אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות פייסבוק: גם טיקטוק אוסרת על תוכן אנטישמי באפליקציה שלה צילום: שאטרסטוק

בעקבות פייסבוק: גם טיקטוק אוסרת על תוכן אנטישמי באפליקציה שלה

אפליקציית סרטוני הווידאו המצליחה הודיעה כי היא מקשיחה את מדיניותה ותסיר תכנים שיפיצו מידע שקרי או מידע הכולל סטריאוטיפים הפוגעים בקהילה היהודית, המוסלמית או בקהילת הלהט"ב

21.10.2020, 17:22 | רפאל קאהאן
טיקטוק הודיעה היום (ד') על הקשחת מדיניות התוכן שלה, ומעתה החברה תאסור להפיץ תכנים שקריים או כאלה הכוללים סטריאוטיפים הפוגעים בקהילה היהודית, המוסלמית ועוד. החברה אף הדגישה כי תסיר תכנים פוגעניים כלפי קהילת הלהט"ב כגון המלצות לטיפולי המרה או טענות כי זהות מינית אינה מולדת ומשתנה בהתאם להשפעות חברתיות.

קראו עוד בכלכליסט

מטרת החברה, כפי שנכתב בהודעתה, היא "למגר את השנאה בטיקטוק". יעד שאפתני ביותר שדורש לא מעט השקעה כדי שיקודם. לדבריה, סינון התוכן מתבצע בכ-90% מהמקרים לפני שהוא מתפרסם, על ידי מערכת AI מפיתוח פנימי שמזהה גם טקסט, גם קולות, וגם תמונות וסמלים.

אפליקציית טיקטוק, צילום: שאטרסטוק אפליקציית טיקטוק | צילום: שאטרסטוק אפליקציית טיקטוק, צילום: שאטרסטוק

בנוסף החברה הקימה צוות סינון תוכנים, אך לא ברור האם מדובר בצוותים מקומיים בכל מדינה או בצוות גלובאלי אחד. לדברי החברה הצוות יכלול כעשרת אלפים עובדים כשחלקו מתמקד בסינון התכנים וחלקו באבטחה. לטענה  הצוות יעבור הדרכה שתואמת למדיניות החדשה וילמד לפתח את הרגישות לסמלים ומילים פוגעניות - כך למשל השימוש במספר 88 (HH או הייל היטלר בקבוצות ניאו-נאציות) אמור לעורר חשד מיידי לבודקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות