אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 צרפת: שיא נוסף במספר הנדבקים ביממה, שיעור הבדיקות החיוביות - 16% צילום: אם סי טי

דיווח שוטף

צרפת: שיא נוסף במספר הנדבקים ביממה, שיעור הבדיקות החיוביות - 16%

מספר הנדבקים בקורונה באסיה - מעל 10 מיליון; אחרי דרום אמריקה - גם מספר המתים מקורונה באירופה חצה את ה-250 אלף; שיעור המתים ל-10,000 תושבים בספרד הוא הגבוה ביבשת והשני בעולם, אחרי פרו; שיא נדבקים יומי בארה"ב - מעל 82 אלף; נשיא פולין אנדז'יי דודה נדבק בנגיף; איטליה: עימותים בין מפגינים לשוטרים במחאה נגד הגבלות הקורונה

24.10.2020, 23:32 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

23:00 - צרפת: שיא נוסף במספר הנדבקים ביממה, שיעור הבדיקות החיוביות - 16%

הרשויות בצרפת דיווחו על 45,422 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה. מדובר בשיא חדש במספר הנדבקים במדינה מאז פרוץ המגפה. מנתוני משרד הבריאות בפריז עולה כי 138 בני אדם מתו מהנגיף ביממה האחרונה, מה שמעלה את מניין המתים במדינה ל-34,645. עוד נמסר מהמשרד כי שיעור הבדיקות החיוביות במדינה עמד ביממה האחרונה על 16%, שיא בשיעור הבדיקות החיוביות מפרוץ המגפה. בחודש שעבר עמד שיעור הבדיקות החיוביות על פחות מחצי מזה.

הרשויות ביוון דיווחו על 935 נדבקים חדשים בקורונה שאובחנו ביממה האחרונה. מדובר בשיא יומי חדש מאז כניסתן לתוקף של התקנות וההגבלות החדשות בכמה מחוזות, הכוללות בין היתר חובת עטיית מסכות גם בשטחים הציבוריים, עוצר לילי בין חצות וחצי ל-5:00 בבוקר וסגר בשני מחוזות - קוזאני וקסטוריה שבצפון המדינה. מפרוץ המגפה, דיווחה יוון על 29,992 חולים מאומתים בסך הכול.

 

פריז, צילום: רויטרס פריז | צילום: רויטרס פריז, צילום: רויטרס

 

17:05 - מספר הנדבקים באסיה - מעל 10 מיליון

מספר הנדבקים בקורונה באסיה עבר היום את ה-10 מיליון - היבשת שנייה רק לאמריקה הלטינית בכל הנוגע למספר הנדבקים. כך לפי סוכנות רויטרס.

אסיה אחראית כרגע לכרבע ממספר הנדבקים העולמי, העומד על 42.1 מיליון. מספר המתים עומד על 163 אלף - כ-14% ממספר המתים העולמי.

עם זאת בשבועות האחרונים נרשמה האטה במספר מקרי ההידבקות באסיה, בין השאר בהודו - בניגוד לזינוק שנרשם באירופה ובצפון אמריקה. 

מוקד הקורונה באסיה הוא הודו - עם כ-21% מהנדבקים וכ-12% מהמתים. לעומת זאת, מדינות אחרות באסיה, כמו סין וניו זילנד, מחצו את הקורונה, ובמקומות אחרים, למשל יפן, המגיפה נמצאת בשליטה.

מספר הנדבקים בהודו, 7.8 מיליון, הוא השני בגובהו בעולם, אחרי ארה"ב - מדובר בכ-57 אלף מאומתים ליום בממוצע שבועי (58 מקרים ל-10,000 תושבים). מספר המתים מקוביד-19 הוא 764 ביום בממוצע, הגבוה בעולם.

בדיקת קורונה בדלהי, צילום: אי אף פי בדיקת קורונה בדלהי | צילום: אי אף פי בדיקת קורונה בדלהי, צילום: אי אף פי

14:47 - אחרי דרום אמריקה - גם באירופה עבר מספר המתים מקורונה את הרבע מיליון

אירופה הפכה היום לאזור השני בעולם אחרי יבשת אמריקה הדרומית שעובראת ה-250 אלף מתים מקורונה, לאחר שבועיים שבמהלכם נרשם בשטחה מספר שיא של מתים מנגיף הקורונה, כך על פי ספירה של רויטרס.

באירופה דווחו 200 אלף נדבקים חדשים בפעם הראשונה ביום חמישי, בעוד מדינות רבות מדרום היבשת מדווחות על מספרי שיא יומיים. באירופה אירעו 19% ממקרי המוות הכוללים בעולם, והיא אחראית ל-22% ממספר הנדבקים הגלובלי, כך על פי רויטרס.

בריטניה, איטליה, צרפת, רוסיה, בלגיה וספרד אחראיות לכשני שלישים מ-250 אלף המתים שדווחו עד כה מתוך שמונה מיליון נדבקים ביבשת. בריטניה מובילה את כמות המתים עם 45 אלף, ואחריה איטליה, ספרד, צרפת ורוסיה.

אישה ליד ציור קיר של אחות, בריטניה, צילום: רויטרס אישה ליד ציור קיר של אחות, בריטניה | צילום: רויטרס אישה ליד ציור קיר של אחות, בריטניה, צילום: רויטרס

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר ביום חמישי שבריטניה לא יכולה להסתמך על מציאת חיסון ותיאלץ להשתמש באמצעים אחרים כדי להאט את המגפה. בשבוע האחרון דיווחה רוסיה בממוצע על 250 מתים ביום, המספר הגבוה באירופה, כשאחריה בריטניה וצרפת עם כ-143 מתים ביום בממוצע.

צרפת הפכה למדינה השביעית בעולם שדיווחה אתמול על יותר ממיליון מקרים מאומתים. היא אחת הנפגעות הקשות ביותר בגל השני, לכן הוטל בה סגר על רוב המדינה. מספר מקרי המוות הממוצע מקוביד 19 שדווח בצרפת עלה במשך עשרה ימים ברציפות, כך על פי ניתוח של רויטרס.

ספרד עברה את רף מיליון המקרים ודיווחה על ממוצע של 136 מתים ביום בשבוע האחרון. שיעור המתים בה הוא 7.38 ל-10,000 תושבים - הגבוה ביותר באירופה והשני בעולם אחרי פרו.

עד כה נדבקו בעולם 42.1 מיליון בני אדם בקוביד 19, ו-1.1 מיליון מתו, כך על פי רויטרס. למרות ששירותי הבריאות באירופה לא הגיעו עדיין למצב החירום בו נמצאו בגל הראשון, רשויות בריאות שונות הזהירו מעלייה צפויה בביקוש למיטות טיפול נמרץ כאשר מזג אוויר קר יותר יגרום לאנשים לבלות יותר זמן בחללים סגורים, ויאיץ את קצב ההידבקות.

13:26 - הגל השני מכה בצ'כיה - שיא נדבקים יומי בקורונה

צ'כיה דיווחה על 15,252 נדבקים חדשים ביממה של ה-23 באוקטובר, שיא יומי במדינה. מספר המתים עלה ב-126 והגיע ל-1,971. צ'כיה הצליחה לבלום את גל הקורונה הראשון, ומספר הנדבקים היומי במדינה לא עבר את ה-200 עד חודש ספטמבר, אך מאז היא מתמודדת עם נסיקה במספר המקרים בדומה למדינות נוספות באירופה.

הפגנה בפראג נגד הגבלות הקורונה, השבוע, צילום: גטי אימג הפגנה בפראג נגד הגבלות הקורונה, השבוע | צילום: גטי אימג'ס הפגנה בפראג נגד הגבלות הקורונה, השבוע, צילום: גטי אימג

אינדונזיה דיווחה היום על 4,070 מקרי קורונה חדשים, שהעלו את סך הנדבקים במדינה עד כה ל-385,980, כך על פי כוח המשימה המיוחד של המדינה למלחמה בקורונה. המדינה דיווחה גם על 128 מתים ביממה האחרונה, שהעלו את סך המתים ל-13,205. סך המחלימים עד כה מקורונה במדינה הוא 309,219.

רוסיה דיווחה על 16,521 מקרים מאומתים חדשים של קורונה ו-296 מתים נוספים ביממה האחרונה, לעומת 17,340 נדבקים מאומתים ו-283 ביממה שלפניה.

10:15 - נשיא פולין אנדז'יי דודה נדבק בנגיף הקורונה; "חש בטוב"

נשיא פולין, אנדז'יי דודה נדבק בנגיף הקורונה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפולנית PAP. לדבריה, מצבו טוב. מלשכתו נמסר כי "הנשיא אובחן חיובי לנגיף אתמול אך מצבו מוגדר טוב. אנחנו עומדים בקשר מתמיד עם גורמי הרפואה".

צפון קוריאה: "סופת אבק מסין עלולה להפיץ את נגיף הקורונה"

 

הרשויות בצפון קוריאה הזהירו את התושבים להישאר בבתיהם משום שסופת אבק שמגיעה מכיוון סין עלולה להפיץ את נגיף הקורונה. התושבים התבקשו להימנע מפעילויות מחוץ לבית ולעטות מסכה כשהם יוצאים. בערוץ הטלוויזיה הממלכתי KRT נאמר כי עליהם "לשים לב להיגיינה אישית לאחר שחוזרים לתוך הבית ועל פועלים להימנע מעבודה בחוץ, גם באתרי בנייה". הטענה כי הנגיף יכול להתפשט באמצעות הסופה שמגיעה ממדבר הגובי שמרוחק כ-1,900 קילומטרים מצפון קוריאה אינה מגובה על ידי המדענים, אף על פי שהמרכזים להפצת מחלות ומניעתן בארצות הברית טוענים כי חלקיקי הנגיף עשויים לעיתים להישאר באוויר. 

 

הקורונה בגרמניה: מניין המתים חצה את רף ה-10 אלף

 

מכון רוברט קוך (RKI) לבקרת מחלות בגרמניה דיווח כי מניין הנפטרים במדינה כתוצאה מנגיף הקורונה עלה ל-10,003. עוד דווח כי מספר הנשאים המאומתים שהתגלו עד כה במקום עומד על יותר מ-400 אלף, לאחר שביממה האחרונה 14,714 בני אדם נוספים אובחנו בנגיף. השבוע הודיע שר הבריאות הגרמני, ינס שפאן, כי הוא עצמו נדבק בקורונה.

שר הבריאות הגרמני, צילום: AFP שר הבריאות הגרמני | צילום: AFP שר הבריאות הגרמני, צילום: AFP

 

 

איטליה: עימותים בין מפגינים לשוטרים במחאה נגד הגבלות הקורונה

 

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי מאות בני אדם הפגינו נגד העוצר הלילי במחוז קמפניה באיטליה, שבירתו היא נאפולי, לאחר שהגבלות דומות הוטלו על המחוזות לאציו ולומברדיה במסגרת בלימת התפשטות נגיף הקורונה. לפי הדיווח, המפגינים הציתו פחים, הדליקו פצצות עשן, התעמתו עם שוטרים והשליכו לעברם חפצים. ארץ המגף מדורגת שנייה באירופה בנתוני התחלואה הגבוהים, אחרי בריטניה. כמעט 485 אלף בני אדם במדינה נמצאו חיוביים לקורונה עד כה, ומניין המתים הגיע ליותר מ-37 אלף.

מקסיקו: מספר הנדבקים בקורונה חצה את ה-880 אלף, יותר מ-88 אלף מתו

 

הרשויות במקסיקו דיווחו כי מספר הנשאים שאובחנו בקורונה עד כה עלה ל-880,775, לאחר שכ-6,600 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף ביממה האחרונה. בנוסף, עוד 418 חולים נפטרו ובכך מניין הקורבנות במדינה חצה את ה-88 אלף.

 

ארה"ב: "יותר מ-82 אלף אובחנו בקורונה ביממה, שיא מפרוץ המגפה"

 

ב"וושינגטון פוסט" דווח כי כ-82,600 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה ברחבי ארצות הברית ביממה האחרונה. לפי הנתונים הללו, מדובר בשיא מאובחנים מאז פרוץ המגפה. בארה"ב, הניצבת במקום הראשון בעולם בנתוני התחלואה הגבוהים, התגלו עד כה יותר מ-8.3 מיליון נשאים מאומתים. מספר המתים הוא יותר מ-222 אלף.

 

הקורונה בברזיל: יותר מ-30 אלף נדבקים אובחנו ביממה

 

התחלואה הגבוהה נמשכת: רשויות הבריאות בברזיל דיווחו כי 30,026 בני אדם אובחנו כחיוביים לנגיף הקורונה ביממה האחרונה, ועוד 571 חולים נפטרו. מספר הנשאים המאומתים שהתגלו עד כה במקום עומד כעת על יותר מ-5.3 מיליון. מניין הקורבנות עלה ל-156,471.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות