אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק מבקשת לספק שירות אחוד ביהודה ושומרון צילום: עמית שעל

בזק מבקשת לספק שירות אחוד ביהודה ושומרון

החברה מבקשת ממשרד התקשורת הקלות בפעילות באיזור, כך שתוכל לספק ללקוחות שירות אחוד; בחברה סבורים כי האישור יקל עליהם מבחינה תפעולית לאור הוראות הביטחון המחמירות ביו"ש

19.10.2020, 14:07 | אביאור אבו

לקראת חור נוסף בהפרדה המבנית: בזק מבקשת ממשרד התקשורת הקלות בפעילות ביהודה ושומרון, כך שתוכל לספק ללקוחות שירות אחוד, כך נודע לכלכליסט”

החברה מבקשת אישור להחזיק בשירות טכנאים, רכבים ממוגנים ואבטחה – אחוד לכלל שירותי התקשורת שהיא מספקת, שכן כיום היא נדרשת להחזיק בצי נפרד לכל חברה: בזק קווי, פלאפון, yes ובזק בינלאומי. בחברה סבורים כי האישור יקל עליה מבחינה תפעולית לאור הוראות הביטחון המחמירות באזור.

במשרד התקשורת יבחנו את הבקשה שמגיעה לאחר ששר התקשורת יועז הנדל החליט אתמול להחיל על החברה רישיון פעולה רשמי ביו”ש שיבטיח סמכויות הנחיה, אכיפה, פיקוח, קביעת מדיניות פריסת תשתיות ועוד. בזק פועלת ביו”ש זה 36 שנים אך שלא מתוקף רישיון פעולה רשמי. בשנה וחצי האחרונות עומל משרד התקשורת מול בזק יחד עם קצין מטה תקשורת ודואר ביו”ש, דוד כהן, על נוסח רישיון שיספק את כלל הצדדים.

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, צילום: עמית שעל דודו מזרחי, מנכ"ל בזק | צילום: עמית שעל דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, צילום: עמית שעל

בזק פרוסה באופן מלא בכלל היישובים החוקיים ביו”ש, אך תיקון הרישיון יחייב אותה עתה גם בפריסת תשתית סיבים אופטיים נרחבת, כמו גם שירות לקוחות ותמיכה טכנית מלאים ותקני איכות שירות כפי שניתן בשאר חלקי ישראל. החלטת הנדל מגיעה לאחר שלשולחנו הגיעו פניות מצד ראשי רשויות ביו”ש על המתנה ממושכת מצד תושביהם לנותני שירות בתחום התקשורת.

גם ל־HOT יש רישיון לפעול ביו”ש, אך בפועל היא מספקת שירות במספר יישובים מצומצם בלבד. סלקום ופרטנר פועלות על גבי השוק הסיטונאי ברשת בזק. בחודש שעבר נפרצה הפרצה הראשונה בדרך לביטול ההפרדה המבנית בקבוצה, עם החלטת המשרד לבחון את ביטול ההפרדה בין תשתית לספק אינטרנט, כך שבזק תוכל לספק שירות מלא ללא תלות בבזק בינלאומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות