אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 60 שנה: "הטיטניק של המפרץ" תהפוך לאתר תיירות

מפרץ תיכון חדש

אחרי 60 שנה: "הטיטניק של המפרץ" תהפוך לאתר תיירות

ב-1961 התפוצצה אוניית הנוסעים MV Dara מול חופי האמירות ושקעה בים. עתה מתכוונים להעלות אותה ולהפוך אותה לאתר תיירות; עלייה של 42.5% בשימוש בתוכנות פיננסיות זדוניות באמירויות וקנס גבוה על השלכת מסכה משומשת ברחוב באבו דאבי

22.10.2020, 13:47 | דורון פסקין

המשקיעים באמירויות אופטימים

סקר שפורסם לאחרונה על ידי הבנק השוויצרי UBS העלה כי 68% מהמשקיעים באמירויות אופטימים ביחס לשוקי מניות במזרח התיכון. הם ישקלו בחיוב להשקיע ברשתות 5G ובקרנות גידור בחצי השנה הקרובה. לפי הסקר, למרות חוסר הוודאות לגבי הבחירות בארה"ב ונגיף קוביד -19, המשקיעים באמירויות חיוביים יותר לגבי הצפוי בהשוואה לשאר האזורים בעולם.

בורסת אבו דאבי בורסת אבו דאבי בורסת אבו דאבי

הסקר הראה כי 61% מהנשאלים באיחוד האמירויות שואפים להשיג תשואה גדולה יותר ממה שהשיגו עד כה בעוד ש-30% מבקשים להפחית את רמת הסיכון בתיקי ההשקעות שלהם. באופן כללי, 83% מהמשקיעים המקומיים שנשאלו אמרו כי איחוד האמירויות היא המדינה הכי אטרקטיבית להזדמנויות השקעה ולאחריה ארצות הברית ואירופה.

60 שנה אחרי: "הטיטניק של המפרץ" הופכת לאתר תיירות

MV Dara MV Dara MV Dara

כ-60 שנים אחרי האסון הימי הגדול ביותר במזרח התיכון, מתכננת אמירות אום אלקווין (Umm Al Quwain) להפוך אותו לאטרקציה תיירותית ותרבותית. ב-8 באפריל 1961 אירע פיצוץ באניית הנוסעים MV Dara מול חופי האמירות. 238 נוסעים ואנשי צוות קיפחו את חייהם ועוד למעלה מ-500 חולצו. עד היום לא ברור מה גרם לפיצוץ שגם פיגוע טרור לא נשלל. האנייה שקעה ועתה החליטה מחלקת התיירות של אום אלקווין להתחיל בקידומה בחו"ל במטרה למשוך לאתר שקיעתה תיירים. המחלקה הודיעה שכבר חתמה על הסכמים עם שותפים אסטרטגיים בנושא זה. המחלקה לא פירטה מהן התכניות לאתר שעד כה שימש בעיקר חובבי צלילה.

MV Dara שבזמן הפיצוץ משקלה הגיע ללמעלה מ-5,000 טונות נבנתה אחרי מלחמת העולם השנייה ובסוף מרץ 1961 הפליגה ממובאיי שבהודו לכיוון המפרץ. לאחר הפיצוץ שקעה לעומק של 20 מטרים.

משתדרגת: חברת המספנות של בחריין תשקיע 30 מיליון דולר

מאזן מטאר, מנכ"ל חברת המספנות והתיקון הערבית ASRY, מבחריין, הודיע כי 30 מיליון דולר הוקצו לפיתוח החברה ולמימוש האסטרטגיה שלה. בשלב הראשון ינוצל 10% מהתקציב.

לדבריו, הפרויקט יבוצע בשלושה שלבים. השלב הראשון יסתיים במהלך השנה הנוכחית. השלב השני, יימשך עד אמצע שנת 2021 ואילו השלב האחרון בתכנית הפיתוח האסטרטגית יושלם במהלך שנת 2022. לפי מטאר, כבר בקרוב יפותחו מעגנים חדשים וכן יבוצעו עבודות שדרוג בתחום הציוד החשמלי והמכני ושאר התשתיות.

מנאמה, בחריין, צילום: bahrain101 מנאמה, בחריין | צילום: bahrain101 מנאמה, בחריין, צילום: bahrain101

את הדברים הוא אמר בשולי מסיבת העיתונאים לרגל חתימת הסכם שיתוף פעולה בין אסרי לבין חברת וודלנדס הולדינג (Woodserv). לפי ההסכם, Woodserv האמריקאית אמורה להטמיע פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שיוכלו להגדיל את היצע השירותים של החברה הבחריינית בעיקר לטובת תעשיית הנפט. יצוין כי לוודלנדס נוכחות גם בשאר שווקי המפרץ.

עלייה של 42.5% בשימוש בתוכנות פיננסיות זדוניות באמירויות

סייבר באיחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק סייבר באיחוד האמירויות | צילום: שאטרסטוק סייבר באיחוד האמירויות, צילום: שאטרסטוק

הנתונים הסטטיסטיים העדכניים ביותר שפורסמו על ידי חברת קספרסקי (Kaspersky) מגלים עלייה משמעותית במתקפות הסייבר על איחוד האמירויות. לפי הנתונים, השימוש בתוכנות פיננסיות זדוניות כנגד יחידים ומוסדות באיחוד האמירויות זינק ב- 42.5% במהלך המחצית הראשונה של השנה הנוכחית וזאת בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. שיעור זה נמוך יותר רק מעומאן ומערב הסעודית שרשמו עליות של 72% ו-55% בהתאמה. בכל אזור המפרץ השימוש בתוכנות הפיננסיות הזדוניות רשם עלייה של 45% במהלך המחצית הראשונה של 2020 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

בצד החיובי יותר, איחוד האמירויות רשמה ירידה של 43% בהתקפות כופר במהל ךהתקופה הנדונה. כמו כן, נרשמה ירידה של 35% בהתקפות פישינג.

אבו דאבי: קנס גבוה על השלכת מסכה משומשת ברחוב

שוטרת באבו דאבי, צילום: thenational שוטרת באבו דאבי | צילום: thenational שוטרת באבו דאבי, צילום: thenational

מאז נכנסה הקורונה לחיי העולם, אחת התופעות היומיומיות בה נתקלים היא השלכת מסכות וכפפות משומשות ברחוב. לרשויות באבו דאבי זה נמאס. אתמול משטרת אבו דאבי הזהירה מפני השלכת מסכות וכפפות בכבישים ובשאר המקומות במרחב הציבורי בגמר השימוש בהם. המשטרה ציינה כי הדבר כולל סיכונים בריאותיים וסביבתיים. לפיכך, מעתה תחל המשטרה לאכוף, כשהשלכת מסכה מכלי רכב על הכביש "תזכה" את העבריין בקנס של 1000 דרהם (כ-272 דולר) ו -6 נקודות תנועה.

הכותב הוא מנהל חברת www.concordmena.com  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות