אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היכן להשקיע עד 70,000 ₪ בתקופה זו? צילום: שאטרסטוק

היכן להשקיע עד 70,000 ₪ בתקופה זו?

2020 הינה שנה כלכלית לא פשוטה. אבל רגע לפני שהיא מסתיימת, היא מביאה איתה הזדמנות פז להשקיע בחסכון מניב, שגם שומר על הכסף שלכם נזיל וזמין למשיכה בכל עת. למה כדאי דווקא עכשיו לחסוך עם קופת גמל להשקעה ומהי הדרך החכמה ביותר לעשות את זה?

25.10.2020, 13:33 | בשיתוף הלמן-אלדובי
יותר מכל תקופת אי ודאות אחרת שידע השוק הפיננסי בישראל, זו האחרונה שהביא איתו וירוס הקורונה, היא אחת הממושכות והחריפות שעברו על המגזר העסקי והפרטי. תקופת הסגר ואי הוודאות התעסוקתית, העלו את הרצון הטבעי לחפש אחר אפיקי חיסכון נבונים ומניבים, אך כאלה שבמקביל גם שומרים על הכסף נזיל, מה שמקנה לנו ביטחון כלכלי חסר תחליף.

חיסכון בקופת גמל להשקעה ידוע כאחד מהאפיקים המשתלמים ביותר בשוק, מאז הושק המוצר בסוף 2016. קופת גמל להשקעה היא למעשה קופת חיסכון, לכל טווח זמן ולכל מטרה שתבחרו, מרכב חדש ועד מימון דירה או לימודים. בשוק קיימים סוגים שונים של קופות גמל, שהמשותף לכולן, הוא הטבות רבות שהופכות את ההשקעה לאטרקטיבית, כמו פטור ממס הכנסה עבור מי שימשכו את הפקדונות כקצבה חודשית בגיל 60 ומעלה.

מעבירים את קופת הגמל להשקעה בין מסלולים מבלי לשלם מס

אחד היתרונות הגדולים שמביאה איתה ההשקעה בקופת הגמל להשקעה, הוא העובדה שניתן לפתוח קופה חדשה או להעביר את הקופה הקיימת שלכם בקלות בין חברות ומסלולים, מבלי שהדבר ייחשב למכירה ומבלי לשלם מס. בניגוד למשל, למעברים בין קרן נאמנות אחת לאחרת, הנחשבים לארוע מס. גם דמי הניהול של קופת הגמל להשקעה נמוכים יחסית לאפיקי חיסכון אחרים.

מעבירים את קופת הגמל בין מסלולים מבלי לשלם מס, צילום: שאטרסטוק מעבירים את קופת הגמל בין מסלולים מבלי לשלם מס | צילום: שאטרסטוק מעבירים את קופת הגמל בין מסלולים מבלי לשלם מס, צילום: שאטרסטוק

העובדה שההשקעה נזילה, ומאפשרת למשוך את הכסף בכל זמן, הופכת את ניהול קופת הגמל להשקעה לפתרון אידאלי גם עבור מי שמעוניין לחסוך לטווח הקצר. מגוון המסלולים הרחב מאפשר ליהנות מפוטנציאל תשואה גבוה שעשוי להתקבל על הסכום שנחסך בקופה, זאת לעומת חיסכון בבנק הסובל מסביבת ריבית נמוכה. ניתן לחסוך עד 71,337 ש”ח בשנה ללא הגבלת סכום מינימום של הפקדה, כך שמדי חודש תוכלו להפקיד כל סכום שתרצו בהוראת קבע, או להפקיד פעם בשנה עד לתקרה המותרת. חשוב לדעת כי הקופות הן לפי ת.ז – כלומר ניתן להפקיד 71,337 ש”ח עבור כל אחד מבני המשפחה – גם עבור ילדים. כך למשל, זוג עם שני ילדים יכול ליהנות מתקרת הפקדה של עד 285,348 ש”ח.

להצטרפות לקופת גמל להשקעה >> לחצו כאן

 

כך תוציאו את המקסימום מהחיסכון שלכם גם בתקופת חוסר ודאות

אחד מהמדדים המובילים והמצליחים כיום בעולם הוא מדד S&P500, המאגד חברות מסקטורים שונים, טכנולוגיה, תעשייה, אנרגיה ופיננסים, ולמעשה כולל את 500 החברות המובילות בארה”ב (מבחינת שווי שוק). המדד נהנה מתשואה ממוצעת של 14.57% בשנה בעשור האחרון*, כשעצם ההשקעה המפוזרת במספר כה רב של חברות, הופכת את התנודתיות לנמוכה יותר ומנטרלת את הסיכון הקיים בהשקעה מנייתית. הלמן אלדובי מאפשרת להשקיע במסלול המחקה את המדד בקופת הגמל להשקעה ובכך להיצמד לתשואות שהמדד המוביל מניב.

היכן להשקיע עד 70,000 ₪ בתקופה זו?, צילום: שאטרסטוק היכן להשקיע עד 70,000 ₪ בתקופה זו? | צילום: שאטרסטוק היכן להשקיע עד 70,000 ₪ בתקופה זו?, צילום: שאטרסטוק

כשהאפשרויות לחיסכון והשקעה נעות בין ריבית אפסית בתכניות חיסכון בנקאיות, לרמות סיכון גבוהות בשוק ההון ודמי ניהול גבוהים בקרנות נאמנות, חיסכון בגמל להשקעה במסלול מחקה מדד S&P500 היא אופציה שפויה וידידותית למשקיע. במיוחד בתקופה המצטיינת בחוסר וודאות כלכלית, מסלול S&P500 בקופת הגמל להשקעה של הלמן אלדובי עשוי למקסם את החיסכון, תוך שמירה על נזילות הכספים, אותם ניתן למשוך בכל עת.

רגע לפני שהשנה נגמרת ובעיצומה של מגפת הקורונה, מסתמנת ההזדמנות האחרונה להפקדות עבור שנת 2020 ועמה האפשרות להרוויח את התנאים המצוינים של קופת הגמל להשקעה. מכיוון שתקרת ההשקעה לשנה קלנדרית היא 71,337 ש”ח בלבד, חלון ההזדמנויות להפקיד על חשבון שנת 2020 לקופת גמל להשקעה, הולך ומצטמצם. כדאי לנצל את סוף השנה להפקדה המקסימלית, על מנת לנצל את כל ההטבות שהיא מביאה עמה.

להצטרפות לקופת גמל להשקעה >> לחצו כאן

 

הערות משפטיות:

*בממוצע בשנה לתקופה: 1.1.2010-31.12.2019. מקור הנתונים: מערכת הבלומברג. יובהר כי התשואה היא בגין מדד S&P500 ואינה מתייחסת לתשואת המסלול ו/או לתשואת הקופה עצמה. אין במידע על תשואת עבר כדי להצביע על תשואות שתושגנה בעתיד. תשואת המסלול/קופה הנה לפני ניכוי דמי ניהול. ניתן לראות את תשואת המסלול בקופת גמל להשקעה של הלמן-אלדובי החל מתחילת פעילותו במערכת גמל נט.

המידע האמור אינו מהווה ייעוץ/שיווק ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. טל”ח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות