אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתווה של הקניונים ליציאה מהסגר: פתיחה מוגבלת של חנויות מדי יום עד לשעה 19:00 צילום: דנה קופל

המתווה של הקניונים ליציאה מהסגר: פתיחה מוגבלת של חנויות מדי יום עד לשעה 19:00

פורום הקניונים ומרכזי המסחר פנה הבוקר לקבינט הקורונה והציע מתווה משלו ליציאה מהסגר. בין היתר הם דורשים לתת להם את הסמכות והאחריות להטיל קנסות על מבקרים שלא יעטו מסיכות וקנסות על התקהלויות. "המתווה המוצע על ידינו מציע פתרון מאוזן שתכליתו לעצור את התפשטות הנגיף, תוך פגיעה מצומצמת יותר בכלכלה", נכתב במכתב שהופנה לחברי הקבינט

20.10.2020, 12:27 | אורנה יפת

אחרי שהמרד שבו איימו רשתות המסחר, האופנה וההסעדה בוטל לעת עתה, והניסיונות שלהם לשכנע את הממשלה להקדים את פתיחת החנויות לא הועילו עד כה, כעת מתגייסים הקניונים ומרכזי המסחר למערכה. פורום הקניונים ומרכזי המסחר, פונה הבוקר לקבינט הקורונה ומציע מתווה משלו ליציאה מהסגר, בניסיון למנוע את קריסת הכלכלה וקורא לפתוח את הקניונים ואת המסחר בהקדם.

קראו עוד בכלכליסט

הפורום, שבו חברים בין היתר קבוצות הנדל"ן מליסרון, עזריאלי, ביג, גזית גלוב, צים, אשטרום, דיזנגוף סנטר, TLV, שבעת הכוכבים, ומול הים, ושאותו מוביל אופיר שריד, מנכ"ל קבוצת מליסרון, מציע מודל לפיו פתיחת המסחר תתקיים בהתאם לתוכנית הרמזור, באופן דיפרנציאלי, ותחת הגבלות תו סגול מחמירות. כמו מתווה הרמזור, הקניונים מציעים כי יישארו סגורים בערים האדומות ויפתחו בערים הירוקות. הפתיחה בערים הירוקות תעשה באופן שישמור על האיזון בין בריאות הציבור וקיום שגרה לצד המגיפה מבלי לשתק את הכלכלה.

קניון דיזנגוף סנטר , צילום: בלומברג קניון דיזנגוף סנטר | צילום: בלומברג קניון דיזנגוף סנטר , צילום: בלומברג

בשלב ראשון מציעים הקניונים פתיחה מוגבלת של כל המסחר, לרבות הקניונים, מרכזי המסחר וחנויות הרחוב - למעט בתי קפה ומסעדות - כל יום עד שעה 19:00 בלבד. בשבתות וחגים שעות הסגירה יורחבו מצאת השבת ועד השעה 8:00 בבוקר למחרת. הקניונים דורשים לתת להם את הסמכות והאחריות להטיל קנסות על מבקרים שלא יעטו מסיכות וקנסות על התקהלויות. "על כל קניון או מרכז מסחרי תוטל האחריות להקצות שני אנשי בטחון ייעודיים לטובת ביצוע האכיפה", מציעים בקניונים ומבטיחים להמשיך למדוד חום בכניסה לקניונים ולשמור על ניקיון והיגיינה כפי שכבר עושים כיום.

במכתב שהופנה לחברי הקבינט כותבים מובילי הפורום: "אנו מצויים בעיצומו של סגר שני, אשר עלול להמיט אסון על הכלכלה הישראלית, ולגזור מיתה על עסקים רבים במדינה המתקשים לשרוד... בניגוד לנקיטת צעדים מרחיקי לכת אשר להם השלכות בלתי הפיכות על הכלכלה והציבור בישראל, המתווה המוצע על ידינו מציע פתרון מאוזן שתכליתו לעצור את התפשטות הנגיף, תוך פגיעה מצומצמת יותר בכלכלה..."

"אנו סבורים כי על אסטרטגית היציאה מהסגר, לכלול התייחסות לתרומתו של כל ענף לכלל המשק. ענף הקניונים ומרכזי המסחר הינו מבין הגלגלים הראשיים המניעים את המשק והכלכלה בישראל אשר להשפעתו על הצריכה הפרטית שמהווה כ- 42% מהתוצר במשק, חשיבות גדולה. פגיעה בפעילות הקניונים ומרכזי המסחר משמעה פגיעה קשה באלפי שוכרים ובמאות אלפי עובדים. על כן, יש לפתוח את ענף הקניונים ומרכזי המסחר באופן מלא ומבין הענפים הראשונים להיפתח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות