אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
“גינדי מנעה את ההנאה שברכישת דירה בפרויקט יוקרה” הדמיה: גינדי החזקות

“גינדי מנעה את ההנאה שברכישת דירה בפרויקט יוקרה”

173 רוכשי דירות בפרויקט גינדי בשכונת המשתלה בת”א תובעים ב־16 מיליון שקל את גינדי החזקות על ליקויים ברכוש המשותף

22.10.2020, 07:14 | ליטל דוברוביצקי

פרויקט "גינדי LIFE המשתלה", ברחובות משה וילנסקי ופרנץ קפקא בתל אביב, מגיע לבית המשפט, כך נודע לכלכליסט.

173 רוכשי דירות בפרויקט ו־8 נציגויות של בתים משותפים בפרויקט הגישו תביעה על כ־16 מיליון שקל נגד יזמית הפרויקט והמשווקת שלו, גינדי החזקות פרויקט המשתלה בטענה כי הפרה את ההסכם עמם: ביצעה את העבודות ברכוש המשותף ברמה ירודה, החליפה פעמיים את הקבלן המבצע וגרמה לירידת ערך של כ־9.5 מיליון שקל לבניינים. התובעים אף מבקשים פיצוי על עוגמת נפש בסכום כולל של 177 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה נטען כי לתובעים נגרמה "עוגמת נפש רבה שכללה פניות בלתי פוסקות לגינדי, התעסקות בלתי פוסקת בעניין הליקויים ברכוש המשותף והשחתת זמנם לריק. התובעים השקיעו את מיטב כספם בציפייה לגור בפרויקט יוקרתי במטרה לשפר את איכות חייהם. בפועל התובעים נאלצים לחיות בפרויקט עם ליקויים רבים, חלקם אף תברואתיים ובטיחותיים. הליקויים הרבים מונעים מהתובעים את ההנאה ברכישת דירה בפרויקט יוקרה".

פרויקט המשתלה, הדמיה: גינדי החזקות פרויקט המשתלה | הדמיה: גינדי החזקות פרויקט המשתלה, הדמיה: גינדי החזקות

התובעים מדגישים כי עניינה של התביעה בליקויים ברכוש המשותף לבניינים, ואין בינה לבין הליקויים הקיימים בדירות הפרטיות של התובעים דבר וחצי דבר. בתביעה נטען כי בין ספטמבר 2016 לאוגוסט 2017 מסרה גינדי את הדירות בפרויקט, שכולל 8 בנייניים. לכל בניין רכוש משותף משלו, וקיים רכוש משותף לכל הפרויקט: רחבה משותפת, חניון המשמש את כלל הבניינים, צנרת ועוד. התביעה הוגשה על ידי משרד עו”ד אורלנסקי, איזנברג,מוזסון ושות’. טרם הוגש כתב הגנה. מגינדי החזקות נמסר: “קיבלנו את התביעה היום, נבחן אותה ונגיב בבית משפט”.

לגינדי כבר יש היסטוריה של סכסוכים דומים. 38 דיירים במגדל השופטים בת”א, ובהם שרי אריסון ואיתן רף, הגישו נגדה ונגד נתבעים נוספים תביעה של 65 מיליון שקל בטענה לליקויים ורשלנות חמורה כביכול בבניית המגדל.

גינדי החזקות טענה באמצעות עו"ד זהר לנדה כי חלק מהדיירים גרמו בעצמם לנזקים כשביצעו חריגות בנייה. ב־2018 דיירים במגדלי שרונה בת”א טענו לליקויים שכביכול ביצעה גינדי החזקות בבניית והפעלת מתחם שרונה מרקט. גינדי דחתה את טענותיהם.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות