התכווצה כלכלת סין ב-6.8% - הירידה הראשונה שנרשמה בתוצר הסיני מאז 1992 לפחות, אז החל המעקב. ברבעון השני נרשמה צמיחה של 3.2% בתוצר הסיני.

 

07:45 - דרום קוריאה: 160 אלף בדיקות קורונה ייערכו בקרב עובדי בתי חולים ובתי אבות

 

 

קצין משטרה בכיכר גוואנגוומון סיאול, דרום קוריאה, צילום: איי אף פי קצין משטרה בכיכר גוואנגוומון סיאול, דרום קוריאה | צילום: איי אף פי קצין משטרה בכיכר גוואנגוומון סיאול, דרום קוריאה, צילום: איי אף פי

הרשויות בדרום קוריאה פתחו במבצע בדיקות קורונה בקרב 160 אלף עובדים בבתי חולים ובבתי אבות באזור בירת המדינה סיאול. זאת, במסגרת הניסיונות למנוע התפרצויות בקרב אנשי צוות במוסדות. בדרום קוריאה דיווחו על 76 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. מספר הנדבקים במדינה מפרוץ המגפה עומד על 25,275 ומספר המתים עומד על 444. 15 מהנדבקים ביממה האחרונה אובחנו בעיר הנמל בוסאן שבדרום המדינה, שם אותרו יותר מ-70 נדבקים בבית אבות גריאטרי.

07:30 - ברזיל: 230 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה

משרד הבריאות בברזיל הודיע כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 10,982 נדבקים בקורונה במדינה. לצד זאת דיווח המשרד על 230 חולי קורונה שמתו מסיבוכי הנגיף. במדינה הדרום-אמריקנית נרשמו מפרוץ המגפה 5,235,344 נדבקים בקורונה, בעוד מספר המתים הרשמי מקורונה עומד שם על 153,905. ברזיל ממוקמת שנייה במספר המתים בעולם אחרי ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות