אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת דור כימיקלים תייבא משאית שמונעת על ידי מתנול צילום: BsnSCB

חברת דור כימיקלים תייבא משאית שמונעת על ידי מתנול

המשאית שתגיע לישראל תנוע באמצעות מתנול טהור (100%), כחלק מפרויקט שמומן בחלקו על ידי משרד האנרגיה בסכום של כ-1.7 מיליון שקל

20.10.2020, 14:56 | ליאור גוטמן

מגוון הדלקים שמשרתים את התחבורה בישראל יגדל בשבועות הקרובים, זאת עם יבוא ראשון מסוגו של משאית שתונע על ידי מתנול. מתנול (Methanol) הוא כוהל שמופק בעיקר מגז טבעי, ומשמש כחומר גלם בתעשיה וכתחליף זול ונקי יותר לשימוש בהשוואה לבנזין וסולר.

המשאית שתגיע לישראל תנוע באמצעות מתנול טהור (100%), כחלק מפרויקט שמומן בחלקו על ידי משרד האנרגיה בסכום של כ-1.7 מיליון שקל. מדובר במיזם חלוץ של יחידת המדען הראשי במשרד, והמטרה היא לבחון החלפה של הסולר כדלק לרכב כבד, כאשר לפי משרד האנרגיה השימוש בו לעומת סולר יוביל להפחתה של עשרות אחוזים בפליטות מזהמים ובפליטות גזי חממה. במסגרת הפרויקט ייבאה דור כימיקלים גנרטורים שפועלים על מתנול, ואלו כבר נכנסו לשימוש. במשרד מחדדים שבזכות הפליטות המופחתות ניתן להציב אותם גם בקרבת אוכלוסייה, ובכך לשפר את בריאות הציבור ואיכות הסביבה.

שר האנרגיה יובל שטייניץ ברכב ניסוי לשימוש ב תערובת מתנול ובנזין (ארכיון), צילום: שלומי אמסלם שר האנרגיה יובל שטייניץ ברכב ניסוי לשימוש ב תערובת מתנול ובנזין (ארכיון) | צילום: שלומי אמסלם שר האנרגיה יובל שטייניץ ברכב ניסוי לשימוש ב תערובת מתנול ובנזין (ארכיון), צילום: שלומי אמסלם

השימוש בכלי רכב שמונעים על ידי מתנול נבחן מזה כעשור, אולם רק עם פיתוח מאגרי הגז (הוא חומר הגלם לייצורו) וצניחת המחירים בשוק האנרגיה השימוש הפך לכלכלי יותר, ולכן הוחלט לבחון מחדש את השימוש בדלק זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות