אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקו: האם קרן ההשתלמות שלכם הרוויחה או הפסידה בספטמבר? צילום: שאטרסטוק

בדקו: האם קרן ההשתלמות שלכם הרוויחה או הפסידה בספטמבר?

בית ההשקעות מור השיג בחודש שעבר תשואה שלילית של 0.86%- עם חשיפה נמוכה יחסית למניות; אנליסט, עם חשיפה מנייתית גבוהה, סוגר את הטבלה עם תשואה שלילית של 1.86%-

22.10.2020, 13:08 | נעמי צורף

בית ההשקעות מור מוביל את טבלת תשואות ההשתלמות לספטמבר 2020 עם התשואה הגבוהה ביותר, 0.86%-. מור השקעות, בניהולו המשותף של המייסד יוסי לוי, הוא גם הגוף היחיד שהצליח לרשום תשואה חיובית בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

הקרנות הגדולות המנהלות יותר מ־7 מיליארד שקל מסכמות תשואה שלילית ממוצעת של 1.35%, לעומת תשואה שלילית ממוצעת של 1.3%- בקרנות הקטנות, שמנהלות עד 7 מיליארד שקל. בית ההשקעות אנליסט רשם את התשואה הגרועה ביותר בחודש זה, 1.86%–.

יש יחס ישיר בין חשיפה למניות לבין שיעור התשואה, כך שמור עם החשיפה המנייתית הנמוכה ביותר השיג את התשואה הגבוהה ביותר, בעוד אנליסט - עם החשיפה המנייתית הגבוהה ביותר - רשם את התשואה הנמוכה ביותר בספטמבר. בית ההשקעות אלטשולר שחם ממשיך להוביל בפער משמעותי על האחרים בתשואה המצטברת לשלוש שנים, עם 17.05%.

מור התחיל את השנה עם חשיפה נמוכה במיוחד למניות ולאג"ח קונצרניות, וכשהקורונה החלה לתפוס תאוצה הוא אף צמצם את החשיפה הזו. במהלך השנה בית ההשקעות הגדיל וצמצם את החשיפה שלו למניות בפערים לא גדולים, בהתאם למצב השוק.

את חודש ספטמבר התחיל מור עם חשיפה מנייתית נמוכה באופן יחסי, והגדיל אותה ככל שהירידות בשווקים התגברו. בחודש ספטמבר שמר בית ההשקעות על חשיפה מנייתית נמוכה, כאשר 75% מהמניות שהחזיק היו בשווקים בחו"ל - בעיקר בארה"ב.

במהלך ספטמבר ירדו כל מדדי המניות, והשוק הישראלי, שהיה בסגר רוב החודש, בלט בירידות. מדד ת"א־35 ירד ב־6.2% ומדד ת"א־125 ירד ב־5.5%, וזאת לעומת ירידות של 3.9% ושל 2.3% בהתאמה במדדי S&P 500 ודאו ג'ונס.

גורם בכיר בשוק אמר לכלכליסט כי אף שהסיכון בשוק המניות היום אינו משמעותי הוא עדיין קיים. "עדיין יש תוכניות חילוץ של הבנקים המרכזיים, הריבית ממשיכה להיות נמוכה ובכל הזדמנות מדגישים שהיא תישאר כזו. הסיכונים המרכזיים כרגע הם התרסקות של השוק, במקרה שתיכשל אחת החברות שנמצאות בשלב הניסויים הקליניים בחיפוש אחר חיסון לקורונה. גם אם טראמפ ינצח בבחירות בנובמבר ויתבצר בבית הלבן, נראה את השוק נפגע מאוד". עד כה, נראה שאוקטובר הוא חודש של התאוששות בשווקים בכלל וגם בישראל.

מאנליסט נמסר כי "ספטמבר התאפיין בירידות בשוקי המניות, והחשיפה שלנו לאפיק זה גבוהה יותר, ותוך משקל יתר לשוק האמריקאי והשוק בישראל, שהציגו תשואת חסר ביחס לשווקים אחרים. תמונה זו מתהפכת עד כה באוקטובר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות