אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת ספרד: המספר האמיתי של חולי הקורונה במדינה - פי 3 מכפי שדווח צילום: אי פי איי

דיווח שוטף

ראש ממשלת ספרד: המספר האמיתי של חולי הקורונה במדינה - פי 3 מכפי שדווח

לדברי פדרו סנצ'ז, מספר חולי הקורונה במדינה עומד על יותר מ-3 מיליון, על פי מחקר ארצי: "ספרד עומדת בפני חודשים קשים מאוד"; יוון הכריזה על עוצר לילי באתונה וסלוניקי - שניים מארבעת היעדים שאליהם יש בימים אלו טיסות ישירות מהארץ: "זה לא הזמן למסיבות"; דו"ח בארה"ב: סימנים להידרדרות בכמה אזורים במדינה

23.10.2020, 16:25 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

16:15 - ספרד: המספר האמיתי של חולי הקורונה במדינה - יותר מ-3 מיליון

 

המספר האמיתי של חולי הקורונה בספרד עומד על יותר משלושה מיליון - פי 3 ממספר המקרים המדווח - כך אמר ראש הממשלה הספרדי פדרו סנצ'ז במסיבת עיתונאים. סנצ'ז אמר כי מדובר באומדן ממחקר ארצי. סנצ'ז הזהיר כי ספרד עומדת בפני "חודשים מאוד קשים" עם התגברות הגל השני של הקורונה במדינה. עם זאת, למרות קריאות לכך במחוזות ספרד - סנצ'ז נמנע מלהכריז על מצב חירום לאומי.

14:15 - "סימנים להידרדרות בכמה אזורים בארה"ב"

מספר אזורים בארה"ב מראים "סימנים להידרדרות" במצב הקורונה, כך לפי דו"ח שפרסמו ב-CNN. מעל 20 מדינות דיווחו על עלייה במספר הנדבקים בקורונה ולפי רשויות הבריאות יש החמרה במצב באזורים נרחבים בארה"ב. לפי מסמכים של כוח המשימה של הבית הלבן לקורונה שהגיעו לידי CNN, ההערכה היא כי יש "סימנים מוקדמים להידרדרות בעיקר באזור 'חגורת השמש' בדרום ארה"ב והידרדרות מתמשכת במרכז וברחבי המדינות בצפון".

המידע מתפרסם בעוד יותר ויותר מושלים מזהירים מהעלייה במספר הנדבקים, המאושפזים והמתים. הממוצע הארצי של מספר הנדבקים היומי טיפס לסביבות 60 אלף – רמה שלא נראתה מאז השבוע הראשון של אוגוסט.

13:00 - יוון הכריזה על עוצר לילי

בעקבות ההתפרצות החוזרת של נגיף הקורונה, יוון הכריזה היום על עוצר לילי שייכנס לתוקף החל מהלילה הקרוב בין השעות 00:30 עד 05:00. העוצר הלילי יחול בשלב זה על הערים אתונה וסלוניקי. יוון היא אחת משתי המדינות היחידות שמקבלות כיום ישראלים לנופש, ללא דרישה להיכנס לבידוד - בהלוך ובחזור.

חיטוי בחוף באתונה, צילום רויטרס חיטוי בחוף באתונה | צילום רויטרס חיטוי בחוף באתונה, צילום רויטרס

בנוסף, הוחלט על חובת עטיית מסכות ברחבי יוון - גם באוויר הפתוח. ראש הממשלה קיריאקוס מיצוטקיס אמר בנאום ששודר בטלוויזיה כי "החודשים הבאים צפויים להיות קשים. אני לא מעוניין בסגר כללי, ולכן אנו נדרשים לצעדים אחרים - בתקווה שהם יהיו ממוקדים ואפקטיביים". הוא הוסיף: "עכשיו זה לא הזמן למסיבות סודיות, כשהנגיף חוגג על חשבון החיים שלנו".

מוקדם יותר השבוע אמרה שרת התחבורה מירי רגב כי יש חשש שיוון בדרך להפוך למדינה "אדומה". בדיון של שדולת התעופה החדשה ציינה רגב כי היא תשוחח ביום ראשון עם שר התיירות של יוון כדי לבחון אם צפוי שינוי במדיניות הממשלה היוונית לגבי תיירות נכנסת, לנוכח הגידול בשיעור התחלואה, בעיקר בערים הגדולות סלוניקי ואתונה - שתיים מתוך ארבעת היעדים שיש אליהם טיסות ישירות מישראל בימים אלו.

 

אם אכן יוון תהפוך ל"אדומה", פירוש הדבר שהתיירים מישראל יחויבו בבידוד בשובם מהנופש - מה שיהפוך כמובן את הנופש במדינה להרבה פחות מבוקש בקרב הישראלים.

 

במקרה הקיצוני יותר ממשלת יוון עלולה לשנות את מדיניותה ולהחליט כי היא סוגרת את כניסת התיירים הזרים לתחומה. רק לפני שבוע הודיע יוון כי היא מגדילה את מספר התיירים מישראל מ-5,000 איש ל-10,000 איש לשבוע.

 

יש לציין כי אם אכן יכול שינוי במעמדה של יוון ממדינה "ירוקה" ל"אדומה", מדובר במכה נוספת לחברות התעופה, שמוכרות כרטיסים לטיסות עתידיות ליוון וקיבלו עבורן סלוטים (היתר לטיסה) גם למהלך חודש נובמבר.

רק השבוע הודיעה אל על שתחל לטוס לסלוניקי באמצעות חברת הבת סאן דור. בתוך כך, חברות התעופה עלולות כעת שוב למצוא עצמן, כמו בסגר השני, בתפוסה נמוכה עד בלתי כדאית.

אתמול אמר מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס, כי בסגר השני ירדה התפוסה במטוסי החברה מ-85% ל-13%, וכי נגרם לחברה נזק של מיליון שקלים ליום. נזק נוסף עלול להיגרם למי שרכש כרטיסים לחופשה ביוון לשבועות הקרובים. 

 

11:00 - שינוי בארה"ב להגדרות "מגע קרוב" עם חולה קורונה

המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC) בארה"ב הרחיב את ההגדרה שלו ל"מגע קרוב" עם אדם שאובחן כחולה בקורונה. כעת, מצבים של מגע קרוב כוללים שהייה ליד אדם מאומת למשך 15 דקות מצטברות במרחק של עד 2 מטרים, וזאת בטווח של 24 שעות החל מיומיים לפני ההידבקות. עד כה, ב-CDC הגדירו מגע קרוב כשהייה במרחק של עד 2 מטרים במשך 15 דקות רצופות. השינוי התקבל לאחר שדו"ח מקרה שפורסם ביום רביעי תיאר כיצד סוהר בוורמונט נדבק בקורונה לאחר 22 מפגשים קצרים עם אנשים חולים לאורך משמרת של 8 שעות. דובר המרכז הסביר כי השינוי החדש "מדגיש את החשיבות של עטיית מסיכה כדי למנוע הידבקות". כל מי שמוגדר שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת צריך להיכנס לבידוד של 14 יום ולעקוב אחר הופעת תסמינים.

10:00 - גאפ סוגרת חנויות

 

רשת האופנה האמריקאית גאפ מתכוונת לבצע שינויים במותגים שבבעלותה, לסגור חנויות ולהעביר את ההתמקדות למסחר המקוון, זאת בניסיון להתמודד עם השלכות משבר הקורונה. החברה, שבבעלותה הרשתות גאפ, אולד נייבי, בננה ריפבליק ואתלטה, חשפה את התכניות שאמורות לעזור לה לחזור לצמיחה ברווחיות כבר בשנה הבאה.

סניף של גאפ במנהטן, צילום: רויטרס סניף של גאפ במנהטן | צילום: רויטרס סניף של גאפ במנהטן, צילום: רויטרס

לפי הודעת החברה, היא מתכוונת לסגור בסביבות 350 סניפים של גאפ ובננה ריפבליק בצפון אמריקה עד סוף השנה הפיסקאלית 2023. באותה תקופה היעד הוא שכ-80% מההכנסות יהיו ממסחר מקוון ובחנויות שאינן בקניונים. בצעד נוסף, שהוא תגובה לשינויים בהרגלי העבודה כתוצאה מהקורונה, בחברה הודיעו כי ברשת בננה ריפבליק הידועה יותר במכירת בגדים מחויטים יימכרו יותר בגדי ספורט ובגדי בית ופיג'מות. הקולקציות המחויטות ישובו לחנויות לאחר שאנשים ישובו לעבודה במשרדים. החברה אף הוסיפה גם קולקציות של מסיכות פנים, שהכניסו כבר 130 מיליון דולר במכירות.

בתוך כך הרשויות בהודו דיווחו על יותר מ-54 אלף חולי קורונה מאומתים שהתגלו ביממה האחרונה, מה שמביא את מספרי מקרי הקורונה הכולל ל-7.76 מיליון. הודו, המדינה השנייה הכי מאוכלסת בעולם, היא גם השנייה בעולם במספר מקרי הקורונה אחרי ארצות הברית. עם זאת, מספר המתים מהנגיף בהודו יחסית נמוך - 117,306, מהם 690 ביממה האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות