אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כלכליסט TV

שברון הגיעה לישראל, הרגולטורים עוד בודקים מה לעשות עם זה

ענקית האנרגיה מארה"ב שרכשה את האחזקות במאגר תמר, לא מכירה בחוזה החדש שנחתם בין המחזיקות הקודמות מול חברת החשמל - חוזה משופר לטובת האחרונה; על כן, גז לא עובר מהמאגר לחברת החשמל והציבור לא נהנה מעלויות מופחתות; כאן היו אמורים להיכנס הרגולטורים, אך עד שזה יקרה, אם יקרה, לכלכליסט יש כמה דברים לומר בנושא

20.10.2020, 18:01 | ליאור גוטמן

שברון פתחה את פעילותה בישראל ברגל שמאל: חברת החשמל הממשלתית, שהיא גם הלקוח הכי גדול שלה, ביקשה לקבל גז ממאגר תמר. לאחרונה נחתם חוזה חדש, זול משמעותית ממה שחברת החשמל שילמה עד היום, במטרה להוריד עלויות. וככל שירדו, תעריף החשמל של כולם יהנה מההוזלה.

הבעיה היא ששברון, שרכשה לאחרונה את אחזקות נובל אנרג'י במאגרי תמר ולוויתן, הודיעה שהיא לא מכירה את החוזה, ומסרבת להעניק לחברת החשמל את הגז. כאן היו אמורים להכנס הרגולטורים ולהודיע לכל הצדדים שאיסור על מכירת גז, בטח לחברה ממשלתית שהיא ספק שירות חיוני, מהווה מציאות מטרידה.

שברון לא מכירה בחוזה המעודכן מול חברת החשמל, צילום: שאטרסטוק שברון לא מכירה בחוזה המעודכן מול חברת החשמל | צילום: שאטרסטוק שברון לא מכירה בחוזה המעודכן מול חברת החשמל, צילום: שאטרסטוק

אך בעוד הרגולטורים בוחנים את הנושא, הצדדים (שברון וחברת החשמל) מנסים למצוא לבד פתרון, והציבור טרם נהנה מהוזלה. עד שהפרשה תגיע לסיום, כלכליסט מנסה לעשות לכם סדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות