אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות מתקפת סייבר על מתקן כימי - ארה"ב הטילה סנקציות על מכון מחקר רוסי צילום: Depositphotos

בעקבות מתקפת סייבר על מתקן כימי - ארה"ב הטילה סנקציות על מכון מחקר רוסי

לטענת וושינגטון, מכון המחקר הרוסי המרכזי לכימיה ומכניקה פיתח נוזקת מחשב מסוכנת שהיתה מעורבת בתקיפה ב-2017. ברוסיה מכחישים וטוענים שהמהלך לא לגיטימי

24.10.2020, 12:37 | שירות כלכליסט

וושינגטון הטילה אתמול סנקציות על מכון מחקר רוסי הקשור לפיתוח נוזקת מחשב מסוכנת שיכולה לגרום לנזק תעשייתי חמור, במהלך אותו כינתה רוסיה לא לגיטימי. כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר האמריקאי טען שמכון המחקר הרוסי המרכזי לכימיה ומכניקה היה אחראי ל"בניית כלים שאיפשרו את המתקפה" שבוצעה נגד מתקן כימי לא מזוהה במזרח התיכון ב-2017. המתקפה היממה אז את קהילת אבטחת הסייבר, כיוון שבשונה מפריצות דיגיטליות שמטרתן לגנוב מידע או לדרוש עבורו כופר, היא תוכננה לגרום נזק פיזי למתקן עצמו על ידי ניטרול מערכת הבטיחות שלו.

נת'ן ברובייקר, אנליסט בחברת אבטחת הסייבר FireEye – שגילתה את התוכנה שהייתה מעורבת במתקפה – אמר שמטרת המתקפה הפכה אותה למסוכנת במיוחד כיוון שניטרול מערכת האבטחה במפעל הרלוונטי הייתה יכולה להוביל להשלכות חמורות, כמו שריפה או פיצוץ. "האופי החמור של האיום הוא מה שהופך את המתקפה למפחידה. פיצוץ של דברים והרג אנשים – זה נורא", הוא אמר.

משרד האוצר אמר בשנה שעברה שהתוקפים שמאחורי הנוזקה סקרו ובדקו לפחות 20 מתקנים אלקטרוניים בארה"ב בחיפוש אחר נקודות תורפה.

אילוסטרציה, צילום: Depositphotos אילוסטרציה | צילום: Depositphotos אילוסטרציה, צילום: Depositphotos

שגריר רוסיה בארה"ב, אנטולי אנטונוב אמר: "אנו מדגישים שוב את חוסר הלגיטימיות של סנקציות חד-צדדיות כלשהן. רוסיה, שלא כמו ארה"ב, אינה מקיימת פעולות התקפיות בתחום הסייבר. אנו קוראים לארה"ב לנטוש את השיטה הזדונית של האשמות לא מבוססות".

פקידים אמריקאים העלו בחודש האחרון שורה של האשמות נגד רוסיה, סין ואיראן, הטילו סנקציות והוציאו מספר אזהרות בין לאומיות לגבי מתקפות סייבר אפשריות בגיבויין. מומחים מאמינים שפעולותיה של ארה"ב בתזמון הזה מהוות אזהרה מהתערבות בבחירות לנשיאות שייערכו בשלישי בנובמבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות