אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי בזק בינלאומי בהפגנה מול משרד התקשורת: "הנדל מחבק את בזק – והציבור ישלם" צילום: באדיבות ועד עובדי בזק בינלאומי

עובדי בזק בינלאומי בהפגנה מול משרד התקשורת: "הנדל מחבק את בזק – והציבור ישלם"

העובדים מוחים על כוונת שר התקשורת יועז הנדל לבטל את הפיצול בין ספק אינטרנט לתשתית; יו"ר ועד העובדים: "מכת מוות לחברה ול-1,350 עובדיה ופגיעה אדירה בצרכנים בשל הקטנת תחרות שתייקר מחירים"

21.10.2020, 11:09 | אביאור אבו

המאבק נגד הרפורמה באינטרנט מחריף: עובדי בזק בינלאומי מפגינים הבוקר (ד') מול משרד התקשורת בתל אביב. העובדים מוחים על כוונת שר התקשורת, יועז הנדל, לבטל את הפיצול הקיים כיום בין ספק אינטרנט לתשתית. הנדל שוקל לאפשר לבזק ו-HOT, בעלות התשתית, לספק שירות אינטרנט מאוחד, ללא תלות בספקיות. מצד אחד זהו תיקון של עיוות צרכני, אך מנגד הספקיות הקטנות עלולות להיפגע מהמהלך, במקביל להקטנת התחרות.

קראו עוד בכלכליסט

ועד העובדים, בשיתוף ההסתדרות, הודיע ביום ראשון שעבר על סכסוך עבודה בחברה ועל כוונה לשבות מ-26 באוקטובר. במהלך ההפגנה הניפו העובדים שלטי מחאה נגד השלכות המהלך ועליהם: "לא לחיזוק המונופול", "הנדל - אל תייקר את האינטרנט", "לא לפגיעה בצרכן!", "לא להקטנת התחרות", "לפטר עובדים בשעת משבר זה פשע" ו-"הנדל מחבק את בזק – והציבור ישלם".

עובדי בזק בינלאומי מפגינים מול משרד התקשורת, צילום: באדיבות ועד עובדי בזק בינלאומי עובדי בזק בינלאומי מפגינים מול משרד התקשורת | צילום: באדיבות ועד עובדי בזק בינלאומי עובדי בזק בינלאומי מפגינים מול משרד התקשורת, צילום: באדיבות ועד עובדי בזק בינלאומי

לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי, אמרה: "החלטת שר התקשורת משמעותה גם מכת מוות לחברה ול-1,350 עובדיה וגם פגיעה אדירה בצרכנים, בשל הקטנת התחרות במשק, הצפויה להביא לייקור מחירים לאזרחים. ההחלטה לאפשר למונופולים להיכנס לתחום ה-ISP ולשמש גם כספק אינטרנט, תחזק עוד יותר את בזק ו-HOT, ובעצם תכריז על מות התחרות בשוק התקשורת בישראל”.

לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי

ליברמן-לביא הוסיפה כי "בזק בינלאומי, כמו גם עוד כ-20 חברות נוספות בתחום, ייסגרו - ומכאן החשש לפיטורי אלפי עובדים, כאשר במקביל, בהיעדר תחרות, המחיר לצרכנים צפוי לעלות. מעבר לכך, המהלך הזה יביא לביטול ההפרדה המבנית בבזק באופן עקיף. נלחמנו בעבר על זכויותינו, והיום אנחנו יוצאים למאבק על מהות קיומנו. חבל ששר התקשורת לא מבין את ההשלכות ההרסניות של מהלך זה”.

שר התקשורת הנדל הגיב להפגנה: "מעריכים מאוד את העובדים, אבל אחרי שנים של קיפאון צריך לקבל החלטות קשות בתחום התקשורת. טובת הצרכן עומדת לנגד עיני. במשך שנים הצרכן הישראלי משלם מליוני שקלים לחינם על מנויים לספקיות אינטרנט שאינם בשימוש. המצב הנוכחי מחייב שינוי ואני מתחייב לקבל את ההחלטה הנכונה עבר כלל האזרחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות