אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: החיסון הסיני הוא בינתיים הבטוח ביותר לשימוש צילום: איי אף פי

ברזיל: החיסון הסיני הוא בינתיים הבטוח ביותר לשימוש

במוקד הקורונה השלישי בגודלו בעולם מתבצעים ניסויים קליניים בכ־50% מהחיסונים שהגיעו לשלב הסופי, בהם של אסטרה־זנקה, פייזר וג'ונסון אנד ג'ונסון. מושל סאו פאולו: "נתוני סינובאק הם המבטיחים ביותר"

21.10.2020, 17:36 | שירות כלכליסט

ברזיל היא אחת הזירות המובילות שבהן מתבצעות בדיקות ליעילות ולבטיחות חיסוני קורונה. כעת אומרים גורמים רשמיים במדינה כי החיסון הניסיוני של סינובאק, CoronaVac הוא הבטוח ביותר מבין החיסונים הנמצאים בשלבים שונים של ניסויים קליניים בתחומה.

קראו עוד בכלכליסט

"התוצאות הראשוניות של המחקר הקליני שהתבצע בברזיל מוכיחות כי מבין כל החיסונים שנבדקים כעת במדינה, קורונה־ואק הוא הבטוח ביותר, עם הנתונים הטובים והמבטיחים ביותר", כך לפי מושל סאו פאולו ז'ואאו דוריה, שאמר את הדברים לעיתונאים בברזיל שלשום. הודעתו היא בעלת חשיבות מרכזית, שכן בברזיל קיימת החשיפה הנרחבת והמגוונת ביותר לחיסונים פוטנציאליים.

חיסון לקורונה בסין, צילום: איי אף פי חיסון לקורונה בסין | צילום: איי אף פי חיסון לקורונה בסין, צילום: איי אף פי

ברזיל מקיימת בדיקות שלב שלוש בחמישה לפחות מתוך עשרת החיסונים שהגיעו לשלב הסופי. בנוסף לסינובאק הסינית, ברזיל היא מרכז גדול לניסויים קליניים בחיסונים שפיתחו היצרניות האמריקאיות ג'ונסון אנד ג'ונסון ופייזר, אסטרה־זנקה הבריטית וסינופארם הסינית.

החיסון של סינובאק יופץ בברזיל במסגרת תוכנית ההתחסנות הלאומית, זאת אחרי שכלכלת הענק הפכה למוקד הקורונה השלישי בגודלו בעולם אחרי ארה"ב והודו, עם 5.3 מיליון חולים מאומתים.

לפי דוריה, הממשלה הפדרלית תרכוש 46 מיליון מנות חיסון מסוג זה. תוכנית ההתחסנות תצא לדרך בינואר 2021, ובכך תהפוך ברזיל לאחת המדינות הראשונות בעולם שייאמצו מהלך זה.

עד כה דווחו כמעט 155 אלף מקרי תמותה מקורונה בברזיל, שנייה רק לארה"ב, שם עומד מספר המתים על 221 אלף.

דוריה שיבח בעבר את החיסון הניסיוני של סינובאק, והודיע על תוכניות להשתמש בו בסאו פאולו. החיסון הסיני נמצא בימים אלה בעיצומו של ניסוי קליני במכון המחקר בוטאנטאן בסאו פאולו.

בתחילת השבוע הודיע המכון כי החיסון, שניתן בשתי מנות, התברר כבטיחותי לשימוש בשלבים המאוחרים של הניסוי. בה בעת, הוא הזהיר כי מדובר בתוצאה ראשונית, וכי הבדיקות עדיין נמשכות. גם בטורקיה ובאינדונזיה מתבצעים בימים אלה ניסויים בחיסון הסיני. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות