אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסמוטריץ' שוב יצא מהבקבוק צילום: שלו שלום

הסמוטריץ' שוב יצא מהבקבוק

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מתנגד לחוק האלימות הכלכלית משום שהוא מאפשר התערבות של בתי המשפט במקרים כאלו בין בני זוג. אבל חשוב לזכור שסמוטריץ', שמשווע להחזיר לחיינו את הסנהדרין ודין התורה, חושב שהגבר הוא המפרנס, ולכן הוא השולט, והאשה היא זו שמבזבזת את כספו

20.10.2020, 17:54 | משה גורלי

בדיון בכנסת על חוק האלימות הכלכלית יצא שוב הסמוטריץ' מהבקבוק. תחת ההתנגדות העקרונית עאלק לתת לבתי המשפט להתערב ביחסים הזוגיים, הוא מגלה את דעתו על הסימטריה בין הגבר לאשה: "זה יכול להיות גבר ששולט כלכלית ויכולה להיות אישה שמכניסה את המשפחה לחובות ואוי ואבוי אם לא תוכל לקנות". שמתם לב: הגבר הוא המפרנס, הוא מביא את הכסף ולכן הוא השולט והאשה היא זו שמבזבזת את כספו, שמכניסה את המשפחה לחובות".

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ בצלאל סמוטריץ' כבר גילה את דעותיו ההומופוביות והגזעניות וסיפר על אשתו היולדת שמתקשה לשכב במחלקה ליד יולדת ערביה. אבל היי סמוטריץ', כשהיא יולדת היא לפחות לא מבזבזת כספים, היא בחופשת לידה גם מהבזבוזים. והוא ממשיך: "מהר מאוד זה יהפוך כלי לשופטים השמאלנים הנאורים שיבואו לחנך את 'החשוכים הפטריאכלים' כמוני". זה לא יקרה, כי גברת סמוטריץ' לא תתלונן על אלימות מינית. ואם תתלונן, סימן ש"החינוך, ההסברה והמערכות התומכות" שמציע בעלה במקום בתי המשפט ממילא לא הועילו.

בצלאל סמוטריץ בצלאל סמוטריץ'. כבר גילה את דעותיו ההומופוביות והגזעניות | צילום: שלו שלום בצלאל סמוטריץ

ובעיקר, הצעת החוק מנוצלת בידי סמוטריץ' לתלונה הקבועה: "למה הפתרון הוא תמיד בימ"ש?" באמת למה. שגברים ירצחו, יכו ויתעללו בנשותיהם, מה זה עניינו של בית המשפט? זה מזכיר קצת את הדיון סביב פסק הדין של העליון שאסר להכות ילדים כאמצעי חינוכי. למה להכניס את השופטים, שאלו כבר אז, שהרי "חוסך שבטו" וכו' ולך תדע מה יפסקו הנאורים. וזה המשותף בין פסק הדין ההוא להצעת החוק הנוכחית: רק כשהכאת הילדים חורגת לאלימות קשה, רק שההתעללות הכלכלית חורגת להתעללות קשה, יתערב המשפט. רק כשההכאות וההתעללות הן סדרתיות ובלתי נסבלות.

אבל זהו סמוטריץ' שמשווע להחזיר לחיינו את הסנהדרין ודין התורה. זהו סמוטריץ' שמציץ מאחורי גבו של נפתלי בנט וה-20 וכמה מנדטים שלו שהולך ומצטייר כאופציה השלטונית שתחליף את נתניהו. מהפח אל הפחד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות