אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רקפת רוסק עמינח: "המהפכה הדיגיטלית בלאומי הייתה קשה" צילום: רון קדמי

רקפת רוסק עמינח: "המהפכה הדיגיטלית בלאומי הייתה קשה"

מנכ"לית לאומי לשעבר סיפרה בהרצאה בבינתחומי הרצליה על המעבר שעשתה מהבנק לעולם הפינטק: "יצאתי מאזור הנוחות שלי. אני כבר לא מוקפת בצוות שכל הזמן עובד סביבי"

21.10.2020, 16:26 | עירית אבישר

"אנשים לא אוהבים שינויים, לכן המעבר למהפכה דיגיטלית בבנק לאומי היה קשה. סקרי השירות שלנו היו נמוכים, כעסו עלינו על סגירת הסניפים, אבל לאחר שמתרגלים רואים שזה הרבה יותר נוח.

עכשיו בתקופת הקורונה לקוחות יכלו לקבל את רוב השירותים מבלי לצאת מהבית", כך סיפרה רקפת רוסק עמינח, לשעבר מנכ"לית בנק לאומי בהרצאה לכבוד פתיחת השנה האקדמית לסטודנטים לחשבונאות בבינתחומי הרצליה.

קראו עוד בכלכליסט

רוסק עמינח סיפרה בדבריה על ההחלטה להתמקד בתחום הדיגיטל ולבצע התייעלות בבנק: "לקחנו את הממשקים עם הלקוחות והפכנו אותם לדיגיטלים. הפכנו גם תהליכים רבים לאוטומטיים, וכך יכולנו להקטין את מצבת העובדים של הבנק. ירדנו משמעותית במספר הסניפים כדי להגיע למצב שאנחנו יותר יעילים, יותר חדשניים".

מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק־עמינח, צילום: רון קדמי מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק־עמינח | צילום: רון קדמי מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק־עמינח, צילום: רון קדמי

רוסק עמינח נשאלה על ידי אחד הסטודנטים האם לעזיבתה את הבנק יש קשר לחוק שכר הבכירים, המגביל את שכר מנהלי המגזר הפיננסי לאזור ה-3 מיליון שקל. "העזיבה שלי את בנק לאומי לא נבעה מחוק שכר בכירים", היא אמרה. "אני עוזבת תפקיד כשאני מרגישה שהוא נהיה חמים ונעים מדי. כשהתחלתי בתפקיד היה לי ברור שזו קדנציה שתהיה מוגבלת בזמן. הערכתי שהיא תיקח 5- 7 שנים והיא לקחה 7 וחצי שנים, כך שזה ממש לא בגלל החוק".

יחד עם זאת, היא הוסיפה כי לטעמה מדובר בחוק בעייתי: "אני חושבת שחוק שכר בכירים מאוד מזיק ומאוד בעייתי לעולם הפיננסים. תזכרו שהוא חל על כל הגופים שמנהלים את הכספים הפנסיונים שלנו- אזרחי ישראל. לאורך זמן הוא עלול להוריד את האיכויות של האנשים שאפשר להביא למערכות האלו. האם גם אתם, הילדים המוכשרים של שנת 2020, תחלמו להיות מנכ"לים של בנק? לפי דעתי פחות ופחות".

רוסק עמינח עזבה בשנה שעברה את הבנק, ובימים אלה היא מקימה את מיזם הפינטק Team8 Fintech, שהושק רשמית באחרונה. היא סיפרה בהרצאה על השינוי החד שעשתה: "יצאתי לפני שנה מאזור הנוחות שלי, בכל פרמטר. אני עובדת באנגלית, שזו לא שפת אם בשבילי. אני עובדת בעולם ההייטק והטכנולוגיה, מקימה חברות פינטק חדשניות עם יזמים מבריקים, משהו שלא דומה לניהול בנק. אני כבר לא מוקפת בצוות שכל הזמן עובד סביבי. זה שונה בכל מובן ממה שעשיתי בעבר. אם תחליטו שיציאה מאזור הנוחות וקפיצה למים קרים כל פעם שאתם מגיעים למקום הנוח זו הדרך, אני מבטיחה לכם שאתם תתקדמו הרבה יותר מהר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות