אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל מקבלת הלוואה מבנק בגרמניה ונמנעת מהנפקת מניות נוספת

פתאל מקבלת הלוואה מבנק בגרמניה ונמנעת מהנפקת מניות נוספת

החברה תקבל הלוואה של 60 מיליון יורו, בערבות ממשלת גרמניה, בריבית של 2.1% - בנוסף יעניק לה הבנק הגרמני קו אשראי של 90 מיליון יורו; הסכום בקופת פתאל החזקות יעלה ל-1.3 מיליארד שקל ויחסוך לה את הצורך בגיוס הון - החברה כבר הנפיקה מניות ב-50 מיליון שקל בעקבות הורדת הדירוג שספגה

21.10.2020, 09:58 | חזי שטרנליכט

רק אתמול הודיעה רשת המלונות פתאל כי השלימה הנפקה פרטית של מניות לחברת מגדל ולידר הנפקות בהיקף של 50 מיליון שקל, זאת בעקבות המחויבות שלה למחזיקי האג"ח, לאחר שספגה הורדת דירוג בסוף השבוע.

הבוקר מעדכנת פתאל כי השלימה את ההליכים לקבלת הלוואה מבנק מסחרי בגרמניה בערבות מדינה (80%) בהיקף של 60 מיליון דולר ובריבית של 2.1%. בנוסף יעמיד הבנק קו אשראי לפתאל בהיקף של 90 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה החדשה שצפויה להתקבל עד לדצמבר הקרוב חוסכת לפתאל החזקות, החברה האם של הקבוצה, כאב ראש נוסף. בעקבות הורדת הדירוג היה לה צורך לבצע הנפקת מניות נוספת, לזו שהשלימה מוקדם יותר השבוע.כעת יש לפתאל מזומנים בקופה בסכום של 1.3 מיליארד שקל, שצמחו ב-674 מיליון שקל כתוצאה מההלוואה החדשה ומקו האשראי. הסכום האמור מייתר לפי הודעת החברה את אותה הנפקה הנדרשת משטר הנאמנות המעודכן לסדרות האג"ח שלה – ב' ו-ג'.  סדרות אלה יפתחו את המסחר הבוקר בתשואה לפדיון של 11.7% ו-9.3% בהתאמה.

בעל השליטה דוד פתאל , צילום: רוני רוקי בעל השליטה דוד פתאל | צילום: רוני רוקי בעל השליטה דוד פתאל , צילום: רוני רוקי

את ההלוואה נוטלת חברה בת בבעלותה המלאה של רשת פתאל, סאנפלאואר מנג'מנט, שדרכה מתנהלת רוב הפעילות של הרשת באירופה (למעט בהולנד, בלגיה, בריטניה ואירלנד). מעמיד ההלוואה הוא בנק מסחרי שפרטיו לא נמסרו ופרעונה יתחיל החל מדצמבר הבא, אז תידרש פתאל לפרוע 20% מגובה הקרן ב-4 תשלומים שווים, כאשר יתרת הקרן תיפרע במועד הפירעון האחרון – 30 בספטמבר 2026.

מעבר לכך פתאל העמידה לשותפות סאנפלאואר הלוואות בעלים בהיקף של 30 מיליון יורו בחודשי מארס עד אוקטובר השנה. הלוואות בעלים אלה יהיו נחותות להלוואה החדשה.

 אתמול דיווחה פתאל החזקות על השלמת הנפקה פרטית בהיקף של 50 מיליון שקל שנדרשה לבצע בעקבות ההתחייבויות המעודכנות שלה למחזיקי האג"ח. אלה דרשו לבצע הנפקות אלה על ירידה בדירוג החברה, שנעשתה על ידי מדרוג בסוף השבוע האחרון. אופק הדירוג של הרשת נותר שלילי, ולכן הורדות דירוג נוספות עשויות להגיע, והן תגרורנה צורך נוסף בהנפקות נוספות לחיזוק או חיזוק מבנה ההון של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות