אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות אישרה את רכישת אתר וואלה על ידי אלי עזור צילוםף אתר החברה

רשות התחרות אישרה את רכישת אתר וואלה על ידי אלי עזור

עזור רוכש את האתר מידי בזק תמורת 65 מיליון שקל; סכום של 55 מיליון שקל ישולם במזומן והיתרה באמצעות שטחי פרסום; עתה נדרש אישור משרד התקשורת; בזק צפויה לרשום רווח הון לפני מס בסכום של כ-44 מיליון שקל

21.10.2020, 14:21 | אביאור אבו

רשות התחרות אישרה היום (ד') את רכישת אתר החדשות וואלה מידי בזק על ידי איש העסקים אלי עזור.

קראו עוד בכלכליסט

עזור רוכש את האתר תמורת 65 מיליון שקל. סכום של 55 מיליון שקל ישולם במזומן, והיתרה בשווי 10 מיליון שקל באמצעות זכאות של החברה לקבל מעזור ו-וואלה שטחי פרסום לתקופה של עד 7 שנים ממועד השלמת העסקה. עתה נדרש אישור משרד התקשורת. אם וככל שתושלם העסקה, צפויה בזק לרשום רווח הון לפני מס בסכום של כ-44 מיליון שקל.

אלי עזור, צילוםף אתר החברה אלי עזור | צילוםף אתר החברה אלי עזור, צילוםף אתר החברה

עזור מחזיק בין היתר בעיתונים "מעריב" ו"ג'רוזלם פוסט" המפעילים גם אתרי חדשות, בחברת צ'רלטון המחזיקה בערוצי ספורט 1-4, בתחנות הרדיו 103 ו-99 ובחברת שלטי חוצות. בזק מנסה למכור את האתר מזה שנתיים, ודרשה עבורו בעבר יותר מ-200 מיליון שקל - אך עם כניסת הבעלים החדשים, קרן סרצ'לייט, הוחלט להתפשר על המחיר. ההצעה של עזור הועדפה על פני מספר הצעות אחרות.

אתר וואלה נמצא במרכזו של תיק 4,000, שעיקרו החשד שניתן סיקור חיובי למשפחת נתניהו באתר תחת ניהולו של אילן ישועה, בתמורה להקלות לקבוצת בזק. באוקטובר 2019 סיים ישועה את תפקידו לאחר 13 שנים בתפקיד והחליף אותו עידו אשד, ששימש עד אז כסמנכ"ל מוצרים באתר. עורך האתר הוא מעין דגן שנכנס לתפקידו בדצמבר 2019.

וואלה נחשב לאתר החדשות השני הנצפה בישראל אחרי ynet, אך בשנים האחרונות הניב לבזק בעיקר הפסדים. כך, בשנים 2015-2019 הניב האתר הפסד מצטבר של 110 מיליון שקל. בדו"ח לשנת 2018 סברה בזק כי היות ותזרים המזומנים החזוי של האתר לשנים 2019-2023 שלילי, שווי השימוש של וואלה שואף לאפס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות