אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איטליה מטילה הגבלות חדשות: "המטרה - להימנע מסגר כלל ארצי" צילום: איי אף פי

איטליה מטילה הגבלות חדשות: "המטרה - להימנע מסגר כלל ארצי"

בין השאר יוטלו הגבלות על מסעדות ובארים, והלמידה מרחוק בבתי הספר תורחב; במדינה נרשם שיא במספר הנדבקים במשך יומיים ברציפות

19.10.2020, 14:26 | שירות כלכליסט
ממשלת איטליה הכריזה על שורה של צעדים חדשים שנועדו לבלום את העלייה במספר הנדבקים בקורונה. ראש הממשלה ג'וזפה קונטה חשף את ההגבלות החדשות, שלדבריו נחוצות "כדי להימנע מסגר נוסף". לדבריו, ראשי הערים יקבלו את הסמכות לסגור אזורים ציבוריים לאחר השעה תשע בערב. כמו כן, שעות הפתיחה של מסעדות ובארים יצומצמו כך שיסגרו בחצות כשהחל משש בערב ניתן יהיה לקבל שירות רק בישיבה, ומספר האנשים המורשים לחלוק שולחן יעמוד על 6 בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

"איננו יכולים לבזבז זמן, עלינו להטיל מגבלות כדי להימנע מסגר כלל ארצי, שיפגע קשות בכלכלה", אמר קונטה. "הממשלה פה, אבל כולם חייבים לעשות את חלקם". עוד הוסיף כי הצעדים האפקטיביים ביותר הם עטיית מסיכה, שמירה על מרחק ורחיצת ידיים. "עלינו לשים לב למצבים שבהם אנחנו מסירים את המגננות, בעיקר עם קרובי משפחה וחברים. במצבים מסוג זה, נחוצים אמצעי הזהירות המקסימליים".

ההחלטה על הטלת ההגבלות התקבלה לאחר שבמשך יומיים רצופים דווח על מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר - אתמול דווח על 11,705 נדבקים חדשים לאחר שבשבת התגלו 10,925 נדבקים.

ראש ממשלת איטליה ג ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה | צילום: איי אף פי ראש ממשלת איטליה ג

איטליה נחשבה למדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר באירופה מהקורונה בגל הראשון. עד כה, אובחנו במדינה 414 אלף נדבקים, ו-36,500 מתים.

הגבלות נוספות כוללות הרחבת הלמידה מרחוק עבור תלמידי התיכון והאוניברסיטאות, וקיצור שעות הלימידה בבתי הספר, בוטלו כנסים מקומיים ופסטיבלים, בעוד שההחלטה לגבי המשך הפעילות של חדרי כושר ובריכות שחייה ציבוריות תתקבל בשבוע הקרוב.

ההגבלות החדשות בתוקף עד ה-13 בנובמבר.

בדיקת חום בבית ספר, צילום: אי פי איי בדיקת חום בבית ספר | צילום: אי פי איי בדיקת חום בבית ספר, צילום: אי פי איי

"אנחנו לא נילחם בגל השני עם משאבים מוגבלים כפי שעשינו בגל הראשון", הדגיש קונטה. "אנחנו מצויידים עכשיו. אנחנו מייצרים 20 מיליון מסכות מנתחים שאנחנו מפיצים בכל יום בבתי הספר. הכפלנו את מספר המשרות במחלקות הטיפול הנמרץ והעסקנו עוד צוותים רפואיים. השקענו מיליארדי דולרים במערכת הבריאות". הוא תיאר את המצב הנוכחי כ"קריטי" ואמר כי אינו יכול לחזות מה יעלה בגורל חג המולד."זה הכול תלוי בנו ובמידת האחריות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות