אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היעד של דובאי: מדינה ללא מזומן בתוך 3 שנים צילום: שאטרסטוק

מפרץ תיכון חדש

היעד של דובאי: מדינה ללא מזומן בתוך 3 שנים

כבר ב-2019 60% מסך עסקאות התשלום באמירויות היו ללא מזומן; חברת התעופה אמירייטס מחזירה את שירות הספא באוויר; נמכרה הווילה הכי יקרה בדובאי - ב-20.5 מיליון דולר; בבחריין יקימו פעל לייצור מסכות פנים ועוד

19.10.2020, 13:01 | דורון פסקין

דובאי הציבה יעד: בתוך 3 שנים מדינה ללא מזומן

דירהם, המטבע של איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק דירהם, המטבע של איחוד האמירויות | צילום: שאטרסטוק דירהם, המטבע של איחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק

בדובאי נערכה אתמול סדנא שהתמקדה בהאצת הצמיחה של הכלכלה נטולת המזומנים באמירויות. המשתתפים התמקדו באתגר כיצד יכולה המדינה לנצל את ההזדמנות ולהפוך לאחת מ- 10 הכלכלות המובילות ללא מזומנים בתוך שלוש שנים מהיום.

נתונים שהוצגו במפגש הצביעו על כך ש-60% מסך עסקאות התשלום שביצעו הצרכנים באמירויות במהלך שנת 2019 היו ללא מזומן, מה שמציב את איחוד האמירויות הערביות במקום ה -20 בעולם בקטגוריה זו. הצפי הוא כי שיעור התשלומים ללא מזומן במדינה יגיע ל-73% עד שנת 2025, כך לפי משתתפים בכנס.

כמו כן הוצג מחקר שנערך על ידי חברת ויזה על ערים נטולות מזומן, שהעריך כי התועלת הכלכלית שתפיק דובאי בשנה מהמעבר לכלכלה ללא מזומן תסתכם ב -8 מיליארד דירהם (2.2 מיליארד דולר). תועלות אלה ישפיעו ישירות על כיסם של הצרכנים (200 מיליון דולר), העסקים הפרטיים (1.5 מיליארד דולר) וגופים ממשלתיים (כחצי מיליארד דולר).

חוזרים לשגרה: אמירייטס מחזירה את שירות הספא באוויר

ספא במטוס של אמירייטס, צילום: שאטרסטוק ספא במטוס של אמירייטס | צילום: שאטרסטוק ספא במטוס של אמירייטס, צילום: שאטרסטוק

 

אחרי הפסקה עקב משבר קורונה, חברת התעופה של דובאי אמירייטס מחדשת את שירותי היוקרה שלה לנוסעים במחלקה הראשונה. בין השאר הנוסעים במטוסי A380 במחלקה הראשונה ובמחלקת העסקים יוכלו להשתמש בטרקלין שלה וכן בשירות הספא בזמן הטיסות. שירותים אלה הושעו במהלך מגפת קורונה אך כעת אמירייטס אומרת כי הם ייפתחו מחדש עם אמצעי בריאות ובטיחות נוספים.

טרקלין ה- A380 יהיה מעתה בר באיסוף עצמי בלבד, עם יכולת ישיבה מוגבלת ואמצעי ריחוק פיזי. הוא ימשיך להציע לאורחים חטיפים ומשקאות אותם הם יוכלו לקחת וללכת למושב שלהםן.

לקוחות המחלקה הראשונה יוכלו להתקלח בגובה 40,000 רגל. החל מה -1 בנובמבר, תוך הקפדה על פרוטוקולי היגיינה חדשים.

בנוסף, אמירייטס תשיק משקה קבלת פנים חדש בשם 'Vitality Boost' שעשיר בחומרים מזינים נוגדי חמצון, והיא נטול גלוטן ותוספת סוכר.

כמה שווה הווילה היקרה ביותר בדובאי?

 

וילה בדובאי, צילום: שאטרסטוק וילה בדובאי | צילום: שאטרסטוק וילה בדובאי, צילום: שאטרסטוק

 

למרות משבר קורונה, הפעילות בשוק הנדל"ן בדובאי נמשכת עם מספר עסקאות גדולות שכבר בוצעו וגדולות עוד יותר בדרך. באחרונה נקבע שיא של הדירה היקרה ביותר בדובאי – מדובר בווילה על שטח של 42 דונם בדובאי הילס שנמכרה תמורת 75 מיליון דירהם (כ-20.5 מיליון דולר).

עסקת ענק נוספת נרשמה ביחס לבית בפרויקט אמירייטס הילס שנמכר תמורת 69 מיליון דירהם (קרוב ל-19 מיליון דולר). גורמים בשוק מעריכים כי בקרוב שיאים אלה יישברו שכן כיום מוצעות למכירה וילות באזור פאלם במחיר התחלתי של 100 מיליון דירהם (כ-27 מיליון דולר).

משקיעים בבריאות: מפעל ראשון למסכות פנים יוקם בבחריין

 

מסכת פנים בצבעי הדגל של בחריין, צילום: שאטרסטוק מסכת פנים בצבעי הדגל של בחריין | צילום: שאטרסטוק מסכת פנים בצבעי הדגל של בחריין, צילום: שאטרסטוק

 

רשויות הבריאות בבחריין אישרו את הקמת המפעל הראשון למסכות פנים בממלכה והדגישו כי הדבר הוא חלק מהמאמצים להילחם בנגיף קורונה. הרישיון שהוענק אתמול לחברה המבצעת כולל ייצור מסכות N95 וכן PLY3. במהלך הטקס להענקת הרישיון הדגישו דוברים מטעם רשויות הבריאות של בחריין כי הממלכה מעוניינת למשוך עוד השקעות למגזר הבריאות שבממלכה. יצוין כי בחריין מעניקה פטור ממיסים למוצרים בריאותיים. המפעל שיוקם על שטח של 750 מ"ר ייצר 2.5 מיליון מסכות N95 בחודש ועוד 3 מיליון מסכות PLY3 בחודש.

ובתוך כך, אתמול הודיעה בחריין על מותם של שבעה בני אדם כתוצאה מנגיף קורונה. בכך עלה מספר המתים מהמגפה בממלכה ל-300.

ארבעה צ'קים חזרו באמירויות? דירוג האשראי יורד למינימום

 

"חברת איתחאד לפרטי אשראי" Al Etihad Credit Bureau הצהירה כי ארבעה צ'קים חוזרים של לקוח, במהלך תקופה של שנה, מורידה את דירוג האשראי שלו לדרגה הנמוכה ביותר, שבאמירויות נקבעה על 300. החברה הסבירה כי דוח אשראי אודות לקוח כולל את כל הצ'קים החוזרים שלו והסיבה לחזרת כל המחאה. צניחת דירוג האשראי של הלקוח לרמה של 300 מונעת ממנו קבלת מימון או הלוואות לתקופה שבין שלושה לשישה חודשים, כשבתקופה זו הוא יכול להציג הוכחות לבנקים שהוא כבר שילם את כל ההתחייבויות הכספיות שלו. במקרה כזה הוא יכול לפנות לחברת פרטי האשראי להעלאת הדירוג שלו.

 

הכותב הוא מנהל חברת www.concordmena.com

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות