אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם התעופה עם בחריין: 14 טיסות בשבוע ממנאמה לנתב"ג צילום: שאטרסטוק

נחתם הסכם התעופה עם בחריין: 14 טיסות בשבוע ממנאמה לנתב"ג

במסגרת ההסכם הוחלט על כינון טיסות סדירות בין המדינות, כאשר כל אחת מהן תוכל להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות מבירת בחריין לנתב"ג, כמו גם טיסות ללא הגבלה ממנאמה לאילת; בנוסף תתאפשר הפעלה של חמש טיסות מטען שבועיות לכל אחת מהמדינות. הטיסות צפויות לצאת לדרך כבר בשבועות הקרובים

22.10.2020, 16:51 | נווית זומר

ישראל ובחריין חתמו על הסכם התעופה ביניהן, בהמשך להסכם שנחתם בין המדינות בבית הלבן באמצע החודש שעבר. במסגרת ההסכמים הוחלט על כינון טיסות סדירות בין המדינות, כאשר כל אחת מהן תוכל להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות (משך הטיסה כ-3 שעות, נ.ז) ממנאמה, בירת בחריין, לנתב"ג, וטיסות ללא הגבלה ממנאמה לאילת. כמו כן, תתאפשר הפעלה של חמש טיסות מטען שבועיות לכל אחת מהמדינות. הטיסות צפויות לצאת לדרך כבר בשבועות הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

שדה התעופה של בחריין, צילום: שאטרסטוק שדה התעופה של בחריין | צילום: שאטרסטוק שדה התעופה של בחריין, צילום: שאטרסטוק

מזכר ההבנות המאפשר את הפעלת הטיסות הישירות בין ישראל לבחריין נחתם על ידי מנהל אגף בכיר כלכלה ויחסים בין לאומיים ברשות התעופה האזרחית ,ישי דון יחיא, ועמיתתו מבחריין אבטסאם אל סאלמן, האחראית על התובלה האווירית ברשות התעופה האזרחית של המדינה.

שרת התחבורה מירי רגב אמרה כי "ההסכם מעניק זריקת מרץ ועידוד לעתיד התעופה, התיירות והסחר". שר החוץ גבי אשכנזי אמר כי "ההסכם הוא נדבך חשוב נוסף ביחסי השלום והנורמליזציה בינינו. מדובר בשותפות בין שווים שתביא לתחילתו של גל פריחה עסקי, כלכלי ותיירותי, קידום הנכסיות של ישראל, הצגת פניה היפות וידנו המושטת לשלום עם מדינות האזור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות